On-line zpravodajství z utkání 34. kola hokejové extraligy

v on-line reportáži - ZDE

Plzeň - Pardubice 4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Tento zápas jsme sledovali v on-line reportáži - ZDE

Třinec - Karlovy Vary 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

I. třetina: Třinečtí poprvé s posilami Vojtkem, Slavíkem a Skořepou, ale i s uzdraveným Zadinou měli převahu. Karlovarský brankář Franěk tři střely vyrazil, ale čtvrtá, Kapušova prosvištěla k levé tyči. Třinecký nápor brzdila vyloučení. Téměř 5 minut hráli v oslabení, leč hosté nevyužili ani 81 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem.
II. třetina: Po bleskovém gólu v 11 vteřině druhé třetiny kdy Vlk krásně uvolnil Janků domácí vedli 2:0. Opět ale museli vedení bránit při dlouhém oslabení, když ve 31. minutě rozhodčí vyloučil Krále za faul loktem na 5 minut + do konce utkání. Tentokrát hosté Pavlišem snížili. Místo vyloučeného Krále naskočil do hry Lipina.
III. třetina: Domácí rozhodli třemi využitými přesilovkami v úvodu třetí třetiny. Při všech třech gólech jim stačila necelá půlminuta početní převahy. Po 5 gólu Zadiny karlovarští vystřídali brankáře - Fraňka nahradil Šmíd.

České Budějovice - Vsetín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

I. třetina: Dvě hrubky obrany domácího celku v rozpětí 64 vteřin potrestal nejdříve ranou po ledě z kruhu Dopita a potom z blízka Veselý. Poté snížil Kotalík, který si najel na pas do středního pásma, dostal se až ke Kamešovi a zavěsil. Strhující sólo v tvrdé bitvě předvedl ve 20. minutě Turek, ale Kameš mu skórovat z bezprostřední blízkosti nepovolil. Zásahy brankářů: Mařík 12 - Kameš 9.

II. třetina: Také ve druhé třetině měli hosté lepší začátek a hned v 1. minutě své vedení zvýšili. Paroulek vybojoval kotouč pro Tesaříka, ten našel Pardavého a ten napodruhé překonal domácího brankáře. I tentokrát dostali domácí hosty pod tlak, zatlačili je před Kameše, ale vyložené šance si nevytvořili. Obrana Vsetína byla ve druhé třetině naprodyšná. Zásahy brankářů: Mařík 8 - Kameš 11.

III. třetina: Šance domácích na zvrat v utkání s přibývajícím časem prudce klesaly. Zatím co v prvních dvou třetinách si domácí dokázali vytvořit náznaky gólových příležitostí, v poslední části se jim to už nedařilo. Po 4 gólu rezignovali definitivně a Vsetín si zaslouženě odvezl všechny 3 body. Zásahy brankářů: Mařík 4 - Kameš 11.

Havířov - Sparta 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
I. třetina:  Zcela vyrovany boj předvaděly obě mužstva na havířovském ledě. Jako první se osmělili hosté, ale sólo Žemličky i šance Kašpaříka zlikvidoval Maláč. Domácí kontrovali dobrými příležitostmi Pivka a Folty, ovšem Bříza se vyznamenal zejména po střele Folty. Sparta vede zásluhou pěkné kombinace Broše a Kratěny, kdy Kratěna zcela nekrytý překonal Maláče střelou po ledě. Zásahy brankářů: Maláč 9 - Bříza 9.
II. třetina: Sparta začala druhou  třetinu lépe a brzy Martincem zvýšila v přesilovce svůj náskok. Havířovští se nemohli dostat do tempa a nechávali hostům příliš prostoru. Aktivitu zvýšili až v polovině třetiny a více zaměstnávali obranu Sparty. Jejich snahu korunoval brankou Zdráhal rovněž v přesilovce, když Bříza neměl proti jeho prudké střele šanci. Sparťané pak přidali, ale havířovského Maláče již nepřekonali. Zásahy brankářů: Maláč 14 - Bříza 7.

III. třetina: Domácí vstoupili do třetí třetiny s Bieglem v brance a jasným úmyslem změnit nepříznivé skóre. Snažili se o útočnou hru, ale akce jim kazila vlastní nepřesnost. Sparta se soustředila na obranu a vyrážela k rychlým protiútokům Havířovští neustále stupňovali tempoa  adočkali se vyrovnání, když Pivko dorazil střelu Pavlikovského, kterou Bříza neudržel. Zásahy brankářů: Biegl 10 - Bříza 13.
Prodloužení: O vítězství domácích rozhodl Melenovský, který tečoval puk nahozený Zdráhalem.

Slavia - Vítkovice 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

I. třetina: První část nenabídla příliš mnoho vzruchu, byla poznamenána nepřesnými přihrávkami a oboustraně pozorným bráněním. Několik málo šancí domácí nevyužili a tak přišel trest: v předposlední minutě první třetiny dorazil Kaděra střelu Zápotočného a Vítkovice tak odešly do šatny s jednobrankovým náskokem.
II. třetina: Slavia nejdříve nevyužila více než minutovou přesilovku pěti proti třem, při další početní výhodě ale dostal Hejda chytrou přihrávku od Alinče a srovnal na 1:1. Od té doby se úrověň zápasu rapidně zvedla, oba brankáři však další změnu skóre nepovolili. Zejména Prusek se dvě minuty před koncem vyznamenal při úniku Brandy s Hublem, o chvíli později mu pak po Ujčíkově střele pomohla i tyčka.
III. třetina: Slavia byla po celou třetinu aktivnější, dostala však lekci v produktivitě. Ve 3. minutě vyslal Rousek Alinče do sólového nájezdu, Prusek ale jeho střelu vyrazil. Domácí pak zvýšili tlak, branka ovšem padla na druhé straně, když se Moravec elegantně prosmíkl mezi dvěma obránci a prostřelil domácího brankáře. Ve 12. minutě pak z brejku zvýšil Kaděra. Slavisté snížili v oslabení, v němž Alinč svoje druhé sólo dnes proměnil. Dvě minuty před koncem odvolali domácí brankáře, jejich snahu však zmařil Jerofejev gólem do prázdné klece.

Znojmo - Litvínov 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

I. třetina: První branka padla až ke konci třetiny. Paradoxně se z ní však radovali hosté. Do té doby mělo více šancí Znojmo, i když celkově moc gólových příležitostí k vidění nebylo. Jedinou přesilovku hráli domácí od 15. minuty po vyloučení Pilaře, a právě on pak těsně po návratu na led přihrával na vedoucí branku Litvínova.
II. třetina: Domácí si opět vytvářeli více šancí a podařilo se jim vyrovnat. Pak ale neproměnili znovu několik tutovek a Litvínov na druhé straně trestal. Během minuty odpověděl Fink, který přihrávkou trefil bránícího Černoška a ten si puk srazil do vlastní sítě.
III. třetina: Až vyloučení Hranáče v 58. minutě pomohlo Znojmu k vítězství, když Orcta z kruhů prostřelil Pucher. Hosté ještě zkoušeli power play, ale 25 vteřin před koncem zápasu pečetil trefou do prázdné branky Uram.