On-line zpravodajství z utkání 41. kola hokejové extraligy

Č. Budějovice - Zlín   3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
v on-line reportáži - ZDE

Sparta - Vítkovice  4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Tento zápas jsme sledovali  v on-line reportáži - ZDE

Vsetín - Kladno  7:2 (4:0, 2:2, 1:0)

I. třetina: Kladenští prohráli ve Vsetíně tři utkání a prohrají asi i počtvrté. Jen mimořádná shoda okolností může domácí, kteří nastříleli v rozmezí dvou minut 4 branky připravit o vítězství. Hostující brankář Pinc po třetím gólu dlouho váhal jestli zůstane v brance, nakonec přenechal místo Hořčičkovi. Ten ale pustil po 44 vteřinách hned první ránu - 4:0. V 15. minutě okořenila utkání bitka domácí kapitána Dopity s kladenským útočníkem Domem. Oba dostali terst do konce utkání.
II. třetina: Domácí se nespokojili s jasným výsledkem a přestože skóre nenarůstalo tak rychle, hráli jako za stavu 0:0. Tentokrát z převahy vytěžili jen dvě branky. Kladno se chytlo v závěru ve Vsetínském stylu a v rozmezí 13 vteřin dali dva góly: trefili se Havel a Boháček. Půl minuty před koncem se poprali Srdínko a Horna. Oba dostali opět trest do konce utkání.
III. třetina: V závěrečné třetině ubylo střel, gólů ale nikoliv horké krve. Ve 44. minutě určil konečný výsledek Tomajko. Vsetín v závěru nevyužil tři přesilovky. V závěru se znovu jiskřilo, poprali se  a do konce utkání byli vyloučeni Lipianský a Hájek.

Havířov - Plzeň  3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

I. třetina: Hosté jsou střelecky aktivnější, ovšem mají smůlu. Dvakrát nastřelili tyčku a jeden gól jim sudí neuznal kvůli tomu, že byl dosažen vysokou holí. Havířovští dobře a svižně kombinují, permanentním nebezpečím je první pětka. Ta z přesilovky otevřela skóre. Zásahy brankářů: Biegl 14 - Salfický 8.

II. třetina: Domácí nasadili čtvrtý útok a jejich tempo tím opadlo. Hodně se stáhli, nechali soupeře útočit. Přesná rozehrávka se z jejich hry úplně vytratila. Plzeňští dlouho naráželi na Biegla, nevyužili více než minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale v závěru po krásné akci Vlčka s Dvořákem přece jen srovnali. Teprve tento gól Havířov probral - z přesilovky se opět dostal do vedení. Zásahy brankářů: Biegl 14 - Salfický 4.

III. třetina: Havířovští hned v úvodu třetiny vstřelili třetí gól z přesilovky, opět u toho byla dvojice Melenovský - Vyhlídal. Od té chvíle si domácí náskok s přehledem udržovali, nedali hostům šanci na zvrat. Zásahy brankářů: Biegl 9 - Salfický 9.

Třinec - Znojmo  3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0) po prodloužení

I. třetina
: Z hráčů v třineckém týmu považováných za cizince se do sestavy nevešel obránce Harant, zato už nastoupila nová posila: zkušený Plavucha ve 3 útoku s Daněm a Němčickým. Oba týmy se těžce prodíraly před protivníkovu bránu a nedostávaly se ani ke střelbě. Největší šanci měl znojemský Uram, byl sám před brankářem Vojtkem, ale ten jeho střelu chytil.
II. třetina: Konečně začaly padat góly. U tří byli slováci a na vedoucí gól Třince Daňovi přihrával Plavucha. Třinecký nápor ale dlouho nevydržel a Znojmo během 3 minut výsledek obrátilo. Dvě minuty poté v obraně ztratili domácí puk a Daňo vyrovnal.

