On-line zpravodajství z utkání 29. kola hokejové extraligy

Plzeň - Sparta 4:4 (4:1, 0:0, 0:3 - 0:1) po prodloužení
on-line reportáži - ZDE

Pardubice - Zlín 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0) po prodloužení
Tento zápas jsme sledovalion-line reportáži - ZDE

Vsetín - Znojmo 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

I. třetina: Úvodní třetina se hrála v rychlém tempu. Šance se rodily na obou stranách jako na běžícím pásu. Již v první minutě Tomajko nastřelil tyčku. Vsetín měl celý poločas mírnou převahu, kterou se mu podařilo zužitkovat až minutu před koncem poločasu díky střele Paroulka.
II. třetina: Vsetín v úvodu druhé třetiny měl jasně navrch, ale z ojedinělého protiútoku Kameše prostřelil Pucher. Hosté pak domácím dali lekci z využívání přesilovek, když využili nejdříve přesilovku 5 na 3 a následně 5 na 4. Domácím ve druhé třetině totálně selhala koncovka.
III. třetina: Do závěrečné třetiny postavil domácí ternér do branky věčného náhradníka Pešata. Domácí se v závěrečné třetině k ničemu nedostali a hosté s přehledem kontrolovali v hru.

Č. Budějovice - Třinec 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

I. třetina: Hned první přesilová hra v utkání při vyloučení Haranta za hákování Turka stačila domácím k vedení. Martínek se dostal k odraženému kotouči a od modré čáry všechny před sebou prostřelil. Hosté nehrají špatně, ale ani Ujčík před prázdnou brankou v 9. minutě při vyloučení Kotalíka z bekhendu neuspěl. Další šance měli Jánoš a Janský, ale Mařík jim skórovat neumožnil.
II. třetina: Utkání nabralo prudce na dramatičnosti i díky přesilovkám pěti proti třem. Nejdříve si výhodu početní převahy na 69 vteřin v polovině zápasu vyzkoušeli domácí, ale Martínek trefil pouze tyčku. Pak měli stejnou výhodu na 56 vteřin ve 32. minutě hosté. Za 12 vteřin soupeře rozebrali a Janků zblízka pod horní tyčku vyrovnal. Třinec měl více příležitostí, ale šťastnější je protivník, kterého dostal do vedení nečekanou střelou švihem Brož.
III. třetina: Příliš zarputilou defenzívu domácích v úvodu třetí části hosté trestali, Hašek se ocitl sám před Maříkem a srovnal na 2:2. Budějovice gól znovu nastartoval k aktivitě a za 2 minuty opět vedly. Kotalíkem vystřelený kotouč Lakosil vyrazil, ale pouze do vracejícího se Gřegořka, od kterého se puk odrazil do branky. Pak znovu útočil Třinec, jehož hra se divákům líbila. Pokusil se o minutovou power play, ale gól už na stadionu nikdo neviděl.

Havířov - Slavia 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

I. třetina: Ve vyrovnané bitvě dominovali výborní brankáři. Domácí Maláč, který v týmu hostuje z Rosic za zraněného Biegla, i hostující Blažek se ukazují ve velice dobré formě. Oba zlikvidovali řadu vyložených šancí. Havířov se snaží tvořit, Slavia hlavně vyčkává na brejky. Zásahy brankářů: Maláč 13 - Blažek 11.
II. třetina: Slavisté přestali pouze vyčkávat, začali mnohem aktivněji útočit. Na poměru sil to bylo hned poznat, hosté byli nebezpečnější. Kromě Brandovy branky nastřelil Čermák tyč a Hubl nepoměnil sólo. Domácí podržel skvělý Maláč, pomohlo jim i bleskové vyrovnání Melenovského, který se trefil 32 vteřin po Brandovi. Zásahy brankářů: Maláč 14 - Blažek 6.
III. třetina: Havířovští disciplinovaně bránili hubený náskok. Tři minuty před koncem jej zvýšil Peterek, ovšem Slavisté ještě z utkání udělali drama. Minutu před koncem snížil svým druhým gólem Branda, ale domácí soupeře už dál nepustili. Zásahy brankářů: Maláč 11 - Blažek 5.

Litvínov - Kladno 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

I. třetina: Utkání začali domácí nastřelenou horní tyčkou, ale to bylo z jejich strany vše. Celou první třetinu měli hosté mírnou převahu, kterou dokázali zužitkovat v 10. minutě, kdy po spolupráci Filipiho, Mádla a Gefferta prvně jmenovaný překonal domácího brankáře. I v dalším průběhu mělo Kladno spoustu šancí, ale nedokázalo je zužitkovat.
II. třetina: Domácí dokázali ve druhé minutě při přesilové hře srovnat a zdálo se, že převezmou otěže zápasu do svých rukou. Opak byl ale pravdou. Domácí dělali hrubé chyby v obraně a hosté je dvakrát dokázali využít.
III. třetina: V závěrečné části domácí přeci jen zmobilizovali síly a dokázali Kladno na dlouho zatlačit do obranné třetiny, ovšem stačilo to pouze na zkorigování konečného výsledku.