On-line zpravodajství z utkání 36. kola hokejové extraligy

v on-line reportáži - ZDE

Č. Budějovice - Vítkovice 1:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Tento zápas jsme sledovali v on-line reportáži - ZDE

Třinec - Kladno  3:1 (1:0, 0:0, 2:1 )

I. třetina: Sedm minut se kladenští nemohli dostat z třetiny a už ve 2. minutě je po střele Janků zachránila horní tyč. Až pak po ráně Plekance poprvé zasahoval třinecký brankář Vojtek. Ve 14. minutě při hře čtyř proti čtyřem se uvedla třinecká posila Meluzín: Přistrčil puk Janků a ten dostal domácí do vedení.
II. třetina: Přes důslednou obranu dobře napadajícího Kladna se domácí nemohli prosadit. Hosté však v útoku byli ještě bezradnější a Plekanec ve 21. minutě a Dome o několik okamžiků později netrefili ani odkrytou bránu.
III. třetina: Ve 42. minutě po rychlém protiútoku, který zakončil Ladislav Svoboda hosté vyrovnali. Jenže Třinec má Meluzína, který se prosadil v chumlu před brankářem Hořčičkou a 11 minut před koncem rozhodl o výhře domácích. Ti si pak dovolili luxus, když nevyužili 105 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem. Tečku za utkáním udělal Skořepa, který v přesilové hře uzavřel na 3:1.

Havířov - Litvínov  1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

I. třetina: Litvínov začal utkání velice útočně a zatlačil domácí do hluboké defenzívy. Havířovští se však se skvělým Bieglem v bráně, který pochytal všechny střely a sólový nájezd Balázse náporu ubránili. Ve 13. minutě se navíc dostali překvapivě do vedení. když gól vstřelil mladíček Hudler v přesilovce po vyšachování litvínovských do prázdné brány. Zásahy brankářů: Biegl 13 - Podolka 7.

II. třetina: Jeden útok za druhým se ve druhé třetině valil na havířovskou branku. Havířov se těžko dostával na polovinu soupeře a první střelu vyslal až ve 31. minutě. Litvínovští se dostávali snadno do šancí a dvě dokázali využít. Nejdříve Balázs v přesilovce trefil levý růžek Bieglovy branky a tentýž hráč po Reichelově přihrávce šikovně tečoval na 1:2. Zásahy brankářů: Biegl 12 - Podolka 4.

III. třetina:  Do třetí třetiny trenéři Havířova pozměnili sestavu a poslali na led 4 útoky. Převaha hostů již nebyla tak viditelná, ale do šancí se domácí dostávali velice zřídka. Hosté spoléhali jistou hru v obraně a protiútoky. Výhru pečetil tvrdou ranou Reichel v přesilovce. Zásahy brankářů: Biegl 8 - Podolka 8.

Plzeň - Slavia 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
I. třetina: Zápas začal v rychlém tempu a první přerušení přišlo až ve 4. minutě. Aktivnější byli domácí, kteří několikrát ohrozili hostujícího gólmana Málka. První šanci hostů měl Šafr, ale Salfický ji zneškodnil. V 16. minutě trefil hostující Branda tyč a Alinčovu dorážku Salfický zalehl. Vedení se Plzeň ujala po střele Vostřáka a dorážce Michala Starky. Zásahy brankářů: Salfický 5 - Málek 10.
II. třetina: I začátek druhé třetiny byl v režii domácího týmu, který byl aktivnější a hostující Málek musel čelit několika pěkným akcím. První šanci na straně Slavie měl Ujčík, ale Salfický střelu zlikvidoval a o pár minut později mohl před svojí brankou sledovat pěstní souboj mezi Šafařikem a Čermákem. Ve 35. minutě střelou od modré do pravého horního růžku Martínek srovnal skóre. Zásahy brankářů: Salfický 8 - Málek 10.

III. třetina: Ve 3. minutě poslední třetiny získal domácím vedení Antoš po přihrávce Straky. Ve 46. minutě měli stoprocentní šanci Eiselt s Michalem Strakou, ale Málek jejich sólo zlikvidoval. V 54. minutě neproměnil Josef Řezníček trestné střílení. V závěru třetiny měli Slavisté šance, ale pozorný Salfický všechny pokusi zlikvidoval a ubránil domácím vítězství.

Znojmo - Zlín  1:2 (0:0, 0:1, 1:1 )

I. třetina: Od prvních minut se hraje nahoru dolu. Na vyložené gólové šance ale moc prostoru v úvodní třetině moc nebylo. Do největší se dostal až v závěru Pucher, když se protahoval kolem obránce Žabky, aby jel sám na gólmana. Byl ale faulován a hosté dohrávali v oslabení, ve kterém však gól nepadl.

II. třetina: Skóre utkání otevřeli v úvodu druhé třetiny hosté, když Okál využil vyloučení Havíře a trefil se 17 vteřin před koncem jeho trestu. Znojmo pak mělo několik šancí k vyrovnání, ale naprázdno vyšli Fink, Haman,Uram i Procházka. Zlín nezapomínal na obranu a tak se domácí dostávali těžko přes střední pásmo.
III. třetina: Další dobrý nástup do třetiny rozhodl o vítězství hostů. Okál po 13 vteřinách závěrečné části hry zvýšil na 0:2. Za domácí sice ve 49. minutě snižoval Pucher, ale Znojmo už vyrovnat s lépe hrajícím Zlínem nedokázalo.

Sparta - Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

I. třetina: Spíše boj a nepřesnosti než hokejovou krásu přinesla první třetina. Sparta se v první části jenom bránila, čelila třem oslabením, ve kterých se však Karlovy Vary nedostaly do vážnějších šancí. Ani poté se domácí nedostali k pořádným kombinacím. Soupeř si dobře hlídá střední pásmo.

II. třetina: Úporný boj pokračuje. Sparta nevyužila tři přesilovky. Rozhodla až 34. minuta, kdy sparťanský obránce Ptáček krásně přihrál Kratěnovi, který z levé strany poslal na Hlinku a ten zavěsil do prázdné branky. Dalších gólů se sparťanská hala nedočkala, chybí nápadistost a zakončení.
III. třetina: Spartě se podařilo celou poslední třetinu hájit malý náskok. V útočné fázi se domácím opět nedařilo, při ofenzivních výpadech Karlových Varů se zaskvěl gólman Bříza. Definitivní pojistku přidal Martinec, který minutu před koncem tečoval střelu Nedvěda. Hostům se opět nepodařilo Spartu porazit a tak stále čekají na první výhru nad tímto soupeřem v historii extraligy.