Zlinští mistři bez šťávy. V sérii s Kometou poprvé prohrávají

Fanoušek zlínských hokejistů nevypadá spokojeně. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

16 2015
Mohl se stát zlínským hrdinou večera, jenže ve třetím čtvrtfinále hokejové extraligy s Brnem si nechtěně zahrál opačný part. Na začátku prostřední třetiny zazdil obránce Aleš Holík superšanci a vzápětí po jeho zaváhání Kometa srovnala. Byly to klíčové okamžiky zápasu. Zlín za chvíli inkasoval podruhé a pak marně bušil do brněnských vrat. Výsledek 1:2 vydržel až do konce, stejným skóre prohrávají obhájci titulu i v celé sérii.

„Moje chyba,“ kál se Holík. Více ho zjevně štvala nevyužitá příležitost. Puk z ideální pozice poslal do levého betonu Čiliaka. „Za stavu 2:0 by to byl jiný zápas,“ věděl Holík.

Už za dvě minuty klopil hlavu podruhé, když kolem něho prolétl 39letý veterán Ptáček a rekordman v počtu extraligových startů po pasu Káni zkušeně zavěsil. „Měl jsem to odcouvat, ale zůstal jsem stát na modré a koukal na svého útočníka,“ vyčítal si Holík.

Svádět porážku na hosta ze Šumperku, který ještě uprostřed týdne pomáhal Třebíči v semifinále první ligy, by však bylo nespravedlivé. Nechyboval sám a navíc ukázal i svoje přednosti. Jeho pohotovost stála u zrodu jediné gólové akce Zlína.

Těsně před modrou zachytil zdánlivě ztracený puk a jeho nahození tečoval Roman Vlach do sítě mimo dosah brankáře Čiliaka. „Udělal to výborně. Zůstal jsem před bránou. Tajně jsem doufal, že to chytne,“ líčil Vlach, který se trefil v sérii už podruhé. Na rozdíl od úvodního střetnutí v Brně ale neměl jeho zásah vítězný efekt.

„Něco tomu chybělo. Přišlo mi, že hrajeme na půl plynu. Měli bychom se vzpamatovat a v pondělí do toho jít jinak,“ vzhlíží gólman Zlína Tomáš Štůrala k dnešnímu čtvrtému zápasu.
Bezprostředně po včerejším si vzal v kabině mistrů slovo tradičně vůdce Čajánek.

„Něco jsme si řekli, ale více se k tomu nebudu vyjadřovat,“ nechal Štůrala kapitánova slova v šatně. „Nic nevzdáváme. Máme dost času všechno změnit, ale musí tam být větší srdíčko,“ naznačil Roman Vlach.

Témata: Zlín, Zlínský kraj

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40