On-line zpravodajství z utkání 40. kola hokejové extraligy

Vítkovice - Třinec  2:3 (1:1, 1:1, 0:0-0:1)
v on-line reportáži - ZDE

Zlín - Sparta  4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Tento zápas sledujeme  v on-line reportáži - ZDE

Slavia - Vsetín  2:1 (0:0, 0:1, 1:0-1:0 )

I. třetina: Slavia často měla těžkosti, prohrávala buli a to vyústilo v několik momentů ostrého Vsetínského  tlaku. Naděje domácích ale drží výtečný gólman Málek. Slavia bojuje, ale přes pevnou obranu Vsetína se dostává pouze ke střelám z dálky.
II. třetina: Dvě střely během pár vteřin mířily na Slavistického gólmana Málka, na druhou Štrbákovu již nestačil. Jeden gól je chabým vyjádřením Vsetínské převahy. Slavia se jen s obtížemi brámí a těžko se dostává do hry.
III. třetina: Jediná myšlenka byla Slavii dost, aby se vymanila z náporu a byla blízko k vítězství. Alinč přihrál Kamešovi, který jel sám od modré čáry a dal gól. Ráz utkání se úplně změnil, slávisté se ve třech pozměněných útocích hnali dopředu, měli šance, ale prodlužuje se.
Prodloužení: Slavia dohrávala prodloužení v přesilovce 4 na 3, poté co Veselý fauloval Hejdu a byl vyloučen na 5 minut plus do konce zápasu. V přesilové hře se dlouho trápila a nemohla se dostat do třetiny. Vítězná Martínkova střela byla první střelou v přesilovce.

Plzeň - Č. Budějovice 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

I. třetina: Budějovice v novodobé historii extraligy ještě v Plzni nevyhrály, ale dnes to výborně rozehrály. A to hlavně díky vysoké produktivitě. Vystřelili na branku 9x a byly z toho tři góly. Zatímco hosty drží Mařík, který měl za první třetinu 22 zásahů.

II. třetina: Na začátku třetiny snížil Antoš na 1:3 a Plzeň se tak dostala do kontaktu se soupeřem. Utkání začalo to být hodně nervózní, rozhodčí rozdal v této třetině 79 trestných minut. Tři hráči byli potrestáni do konce utkání. Za Plzeň to byl Duda a za hosty Brabenec a Suchánek. Pro Budějovice to znamená, že se jim rozpadla první obranná dvojice i první útok.

III. třetina: V polovině třetí třetiny Plzeň v rozmezí 25. vteřin srovnala na 3:3 a dál pokračovala v obrovském tlaku. Obránce Chotěborský nastřelil jen tyč. Ale sraženi tímto svým úspěchem zapomněli 4 minuty před koncem na obranu a Českobudějovické přečíslení potrestal Sailer. Výhru hostí při power play domácích pečetil střelou přes celé kluziště do prázdné brány Benák.

Znojmo - Havířov  3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

I. třetina
: Od prvních minut se hraje ve Znojmě bojovný hokej, hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou. Do vedení šli domácí v sedmé minutě z přesilovky kdy Kumstát protlačil puk kolem tyče. Podobným způsobem o 9 minut později vyrovnal Hudler.
II. třetina: Bojovný výkon pokračoval na obou stranách i ve druhé třetině. Znojmo znovu po sedmi minutách vedlo, do vedení je dostal v přesilovce Heš. Ale poté Vyloučení Mařáka potrestal Pavlíkovský. I když mělo Znojmo více šancí do šaten se odcházelo za nerozhodného výsledku.

III. třetina: Rychlá branka ve 32 vteřině závěrečné třetiny zajistila těsné vítězství domácím. Hostům sice nešla upřít snaha, ale znojemští neusli na vavřínech a mohli vedení i několikrát zvýšit. Havířovu pak nepomohla ani power play. Krizové okamžiky zvládl stejně jako v celém zápase skvěle domácí brankář Svoboda.

Kladno - Pardubice  2:1  (0:0, 2:1, 0:0)

I. třetina: Pardubice byly v první třetině jednoznačně lepším týmem, Kladno bojovalo, ale přes pevnou obranu hostí se těžko prosazovalo. Největší šanci měl ve 13. minutě Kudrna. Domácí se za celou třetinu vůbec nedostali ke střele na branku. Až v poslední minutě Plekanec jel sám na brankáře hostí, ale sólo neproměnil.

II. třetina: Zpočátku třetiny byl stejný scénář jako v předchozí. Největší šanci měl Sýkora, kterého zastavil rozklek Pince. Ale ve 27. minutě se reprezentační útočník už prosadil, když předvedl pěknou stahovačku a zavěsil do růžku branky. Kladnu k vyrovnání pomohla chyba Pardubic v útočné třetině, kdy rychlý brejk po přihrávce Svobody zakončoval Skuhrovec. Jeho trefa měla na domácí blahodárný vliv a v 36. minutě po parádní akci Havla s Dömem si nabruslil před branku nejproduktivnější kladenský bek Kruliš a obrátil skóre.
III. třetina: V úvodu poslední třetiny domácí Kameš objel branku a vznikla nepřehledná situace, domácí reklamovali gól, ale rozhodčí se ani nepodíval na videozáznam a gól neuznal. Bojovní domácí cítili šanci na výhru a Pardubičtí byli stále nervóznější, což se projevilo i na počtu vyloučení. Hosté se jen obtížně probíjeli před Pincovu branku a naopak domácí mohli zvýšit z několika bleskových úderů, ale branku už rovněž nevstřelili.