On-line zpravodajství z utkání 32 kola hokejové extraligy

Třinec - Sparta 2:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0) po prodloužení
v on-line reportáži - ZDE

Slavia - Pardubice 3:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0) po prodloužení
Tento zápas jsme sledovalion-line reportáži - ZDE

Vítkovice - Kladno 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

I. třetina: Bojovné Kladno dobře vykrývalo prostor, domácí měli problémy s přechodem do útoku. Navíc jejich hře chybělo tempo a nasazení. V přesilovkách sice mohly Vítkovice skórovat, měly šance, jenže je nevyužily. Zásahy brankářů: Trvaj 7 - Hořčička 9.
II. třetina: Domácí přidali na důrazu a zjednodušili rozehrávku. Ze druhého útoku trenéři stáhli Kaděru, nahradil jej Irgl a tato řada hned při svém prvním střídání vyrovnala. Dobře hrající hosté se tím ale nenechali zaskočit, takže hra byla i nadále vyrovnaná. Zásahy brankářů: Trvaj 10 - Hořčička 5.
III. třetina: Vítkovičtí do poslední třetiny vstoupili raketově. Po 53 vteřinách hry zvýšil Selingr na 2:1. Od té doby byli domácí výrazně lepší, hosté se zlomili. Po třetím gólu hostující trenéři stáhli z branky Hořčičku a nahradil ho Pinc. Zásahy brankářů: Trvaj 4 - Hořčička 5, Pinc 7.

Č. Budějovice - Havířov  8:2 (2:1, 3:1,3:0)

I. třetina: V prudkém tempu hrané utkání ovládli domácí na konci sedmé minuty, kdy musel po předcházejícím vyloučení Sršně na trestnou lavici za faul na Brabence i Javín a hosté se museli bránit 85 vteřin v oslabení třech proti pěti. Po 45 vteřinách našel Rob u tyčky Turka a domácí vedli. Stav pojistil  excelentní akcí Šimánek, který povodil obranu hostů. Hosté se ale nevzdali a Michal čech po pěkné kombinaci Peterka s Pivkem skóroval. Zásahy brankářů: Mařík 10 - Maláč 13.

II. třetina: Vysoké tempo neklesá. České Budějovice jdou nekompromisně za 7 výhrou v řadě. Po zásahu Sailera na 3:1 sice Čech doklepl Maříkem vyražený puk po ráně Pivka, ale potom zaúřadoval Kořínek. Nejdříve dal svůj první gól v barvách Budějovic a za 56 vteřin nahrál Bělohlavovi na 5 branku. Oba celky předvádějí nejen velké nasazení, ale i pohledné akce. Zásahy brankářů: Mařík 8 - Maláč 8.

III. třetina: Také třetí třetina byla jasnou záležitostí vítězů. Brankář Maláč si zachytal, ale osmi gólům zabránit nedokázal. Hala aplaudovala domácím dávno před tím, než utkání skončilo. Posledních 10 minut už se nemuselo hrát, protože tempo opadlo a hráči si na obou stranách zkoušeli parádičky. Zásahy brankářů: Mařík 14 - Maláč 14.

Zlín - Litvínov 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

I. třetina: Litvínov přicestoval do Zlína bez tří opor: brankáře Orcta, kapitána Reichela a dalšího útočníka Kysely. Přesto byl v úvodu nebezpečnější. Hned po půlminutě Hudáček zlikvidoval vyloženou šanci Nikolova. Také v dalším průběhu si hosté vypracovali solidní možnosti, jenže na Hudáčka nevyzráli. Naopak Zlín byl v útoku téměř bezchybný. Všechny tři branky padly po hezkých kombinačních akcích.
II. třetina: Litvínov hrál v úvodu přesilovku pěti proti třem a prvním gólem se pokusil zdramatizovat zápas, ovšem domácí to nepřipustili. Neustále se tlačili dopředu a bavili diváky krásnými kombinacemi. Někdy domácí kombinovali zbytečně moc, raději měli střílet. Výsledek zvýraznili dvěmi brankami. Na obou trefách se výrazně podílel reprezentační centr Čajánek.
III. třetina: Závěrečná část byla plně v režii domácích. Hosté se téměř k ničemu nedostali, neustále se bránili útokům Zlína. Bezmoc hostujícího celku vyvrcholila při 6 brance: V oslabení Hamrlík vyslal do brejku Čajánka s Okálem, kteří jeli sami na brankáře. Čtyřikrát si mezi sebou vyměnili puk těsně před brankářem a bezmocného Podolku nakonec překonal Okál.

Plzeň - Vsetín  1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

I. třetina: Vsetín naposledy v základní části porazil Plzeň v únoru roku 1998 a v Pzni zvolil jednoduchou taktiku: častá střelba ze všech pozic. Poměr střel byl neuvěřitelných 25:9 pro Vsetín, z toho kapitán hostí Dopita vystřelil 5 krát. První gól vstřelil bombou mezi Salfického batony Tesařík. Pak ještě doklepl Lipianský bombu Jaškina od modré čáry a hosté zaslouženě vedou dvougólovým vedením.
II. třetina: Do druhé třetiny nenastoupil zraněný reprezentační brankář Salfický. Hra se značně přitvrdila. Za rvačku byly vyloučeni do konce utkání Stantien a Dvořák a do kabin zamířil také Pospíšil, který se zranil. Plzeň hru vyrovnala, ale i přesto dostala gól, když zpoza branky nahrával Pardavý a Dopita zavěsil pod břevno domácí branky.
III. třetina: Domácí sice v úvodu třetiny dokázali vykřesat naději po gólu Straky, ale v pohodě hrající hosté si vedení udrželi a dokázali jej v závěru ještě zvýšit díky gólům dnes velice aktivního Dopity a Jaškina.

Znojmo - Karlovy Vary 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

I. třetina: Znojmo mělo v první třetině většinu času převahu. Jeho šance však pochytal hostující brankář Frňěk. Skóre už tradičně otevřeli hosté, když v 9. minutě vypálil Hlinka a Svoboda který měl zakrytý výhled pustil střelu za svá záda. Znojmo nevyužilo ani jednu ze tří přesilovek, které mělo k dispozici. Navíc měli hosté v 15. minutě několik šancí, ale gólman Svoboda vše s přehledem vyřešil.
II. třetina: Znojemští měli snahu srovnat, ale Fraňka se jim nedařilo překonat. Navíc v rozmezí 40 vteřin skórovali hostující Hruška a Polák a domácí se dostali do útlumu. Když se z něj začínali zvedat, přišla do šatny další branka z hole Radka Procházky.
III. třetina: V závěrečné třetině sice domácí po 14 vteřinách hry konečně snížili, ale další šance opět ztroskotaly na výborném gólmanovi hostů. Ti navíc kontrovali po 3 minutách a Tomík 6 gólem vyhnal Svobodu z branky Znojma.