On-line zpravodajství z utkání 3. kola extraligy

SLAVIA - VÍTKOVICE 2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) po prodloužení
Tento zápas jsme sledovali v  on-line reportáži - ZDE

PLZEŇ - TŘINEC 6:8  (2:4, 2:1, 2:3)

Další zápasy 3. kola extraligy:

HAVÍŘOV - SPARTA 2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1) po prodloužení

I. třetina:Na lavičce domácích se poprvé proti Spartě, kde dlouhá léta působil, představil zkušený kouč František Výborný. Zatím může být spokojený, jeho havířovští svěřenci vedou nad favoritem ligy 1:0 po gólu Zdráhala. Právě o něm se během léta spekulovalo, že by mohl posílit Spartu.
II. třetina: Hostující Spartě se ve druhé části podařilo zvrátit skóre a po gólech Hlinky a Nováka se dostala do vedení 2:1. Sparta přešla k jednoduché přímočaré hře, která slavila úspěch v minulém kole ve Znojmě a zatím se jí to vyplácí. Domácí byli celou druhou třetinu v útlumu.

III. třetina: Domácí si vynutili gólem v úvodu třetiny prodloužení. Sparta se překvapivě uchílila k vyčkávání na chybu domácích, která však nepřišla. Když už se hosté dostali před domácí branku, nedokázali překonat dnes jistého brakáře Cagaše.
Prodloužení: Až v prodloužení se opět hosté probudili a obránce Nedvěd rozhodl o výhře Sparty 3:2.

VSETÍN - ZNOJMO 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

I. třetina:  Hosté se bez nemocné trojice Kučírek, Plch a Plášek nemohli dostat dlouho do tempa, první střelu na domácího brankáře Biegla vystřelil Kumstát až v 11.minutě. Druhá rána ale přes Biegla už prošla, ve znojemské přesilovce pět na tři se trefil Uram. V 17. minutě srovnal z dorážky Veselý a 62 vteřin před koncem zahajovací části otočil výsledek na 2:1 pro Vsetín v přesilovce Kuboš. Utkání sleduje 3360 diváků.
II. třetina:  Znojemští vybojovali vítězství ve druhé části 1:0, lepší byli také v počtu střel.(11:8) Jenomže nevyužívají další nabízené přesilovky. Tentokrát nevyužili tři. Remíza po 40 minutách 2:2 je spravedlivá. Zápas ztratil tempo. Vyrovnávací brance Znojma pomohl domácí brankář Biegl, jenž si ve 23. minutě sklepl za záda k pravé tyčce puk nahozený Havířem.
III. třetina: Obhájce titulu Vsetín vybojoval první výhru v nové sezóně. Hosté,kteří po dvou třetinách drželi naději alespoň na nerozhodný výsledek, prohráli poslední část 3:0. Exhibiční výkon předvedl druhý vsetínský útok Jiřího Burgera, jehož vedoucí sám zaznamenal 4 body za branku a 3 asistence.

PARDUBICE - Č: BUDĚJOVICE 5:2 (1:0, 2:1, 2:
1)

I. třetina: Domácí začali velkým náporem a brankář Mařík musel řešit několik ošemetných šancí před svou svatyní. V polovině třetiny Pardububice využily zásluhou Pácala svou druhou přesilovou hru a ujaly se vedení. Hosté v první třetině domácího gólmana Svobodu prakticky neohrozili.

II. třetina: Hosté nezačali druhou část hry špatně. Vypracovali si několik šancí a brzy vyrovnali. Domácím se v polovině utkání podařily dvě nádherné akce a v rozmezí 15 vteřin získali dvoubrankový náskok. Hra se poté hodně otevřela, ale ani jedno z mužstev už skórovat nedokázalo.
III. třetina: Domácí si v závěru bezpečně pohlídali plný bodový zisk. Hosté místy působili doslova odevzdaným dojmem, nechávali pardubické útočníky nebezpečně kombinovat ve vlastním obraném pásmu a od většího přídělu je zachránil pouze brankář Mařík.

KLADNO - KARLOVY VARY 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

I. třetina: Do zápasu vstoupilo podstatně lépe Kladno a agresivitou a mimořádným pohybem lačnilo po gólech. Brzy také dvou dosáhlo, druhý gól vsítil Skuhrovec a byl to jeho premiérový gól v Extralize. Soupeře ale vrátila do hry náhodná brejková situace.
II. třetina: Domácí vydrželi v obdivuhodném tempu i po celou druhou část a vedení opět zvýraznilo. Nejprve se po ukázkové kombinaci Kaberleho se střelcem Gardoněm prosadilo při přesilovce pět na tři, pak propasíroval dělovkou puk za záda Fraňka Havel. Hosté se ve druhé části k ničemu nedostali a jen bezmocně přihlíželi kombinacím Kladna.

III. třetina:  Poslední část nabídla divákům málo dramatický hokej. Domácí brzy zvýšili náskok střelcem večera Skuhravým a po té už dovolili hostům pouze kosmeticky upravit skóre z přesilovky. V několika posledních minutách si pak domácí užívali stálého potlesku tribun.

LITVÍNOV - ZLÍN 3:4 (3:3, 0:1, 0:0)

I. třetina: Fanoušci v Litvínově si mohou libovat, během první třetiny viděli šest gólů, po třech na obou stranách. Poprvé se v novém dresu trefil domácí bek Kroupa, jenž poslal Litvínov do vedení. Za hosty se daří Ministrovi, jenž se trefil dvakrát.
II. třetina: Po střeleckých hodech v první části se diváci ve druhé třetině dočkali jediného gólu, který vstřelil hostující útočník Balaštík.
III.třetina: V závěrečné třetině dominovali oba brankáři. Velice cennou výhru si odvážejí hosté ze Zlína.