III. třetina: Úporný boj pokračoval. Úvodních 6 minut třetiny Třinec přežil v oslabení. Pak jejich převaha rostla, ale nedokázali dát gól. Největší šanci měli domácí v poslední minutě, ale hostující brankář střelu bravurně zneškodnil a zachránil Znojmu bod.
Prodloužení: Hrálo se převážně v obranné třetině Znojma a Jánoš 75 vteřin před koncem utkání rozhodl.

Pardubice - Litvínov  6:2  (2:1, 3:1, 1:0)

I. třetina: Na hostujících hráčích nebyla přestávka způsobená nemocí v první třetině vůbec znát. Domácí se sice už ve 3. minutě dostali do vedení brankou Rolínka, který doklepl od tyče odraženou Kábrtovu střelu, ale hosty branka vůbec nedeprimovala. Naopak, hráli vyrovnanou partii a v 11. minutě po krásné přihrávce Piroše nezbylo Kyselovi nic jiného než vyrovnat. Domácí získávali postupně mírnou převahu, ale Lubina, Sýkora a ni Rolínek své šance neproměnili. Domácí se dočkali až 96 vteřin před koncem třetiny, kdy osamocený Jančařík chladnokrevně překonal brankáře Podolku střelou pod horní tyčku. Zásahy brankářů: Svoboda 11 - Podolka 12.

II. třetina: Od počátku druhé třetiny pokračoval divácky atraktivní útočný hokej. Ve 25. minutě Kudrna protlačil pod levým betonem hostujícího brankáře nadvakrát kotouč do sítě a hosté od této chvíle začali ztrácet dech. Ve 31. minutě sice brankáři Svobodovi proklouzla do branky Ťukova střela od modré, ale to bylo ze strany hostů vše. Krátce na to ve 32. a 34. minutě zvýšili Tvrdík a Javecký na 5:2. Závěr třetiny se hrál zcela v režii Pardubic, ale další branky již domácí nepřidali. Zásahy brankářů: Soboda 9 - Podolka 16.
III. třetina: V závěrečné třetině pokračovala převaha domácích. Hosté jen s velkými obtížemi dokázali držet krok. Litvínov na počátku třetiny nevyužil dvě přesilové hry, které následovaly bezprostředně za sebou a v dalším průběhu třetiny na zvrat neměl. Domácí v této třetině potvrdili, že proměňování šancí není v poslední době jejich nejsilnější stránkou a využili jen jedinou. Překrásnou přesilovkouvou kombinaci zakončil po přihrávce Mudrocha Lubina. Zásahy brankářů: Soboda 4 - Podolka 14.

Karlovy Vary - Slavia  2:4  (1:2, 1:2, 0:0)

I. třetina: Už po půl minutě se ocitl sám před domácí brankou Tomica, ale netrefil. Domácí nebrali toto varování vážně a tak se hosté ujali vedení o chvíli později po střele Hübla. Jejich raketový nástup dokonal ještě ve 2. minutě střelou z voleje Rousek. Slavia výborně bránila střední pásmo a domácí se dlouho nemohli dostat před brankáře Málka. Stěží se jim povedlo v polovině třetiny snížit, když Sejejs dorazil střelu Hlinky. Zásahy brankářů: Franěk 5 - Málek 8.

II. třetina: Hosté začali opět aktivněji a ve 22. minutě trefil osamocený Branda zblízka připravenou Fraňkovu lapačku. Na 3:1 zvýšil střelou od modré v přesilovce Kadlec a náskok pojistil Ujčík, který dorazil střelu Martínka. Domácí snížili při vlastním oslabení Polákem po akci Štajnera. Hosté převyšují svého soupeře především v rychlosti a lepší kombinační hrou. Zásahy brankářů: Franěk 10 - Málek 12.
III. třetina: Hosté zkušeně bránili svůj náskok a nedovolili karlovarským na zvrat ani pomýšlet. Na své modré vytvořili neprostupnou hráz a napadáním v hloubi pole stěžovali soupeři rozehrávku. V 50. minutě jel po chybě Sejejse Ujčík sám na Fraňka, ten mu ale jeho pokus o blafák rozklekem zneškodnil. O minutu později Štajner zblízka přehodil nejen ležícího Málka, ale i branku.