Maroszův lázeňský večer: dvě asistence a 1 000. gól této extraligy

Rostislav Marosz z Olomouce neustál souboj s vítkovickou přesilou. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

1 2014
A tisící gól extraligové sezony dává... Rostislav Marosz! Útočník olomouckých hokejistů si zaslouží gratulaci. Nikoliv jen za mezník, kterým ve 26. kole ročníku zaokrouhlil snažení všech střelců nejvyšší soutěže, ale především za to, že to byla v 55. minutě trefa vítězná. K ní ještě 23letý útočník první formace kohoutů přidal dvě asistence a dovedl nováčka k triumfu 3:2 v Karlových Varech.

Mora má za sebou dvě precizně odpracovaná utkání na ledě soupeřů. Po páteční výhře v Hradci Králové (4:1) přidala další tři body na západě Čech a je sedmá.

„Utkání jsme odehráli kvalitně,“ chválil trenér Jiří Dopita. „Výjimkou byl jen minutový výpadek ve druhé třetině. Jsme velice spokojeni,“ neskrýval.

Už dávno neplatí, že Olomouc je týmem dvou tváří, který boduje jen doma a venku strádá. Kdepak. Na cizím hřišti vyhrála šestý z posledních sedmi duelů.

„Jsme rádi, že jsme zastavili šňůru porážek,“ oddechl si už po vítězství v Hradci brankář Jiří Trvaj, jenž znovu perfektně zastoupil marodícího Vošvrdu. „Abych pravdu řekl, tak já už asi čtyři kola ani nevím, kolikátí jsme. Na tabulku se podíváme až na konci soutěže.“

Na pořadí se teď hůř dívá jedenáctým Karlovým Varům, které si připsaly pátou porážku z posledních šesti zápasů. A zaslouženě.

„Olomouc hrála velice aktivně, my jsme si s její hrou celý zápas nevěděli rady,“ uznal trenér Energie Jaromír Kverka.

Domácím se přitom podařilo smazat dvoubrankovou ztrátu, kterou nabrali po baseballové trefě Mataie, jenž dorazil Maroszův pokus, a zásahu Ráce do odkryté klece, u něhož si hvězda nedělní kolonády připsala přihrávku. Energie srovnala v 50. minutě, když Dudovo nahození z úhlu si srazil do vlastní branky zadák Majeský.

„Nakonec se nám podařilo v poslední třetině skóre srovnat, ale v závěru jsme zase udělali chybu a soupeř získal tři body, které si plně zasloužil,“ souhlasil Kverka. „My jsme utkání nezvládli, zbytečně jsme odevzdali všechny body.“

O to se postaral Marosz sám tisící trefou sezony 2014/2015. A jak padla? Při signalizovaném vyloučení si olomoucká osmadvacítka počíhala na zadní tyči, kde dorazila volný kotouč po akci Ráce s Cibákem.

Mora (vy)hrála v Karlových Varech poprvé od roku 1997, kdy svému soupeři prodala licenci na extraligu. Teď zažívá mnohem lepší časy.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 25 13 3 6 3 87:50 51
3. Kometa 25 14 2 5 4 97:62 51
4. Litvínov 26 11 8 0 7 66:57 49
5. Hr. Králové 27 10 4 5 8 74:66 43
6. Sparta 24 12 1 4 7 77:61 42
7. Chomutov 25 8 6 2 9 75:77 38
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38