Kanaďani pohodlně přehráli Bělorusko

• 4
Turku - Hokejisté Kanady vstoupili do mistrovství světa ve finském Turku vítězstvím v základní skupině C nad nováčkem z Běloruska 3:0. O branky se postarali Ryan Smyth, Dany Heatley a Mike Comrie. Sean Burke z Phoenixu si jako první gólman na turnaji připsal čisté konto. Skóre otevřel ve 13. minutě při hře čtyřech proti čtyřem edmontonský útočník Smyth, který se může pochlubit zlatou medailí z loňských olympijských her v Salt Lake City. Za pět minut zvýšil forvard Heatley z Atlanty.

Ve druhé třetině se na stavu nic nezměnilo. Až ve 42. minutě uzavřel na konečných 3:0 další útočník Edmontonu Comrie. Bělorusové kanadského brankáře moc neohrozili a Burkeovi k nule stačilo jen třináct zákroků.

Výsledek - skupina C:
Kanada - Bělorusko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Smyth (Comrie), 18. Heatley (Staios), 41. Comrie (Bouwmeester). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Brodnicki (Něm.), Kautto (Fin.). Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6370.

Sestavy:
Kanada:
Burke - Staios, Brewer, Heward, Bouwmeester, Dandenault, Rivet - Doan, Draper, Maltby - Carter, Kolanos, Heatley - Calder, Briere, Smyth - Marleau, Comrie, Horcoff. Trenér Andy Murray.

Bělorusko: Šabanov - Staš, Chmyl, Jerkovič, Žurik, Alexejev, Kopat, Makrickij, Rjadinskij - D. Pankov, Kaljužnyj, Cypljakov - Kovaljov, Rasolko, Starostěnko - Strachov, Bekbulatov, Savilov - Jesaulov, Zadělenov, Čupric. Trenér Vladimir Krikunov.

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.