On-line zpravodajství z utkání 48. kola hokejové extraligy

v on-line reportáži - ZDE

Třinec - Litvínov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Tento zápas jsme sledovali  v on-line reportáži - ZDE

Havířov - Karlovy Vary 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

I. třetina: Hokej v uvolněné atmosféře nemá valnou kvalitu. Domácí jsou aktivnější, ale šance mají i hosté. Havířovští gól dali, jenže obránce Rimmel v 18. minutě dorážel puk přesně v okamžiku, kdy sudí Minář pískal faul hostům. Zásahy brankářů: Biegl 10 - Franěk 13.
II. třetina: Havířovští přidali, jsou výrazně lepší. Po závarech dali dva góly a další dva padly po tečovaných střelách. Hosté se před bránu dostávají ojediněle a když už, neví co s Bieglem. Ten za stavu 2:0 chytil nájezdy Chlubny i Radka Procházky. Zásahy brankářů: Biegl 7 - Franěk 14.
III. třetina: V poslední třetině byla jediným zajímavým místem branka hostujícího Tomíka. Havířovští hráli v posledních minutách přesilovku tak špatně a nedůrazně, že se Radovan Biegl první nuly v sezóně nedočkal, když ho překonal po nahrávce Kverky a Tomík. Zásahy brankářů: Biegl 5 - Franěk 12.

Č. Budějovice - Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 2:0)

I. třetina: Snaha strhnout vedení na svou stranu přivedla oba celky k rychlé a technické hře, která se líbí. Domácí měli v úvodu více šancí, ale neuspěli Turek, Sailer, Bělohlav, Král, Kotalík ani další. Na druhé straně měl dobrou příležist Lubina. Na gól se však stále čeká. V utkání nebyl zatím nikdo vyloučen. Zásahy brankářů: Mařík 13 - Barta 13.
II. třetina: Skóre otevřel Bělohlav střelou zblízka po nahrávce Štrby zpoza branky. Domácí pak hráli dvě přesilové hry při vyloučení Janeckého a Mudrocha za podražení Nedorosta a Brože, ale při druhé udělal Suchánek chybu a Sýkora najížděl na Maříka zcela sám: Mařík však jeho pokus bravurně zlikvidoval. Už předtím ve 26. min trefil Kudrna levou tyč jeho klece. V závěru druhé části měly Pardubice navrch, ale Mařík ještě několikrát vynikl. Zásahy brankářů: Mařík 11 - Barta 8.
III. třetina: Ve snaze vyhodit kotouč při jednom ze závarů před Bartou "namazal" mezi kruhy Mikeska Královi a ten zvýšil na 2:0. Velké tempo korektního zápasu vydrželo až do konce. Hosté se střelecké smůly nezbavili. Nejdříve chytil Mařík šanci Procházky a v 50. minutě trefil Lubina prudkou ranou horní tyčku. Vynikající Mařík si tak připsal čtvrtou zápas s nulou v sezóně.

Znojmo - Kladno 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

I. třetina: Domácí začali aktivněji, ale Kladno se brzy osmělilo. Většina soubojů se pak odehrávla ve středním pásmu a na gólmany se střílelo z dálky. Skóre utkání otevřeli hosté z první vážnější šance v 9. minutě. Znojmo si pak vytvářelo tlak, ale vyrovnat se mu podařilo až po vyloučení Kameše, které 8 vteřin před přestávkou potrestal Uram.

II. třetina: V úvodu druhé třetiny kladenští domácím zatápěli ale brankář Svoboda Znojmo podržel. Ve 32. minutě přelstil Kaňkovský gólmana Pince a Znojmo vedlo. Domácí měli pak ještě několik dalších pěkných šancí. Tradičně se dařilo první řadě, ale pojistit vedení už znojemští do přestávky nestihli.
III. třetina: V poslední třetině již definitivně převzali opratě zápasu domácí. Do 51. minuty postupně zvýšili své vedení až na rozdíl čtyř branek a vítězství bez problémů udrželi až do konce.

Plzeň - Vítkovice 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

I. třetina: Souboj týmů bojujících o účast v play off začali lépe domácí. V 5. minutě se prosadil Nedorost, který dostal domácí do vedení a byl to jeho 5 gól ve 4 zápase. V 8. minutě pak ještě skóroval poprvé v letošní sezóně Švík a domácí zaslouženě vedou. Zásahy brankářů: Salfický 8 - Trvaj 8.

II. třetina: Ve druhé části hra upadla do průměru, byla plná osobních soubojů a nebyla vidět vydařenější akce. Až ve 38. minutě se prosadil obránce Čech a pojistil tak domácím vedení.
III. třetina: Na začátku třetí třetiny snížil Moravec, který tečoval Zátopkovu střelu od modré. Vítkovice se dostaly na dostřel a byl z toho opět napínavý zápas. Jenže 6 minut před koncem chyboval před vlastním brankářem Škuta a Polášek prostřelil bezmocného Trvaje. Polášek tak pokořil svoje bývalé spoluhráče. Výhru pojistil Dvořák, který v přesilovce zvýšil na konečných 5:1.

Slavia - Zlín 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

I. třetina: Ze začátku se hrálo opatrně. První se radovali hosté. Jejich radost však netrvala dlouho, ve 20. minutě se při brejku prosadil domácí obránce Kloboucek, který již několik zápasů nastupuje na pozici útočníka. Pro oba týmy je to důležitý boj o nasazení do play off.

II. třetina: Na začátku druhé třetiny potvrdil Klobouček svoji výtečnou střeleckou mušku a přidal druhý gól domácích. Od tohoto okamžiku zlínští hokejisté odpadli a Slavia začala kontrolovat průběh hry. Pak přidal v přesilové hře třetí branku Rousek a Slavia mohla začít přemýšlet o postupu do play off.
III. třetina: Ve třetí části domácí Slavia kontrolovala vývoj zápasu a dalšími góly Alinče a Kotáska ještě zvýraznila svoje vedení. Domácí tak opět potvrdili svoje ambice na postup do play off.