On-line zpravodajství z utkání 38. kola hokejové extraligy

v on-line reportáži - ZDE

Sparta - Litvínov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Tento zápas jsme sledovali v on-line reportáži - ZDE

Třinec - Zlín  3:1 (0:1, 0:0, 3:0 )

I. třetina: Zlín nastoupil kompletní, třinečtí bez nemocných Krále a Cartelliho. Domácí útočníci Jánoš a Janků promarnili dvě slibné příležitosti, načež pohyblivější hosté udeřili. Vala v 11. minutě protlačil puk za Vojtka a čtyři minuty na to trefil tyč. Třinečtí se trápí, nespokojení diváci často pískají.
II. třetina: Skořepa byl dvakrát sám před Hudáčkem, ale nic z toho nebylo. Třinečtí pak přišli o Kapuše, který za naražení Valy zezadu byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Domácí toto oslabení přežili, ale na gól čekají dál.
III. třetina: Třinečtí se probudili. Ve čtvrté minutě ujel Zadina a odstartoval kanonádu domácích. Druhý gól přidal v oslabení, když si parádně obhodil obránce a obrat ve výsledku dokonal Janků, který tečoval střelu Slavíka. Opět to byl starý známý útočný Třinec.

Havířov - Kladno  1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

I. třetina: Vůbec to nevypadá na souboj posledních týmů. Hra má tempo a myšlenku, osobním soubojům nechybí potřebný říz. Hosté se uklidnili rychlou brankou Svobody v přesilovce, Havířovští do jejich aktivní obrany buší marně.
Zásahy brankářů: Biegl 7, Pinc 8

II. třetina: Hráči přidali na důrazu střední pásmo je těžké projít. Střel z dálky je ovšem požehnaně, brankáři jsou ale jistí. Domácí promarnili minutovou přesilovku čtyř proti třem a smůlu měl Pivko, když trefil jen horní tyčku Pincovy brány.
Zásahy brankářů: Biegl: 11, Pinc 16

III. třetina:  Domácí ve snaze útočit dělali chyby v obranném pásmu, nad vodou je ale držel gólman Biegl. Šancí na vyrovnání měl Havířov dost, ovšem brankář Pinc byl výborný.
Zásahy gólmanů: Biegl: 4, Pinc 8

Č. Budějovice - Slavia 3:5  (1:0, 1:2, 1:3)
I. třetina: Lepší nástup měla v utkání dobré úrovně Slavia, ale netrvalo to dlouho a musela se bránit. Zatím jeniný gól vstřelili domácí po rychlé kombinaci Turkovy formace, jejíž šéf mezi kruhy jen nastavil hůl na přesnou přihrávku od mantinelu. V 10. minutě fauloval Kadlec ve vyložené pozici Sailera, ale ten poslal kotouč z nařízeného trestého střílení Málkovi do lapačky. Závěr první části hry patřil znovu Slavii.
Zásahy brankářů: Mařík 10, Málek 14
II. třetina: Obrat ve skóre ve prospěch hostů byl zasloužený. Domácí museli litovat nevyužité šance z první části hry. Hubené vedení bránili dobře, ale zvlášť mladší hráči hostů z nich respekt neměli. Při tlaku na Maříka na sebe upozornili Klobouček a junioři Mareš s Kopeckým. Vyrovnání domácích zařídil Jasečko při vyloučení Alinče za hákování. Utkání má stále průměrnou úroveň.
Zásahy brankářů: Mařík 14, Málek 12

III. třetina: Nahravače našla Slavia ve třetí třetině v Čermákovi. Ten třikrát vybídl své spoluhráče ke skórování a hosté si zaslouženě odvezli všechny body. Jejich výkon podpořil výtečný Málek. Na domácích se přeci jen projevilo, že nemohli využít čtyři útoky a v závěru jim docházely síly.

Znojmo - Plzeň  6:3  (1:1, 2:1, 3:1 )

I. třetina: Hosté začali na ledě Znojma sebevědomě, ale i domácí si po porážce Vítkovic v minulém kole věřili. Vyložené šance ale nepřinesly ani přesilové hry, oba týmy dobře bránily. Branky padaly až v závěru úvodního dějství, když nejprve vyloučení Procházky potrestal Michal Straka, ovšem během pětačtyřiceti vteřin srovnával z trestu Dvořáka Uram.

II. třetina: Podstatně dramatičtěji se vyvíjela druhá třetina, v níž mělo Znojmo převahu. Domácí zaslouženě vedli po další trefě Urama z přesilovky a dál dostávali soupeře pod tlak. Jejich zaváhání však využil plzeňský Vlček k vyrovnání. Ve 38. minutě ovšem Uram ve hře čtyři na tři kontroval a dokončil tak svůj hattrick.
III. třetina: Hned v úvodu poslední části pojistil vedení Znojma Pazourek a v další přesilovce pak Kumstát vyhnal Salfického z branky. Po Toužimského snížení sice Plzeň ožila, ale rozjeté Znojmo podporované skvělým výkonem brankáře Svobody jí víc nedovolilo. Tečku za utkáním svým čtvrtým gólem v zápase udělal ještě Uram při power play hostů.

Karlovy Vary - Pardubice  3:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

I. třetina: Hosté se mohli ujmout vedení ve třetí minutě, ale Sýkora na brankáře Fraňka při samostatném úniku nevyzrál. Domácí poprvé zahrozili v 5. minutě Polákem a o minutu později už vedli, když Kántorovu střelu dorazil Kverka. V 8. minutě si brankář Svoboda srazil za svá záda Hlinkou nahozený puk z rohu kluziště. Ve 12. minutě snížili hosté Lubinou a příležïtost na vyrovnání měli při čtyřminutovém vyloučení Chlubny. Osmnáct vteřin před vypršením trestu skóroval Janecký, ale gól nebyl uznán po konzultaci s videorozhodčím pro vysokou hůl.
Zásahy brankářů: Franěk 17, Svoboda 11

II. třetina: Oba soupeři pokračují ve výborném výkonu plném bojovnosti a nasazení. Ve 29. minutě využil přesilovku Tomík a zvýšil na 3:1. Nabuzení domácí pokračovali v drtivém náporu, jenž přibrzdil Streit, který se nechal dvakrát po sobě vyloučit. Hosté se vzpamatovali a dvěma góly v závěru třetiny vyrovnali stav utkání.
III. třetina: V závěrečné části pokračovali oba soupeři v urputném boji, ani jeden z nich se nechtěl smířit s remízou. Proti však byli oba brankáři, kteří svá mužstva podrželi v kritických situacích. V prodloužení už chyběly síly, největší šanci měl Sejejs ve čtvrté minutě prodloužení. Jeho tvrdou střelu od modré ale vykopl brankář Svoboda levým betonem.