Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtek: Zamávalo to se mnou. Jsme outsideři a mluvme o záchraně

Trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek | foto: ČTK

12 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Hodně zkroušený a zklamaný byl trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek po děsivé prohře s Francií. "Říkal jsem, že jsme na mistrovství přijeli s týmem, od kterého nevíme, co můžeme čekat. Třetí třetina, ve které jsme ztratili vedení 3:1 a prohráli 3:5, ukázala, že tohle mužstvo má problémy. Velké problémy hlavně v psychice."

Jste známý flegmatik, ale jak vám bylo ve třetí třetině?
Když vedete 3:1 a v podstatě Francii k ničemu nepustíte, a potom přijde takový zkrat, tak to se mnou zamávalo. Zápas se změnil v podstatě během dvaceti vteřin, to bylo zlomilo i silné mužstvo. A my silné mužstvo nejsme. Máme tady dvanáct nováčků. Spousta lidí si myslí, že když jsme vzali mladé kluky, že přivezeme medaili. Jenže k nadšení mladých potřebujete i umění, a to chybí.

Jak se vám zkomplikovala šance na postup do čtvrtfinále?
O čtvrtfinále už bych vůbec nemluvil. Já bych mluvil o záchraně, protože nás čeká tuhý boj. Ukázalo se, že na Slovensku vládl před šampionátem neoprávněný optimismus. Nejsme žádný favorit s Francií, s Norskem ani s Dánskem. Jsme možná rovnocenný soupeř a musíme se bít o každý bod.

Jak se teď změní týmová filosofie?
Musí se změnit. Měli jsme rozhovor s hráči. Řekli jsme jim, že teď už žádní favorité nejsou. Že jsou v každém dalším zápase outsideři. Musíme bojovat o každý bod, abychom se zachránili. Kdybychom všechno vyhráli a ještě postoupili do čtvrtfinále, tak to samozřejmě bereme. Ale já to považuji za utopii.

Ze třetích třetin máte skóre 0:8, čím to je?
Rozhodně ne fyzickým stavem týmu. Je to nezkušeností hráčů. V poslední třetině uděláme vždycky takové chyby, jaké neděláme v průběhu celého zápasu. Proti Česku jsme neudrželi hráče před bránou, proti Kanadě jsme špatně vystřídali, tentokrát jsme nedojeli puk, který volně ležel u brány a z toho vznikl faul.

Můžete vůbec někoho pochválit?
Snad jedině brankáře Laca, který nás podržel, kdy se nám úplně zhroutila hra a byli jsme pod tlakem. Hráli jsme špatně už ve druhé třetině, kdy jsme dostali gól na 1:2. Chtěli jsme hráče o druhé přestávce uklidnit a mysleli si, že zápas dotáhneme k vítězství. Devět minut to vypadalo, že se nám to bez problémů povede, ale pak jsme se nechali dvakrát vyloučit a Francouzi trestali.Renault Kadjar 1.6dCi 96KW  ZEN     ČR...
Renault Kadjar 1.6dCi 96KW ZEN ČR...

r.v. 2016, naj. 24 748 km, diesel, 1. majitel
485 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze