Utkání EHT komentuje Michal Miškovský

ČESKO - FINSKO 3:2 po nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0),
Z on-line reportáže je to vše, díky za její sledování, klidný víkend.
Nejlepšími hráči vyhlášeni Alexander Salák a Tuomo Ruutu.
Poslední příprava před mistrovstvím světa je tedy pro české hokejisty s vítězným koncem.
Góly 3. série: Aaltonen neproměnil. Češi vítězí po nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil Voráček.
2. série: Voráček proměnil. Najížděl zprava, před brankářem hodně zpomalil, a pak rychlým švihem zakončil mezi betony. (1:0)
2. série: Barkov neproměnil. Po zamíchání před Salákem zvedl puk a trefil horní tyč. (0:0)
1. série: Kovář neproměnil. Zvolil forhendovou kličku a Saros se stihl přesunout. (0:0)
1. série: Jokinen neproměnil. Salák jeho střelu vyrazil. (0:0)
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo. Rozhodnou nájezdy.
64:00
Rozběhla se poslední minuta prodloužení.
63:13
Koukal vybojoval puk v dobrém prostoru poblíž brány, ale byl zablokovaný, takže už nestihl zakončit.
62:31
Další rána Hejdy, puk končí v náruči Sarose.
62:11
Hejdovu střelu zleva na vzdálenější tyč vyrazil finský brankář betonem.
61:22
Češi chtěli využít finského střídání, ale Koukal na útočné modré nezpracoval poskakující přihrávku.
60:40
Po střele Aaltonena se k dorážce tlačil Lepistö a dost zahrozil před Salákem.
59:20
Tresty Vyloučeni Salmela (Finsko a Němec (ČR), oba na dvě minuty.
59:20
Další strkanice, tentokrát před Salákem po jeho zákroku.
58:30
Tresty Vyloučeni Sobotka, Voráček (oba ČR), Ristolainen, Huhtala (oba Finsko), všichni na dvě minuty za hrubost.
57:33
Góly Finové vstřelili gól, vyrovnali na 2:2. Teď už je zase srovnáno. Po sérii střel dorážel před brankovištěm do odkryté brány Barkov.
57:12
Louhivaara si nebezpečně sjížděl před bránu, ale nakonec se nedostal k ohrožení Saláka.
56:30
Zakázané uvolnění Finska.
56:10
Góly Češi vstřelili gól, vedou 2:1. Voráčkovu střelu z pravé strany vyrazil Saros jen před sebe a Sobotka zblízka zametl puk do brány.
55:03
Hertl si dojel pro dorážku vlastní střely, která se odrazila od zadního mantinelu, ale už byl v hodně nevýhodném úhlu.
53:57
Podražení Zaťoviče zůstává bez potrestání.
52:12
Diváci skandují: „Remízu nechceme!“ Co na to týmy?
51:11
Zohorna se hnal do útočného pásma podél levého křídla, k mantinelu mu přijel pomoct Simon, ale třetinu neudrželi.
50:43
Druhá minuta přesilovky se českému týmu příliš nepovedla, Finové jsou v pěti.
49:38
Důležitý moment Po Sobotkově zblokovaném pokusu se ke kotouči mezi kruhy dostal Hertl, ale zblízka už nedokázal zvednout puk nad beton Sarose a trefil ho.
48:50
Finové hned po vyhraném vhazování vyhodili podél mantinelu.
48:43
Tresty Vyloučen Kontiola (Finsko) na dvě minuty za hákování.
47:55
Jágrova střela z nadějné pozice letěla vedle.
46:35
Oba týmy v pěti.
45:55
Důležitý moment Nakládal zakončoval po vynikajícím průniku Voráčka a Saros předvedl další zákrok.
45:20
Hertl byl úplně volný na útočné modré, dostal přihrávku, ale než ho doplnili spoluhráči, obklíčila ho čtveřice Finů a připravila ho o kotouč.
44:35
Znovu se hraje ve čtyřech na obou stranách.
44:35
Tresty Vyloučeni Hartikainen (Finsko) a Kempný (ČR), oba na dvě minuty za hrubost.
44:35
Na druhé straně také nebezpečný útok Finska. Hrozili především Hartikainen a Wirtanen, ale Salák proti nim předvedl sérii povedených zákroků.
44:02
Jágr zavezl puk do útočné třetiny, přihrál na modrou Kempnému a jeho střelu finský brankář vyrazil.
43:23
Češi dobře napadali, Voráček střílel z pravého kruhu a Saros vyrazil puk do rohu.
43:02
42:45
Poprvé v zápase se na led dostal i třináctý útočník Simon.
42:15
Salákovi vypadl puk po lehkém nahození zleva, ale pak ho rychle dostal zpět pod kontrolu.
42:00
Dvě minuty ve čtyřech na obou stranách žádnou dramatičtější situaci nepřinesly.
40:01
40:01
Třetí třetina začala.
40:00
Tresty Vyloučeni Jordán (ČR) a Jokinen (Finsko), oba na dvě minuty za sekání.
Jinak měl ale výkon českého týmu v prostřední části stoupající tendenci a těsně po přesilovce zaslouženě vyrovnal právěl Jordán.
Po závěrečné siréně druhé třetiny se ještě strhla mela a Jordán bude potrestaný.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:43
Důležitý moment Finové už jen tahali nohy, měli za sebou hodně dlouhé střídání a Koukalovu střelu zastavila tyč.
39:01
Ovšem Finové vyhodili jen na zakázané uvolnění.
38:54
Nakládal, Jágr a Vondrka kombinovali v útočném pásmu, ale nakonec finskou bránu neohrozili.
37:29
Ale dlouho kotouč nedrželi a na Sarose se valil další útok. Nejdřív zakončoval Voráček, pak ještě dorážel Hejda. Oba dva pokusy ustál finský gólman.
37:12
Po sražené střele Kempného přebírají puk Finové.
36:15
Už to vypadalo, že Jordán prováhal čas a prostor na střelu, ale pak si troufnul na velkou individuální akci, obroužil skoro celé útočné pásmo, vytáhl si gólmana z brankoviště, ale u druhé tyče už nestihl zasunout kotouč do odkryté brány. Dobře zasáhli finští beci.
35:32
Hra opět přerušena, souboji na útočné modré českého týmu poblíž hrazení vyskočil puk do hlediště.
34:40
Před českou bránou po dlouhé době zahrozil Tuomo Ruutu. Skóre se nemění.
34:25
Vzápětí po Zohornově střele končí kotouč v ochranné síti nad bránou Sarose.
33:55
Hra přerušena, puk skončil v hledišti.
33:31
Hertl se vytočil do střeleckého prostoru, napřáhl z hranice kruhů, ale trefil Wirtanena.
32:35
Jágr pohotově střílel z ostrého úhlu, ale Sarosovu bránu minul.
31:49
Vypadalo to, že Češi půjdou do protiakce 2 na 2, ale místo toho jen nahodili puk a odešli střídat.