Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsme jako zboží, lituje Jágr. Ale Florida mi nevadí, je to další výzva

Jaromír Jágr hodnotí svůj přestup na Floridu. | foto:  Petr Topič, MAFRA

27 2015
V hokejovém životě toho má za sebou Jaromír Jágr hodně. Ale poprvé se mu stalo, že by se ho nikdo dopředu neptal na výměnu do jiného klubu. Jeho přestup v NHL z New Jersey Devils se sice očekával, ale že přijde tak náhle a zrovna na Floridu, tušilo je pár zasvěcených. „Ve čtyři hodiny mi zavolali, že tam jdu. Položil jsem telefon a šel jsem balit,“ popsal výměnu 43letý Jágr. „Co víc na to říct?“

Jágr promluvil s deníkem Sport, ohlasy v zámořských médiích se budou objevovat postupně, až se nejproduktivnější Evropan v dějinách NHL připojí k novému týmu.

Podle prvních slov českého veterána to vypadá, že sám Jágr byl trochu zaskočený. Ačkoliv si stěžoval na menší prostor na ledě a svou nespokojenost v poslední době dával hlasitě najevo.

„Do půl třetí odpoledne jsem byl na zimáku, protože jsem se díval na telefonu na to, jak hraje Kladno. Skončilo prodloužení, oblíknul jsem se a jel domů. Skočil jsem si nakoupit a ve čtyři hodiny mi volá Lou Lamoriello a říká: Udělali jsme výměnu, jdeš na Floridu. A bylo to. Bylo to takhle jednoduché,“ usmál se při popisu čtvrtečních událostí slavný útočník.

Jágr vyrovnal český rekord

Hokejista Jaromír Jágr se často zapisuje do historických tabulek. Překonal řadu rekordů v NHL a dříve byl i reprezentačním rekordmanem. Jeden z nejlepší hráčů v dějinách zámořské soutěže nynějším přestupem na Floridu dorovnal jeden český rekord. V zámořské soutěži bude hrát už za osmý klub. Tolik jich vystřídali už jen Robert Lang, Martin Ručinský (ten Jágra připravil o titul nejstaršího hráče národního týmu) a Radek Dvořák, který shodou okolností strávil nejdelší čas právě na Floridě, za Panthers odehrál 613 utkání - nejvíc v krátké klubové historii.

Ovšem z tohoto vyjádření je cítit ironie, typický Jágrův pokus o žert. Ale ve skutečnosti je Jágr trochu rozhozen. „Není jednoduché se sebrat, všechno sbalit a bez tréninku jít odehrát dva víkendové zápasy ve dvou dnech. Ale v NHL jsme jako zboží, nedá se nic dělat,“ prohlásil.

Potíž je v tom, že při předchozích trejdech (a že jich v poslední době bylo hodně) Jágra kontaktovali zástupci nového klubu. Případně se o situaci bavil se stávajícím šéfem.

„Teď nic. Ani ň“, přiznal. „Myslel jsem, že to dopadne tak, že mi dají šanci vybrat. Počítal jsem s tím. Ale na druhou stranu to není jednoduché, protože těch týmů, které si tě můžou dovolit, fakt není moc. Jako že bych přišel a řekl: Hele, pojďte mě vyměnit tam a tam... Ten klub musí mít zájem, což možná mohlo být ovlivněné tím, že jsem v poslední době moc nehrál, tolik se mi nedařilo. A potom hlavně ten tým musí mít finanční rezervu pod stropem. Což také moc z nich nemá.“

Prvotní nadšení u Jágra sice chybí, ale není to tak, že všechny pocity legendárního útočníka byly negativní. „Nemám problém s tím, že je to Florida. Každý zápas je kritický, hraje se o play-off. Ale i tohle patří k naší práci, beru to zase jako další výzvu,“ podotkl.

Fotogalerie

Jágr zažívá novou situaci také v tom, že do zápasu naskočí bez předchozího tréninku. Půjde hrát „z voleje“, prostor k adaptaci ve floridském týmu bude minimální. Jágr by se měl poprvé v novém dresu představit v sobotním zápase proti Buffalu (začátek 21 hodin SEČ).

„No, uvidíme,“ tuší zkušený český útočník, že ho nečeká nic jednoduchého.

Vedení Panthers si přitom slibuje od Jágra velké věci. V minulosti je 43letý mnohokrát dokázal, třeba se mu to povede znovu.Personal Consult s.r.o.
Regionální prodejce

Personal Consult s.r.o.
Hl. m. Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, kraj Vysočina

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze