On-line zpravodajství z utkání 5. kola extraligy

Tento zápas sledujeme v  on-line reportáži - ZDE

PLZEŇ - ZLÍN 2:5  (0:3, 2:2, 0:0)

Další zápasy 5. kola extraligy:

VÍTKOVICE - TŘINEC 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

I. třetina: Třinečtí se ujali vedení první střelou na branku. V přesilovce se zblízka trefil Jánoš. Domácí pak byli častěji u puku a vytvářeli si střelecké příležitosti. Ke gólu měl blízko Moravec. Jeho střelu Lakosil vyrazil. Vítkovice nevyužily ani následný závar před brankou Třince. Další velkou možnost promarnil Kaděra v oslabení. Brankáře Lakosila oklamal blafákem, ale střelu zastavila levá tyč. O aktivitě domácích svědčí počet střel na branku- Travaj 5, Lakosil 17.
II. třetina: Hra ztratila ve druhé třetině tempo. Třinečtí se soustředili na obranu a nenechávají domácí rozehrát. Obě mužstva měla výhodu přesilovek 5 na 3. Vítkovice 41 vteřin a Třinec 52 vteřin. Ani to ke změně skore nevedlo. Bezmoc v zakončení předvedl ve 38 minutě Vítkovičtí Melenovský a Kaděra z dobrých pozic Lakosila nepřekonali.

III. třetina: Hosté spokojeni s jednobrankovým náskokem odehráli třetí třetinu v hluboké defenzivě. Většinou jen vyhazovali puky. Vítkovičtí promíchali sestavu, ale silný tlak si vytvořili pouze v přesilovce 5 na 3. Lakosil však svůj tým podržel. Třinec pečetil svou výhru druhým gólem v přesilovce. Sólo proměnil Janků. Snížení Moravce ani závěrečný nápor a hra bez brankáře domácích již vyrovnání nepřineslo.

KLADNO - HAVÍŘOV  1:8 (1:1, 0:3, 0:4)

I. třetina: Opatrný úvod zápasu nepřinesl vážnější šanci ani ve hře 4 na 4. Až v desáté minutě Svoboda po závaru před gólmanem Lakosilem poslal domácí do vedení. Hosté pak zvětšili své úsilí, v cestě jim však stál pozorný brankář Orct. Ten si ve 12. minutě poradil i se samostatným nájezdem Bacula, ale těsně před koncem třetiny inkasoval při hře v oslabení z hole Rimmela.
II. třetina: Druhá část hry se domácím vůbec nevydařila. Hned v jejím úvodu Pohořelec z rychlého útoku ztrhnul vedení na stranu Havířova. Nepřesně hrající hokejisté Kladna se neprosadili ani v přesilovce. Naopak ve 33. minutě nepokrytý Procházka zvýšil na 1:3. Mizérie Kladna pokračovala a ještě do konce třetiny si hosté zajistili trojbrankové vedení.
III. třetina: V úvodu závěrečné třetiny zvýšil Korhoň na 1:5 a domácí celek se zhroutil. Dalším gólům nezabránila ani výměna gólmana Orcta s Pospíšilem. Kladenští fanoušci začali houfně opouštět stadion a vyhnuli se tak dalším střeleckým úspěchům hostů.

LITVÍNOV - ZNOJMO 2:1 (0:1, 1:0, 1:
0)

I. třetina: Domácí hrají od první minuty bez obránce Noska, který byl vyloučen na 5 minut plus do konce utkání. Hosté ale dlouhou přesilovku nevyužili a naopak trnuli při šancích hostí. Znojmo se dostalo do vedení v 11. minutě, když chybu po vhazování využil kanonýr Pucher. Domácí pak soupeře několikrát zatlačili, ale ani Riečičiarovo sólo od  červené čáry ke gólu nevedlo.

II. třetina: Z úvodního náporu ve 2. třetině vytěžili hosté jen Vorlem nastřelenou tyč. Znojmo se muselo bránit 5 minutové přesilovce, dlouho odolávalo, ale když byl vyloučen jejich druhý hráč inkasovalo. Litvínov využil přesilovku 5 na 3 za 14 vteřin.
III. třetina: Dlouho vládli oba brankáři, avšak hostující nakonec kapituloval. Střelu Olivera vyrazil Svoboda jen před neobsazeného Šulce a už se jen smutně ohlédl za pukem do branky. Znojmo v závěru hrálo přesilovku odvolalo brankáře, ale neuspělo.

PARDUBICE - KARLOVY VARY 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

I. třetina:  Úvod prvního dějství začal tradičním náporem domácích. Brankář Svoboda si připsal první zákrok až ve 4. minutě. Ofenzivně laděný hokej ze strany Pardubic byl v 8. minutě zabržděn vyloučením M. Sýkory. Obrovskou šanci měl Blažek, toho ale vychytal Franěk. Při vyloučení Balázse vidělo hradecké publikum celou řadu velmi dobrých šancí. Těsně před koncem pálil od modré Němčický.
II. třetina: Druhá část začala rozháranou hrou z obou stran. Karlovy Vary ale zvětšovali svoji aktivitu, Pardubice podržel Svoboda. V 7. minutě neudržel Franěk střelu Pospíšila a Blažek pohotově doklepl. V závěru byl vyloučen Hlavačka, Pardubice nevyužily.

III. třetina: Poslední třetina začala v rychlém tempu, tlakem Pardubického celku. Pardubice se však neprosadily. Karlovy Vary zapnuly na maximum při dvojím vyloučení Mikesky. Poté se pěkný hokej vytratil a hrálo se jen ve středním pásmu. V 58 minutě Janeckéhý ideálně nahrál Sýkorovi a ten rozhodl. Hosté se už nezmohli ani na hru bez brankáře.

SLAVIA - Č. BUDĚJOVICE  5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

I. třetina: Slávisté si první šanci vypracovali v 6. minutě, kdy už diváci jásali nad Alinčovou střelou, ale video rozhodčí jí jako gól neuznal. V 10. minutě měl hostující Štrba výhodu trestného střílení, Málek však jeho pokus efektně chytil do lapačky. Další zlomový okamžik přišel o 4 minuty později, kdy byl budějovický obránce Jindra vyloučen na 5 minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Slávisté ovšem nabídnutou šanci promrhali.
II. třetina: Ve druhé třetině konečně začaly padat góly. Ve 29. minutě nejprve Novák při přesilovce střelou od modré překonal Maříka a o 5 minut později střelil Beránek svůj první gól po návratu do Extraligy. Zdálo se, že Slavia má osud utkání pevně ve svých rukou, ale závěr třetiny patřil hostům. Při obou gólech si Málek špatně pohlídal pravou tyčku. Nejprve jej překonal Sailer a v 39 minutě propasíroval puk do sítě Brabenec.
III.třetina: Slávisté nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Ikdyž v 51. minutě ji zaskočil Štrbův gól. Odpověď pražanů byla rychlá. Už o minutu později se prosadili Branda a Antoš a otočili skore. V poslední minutě opustil led otřesený po tvrdé střele domácí brankář Málek a na 23 vteřin okusil poprvé v kariéřě extraligový led jeho náhradník Hronek. 3 vteřiny před koncem pečetil výsledek do prázdné branky Hübl.