Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

„Štístko“ Klepiš získal šestý titul. Asi pomohl můj knír, smál se

  9:27
Někdo sbírá známky, hokejista Jakub Klepiš s nadsázkou řečeno zase mistrovské tituly. Sedmadvacetiletý útočník Dynama Moskva se raduje ze zisku šesté trofeje v kariéře. Středeční sedmé finále KHL proti Osmku navíc rozhodl jediným gólem. "Každé oslavy jsou krásné, ten pocit vítězství určitě nezevšední," řekl Klepiš.

S TROFEJÍ NAD HLAVOU. Jakub Klepiš v dresu Dynama Moskva s Gagarinovým pohárem pro vítěze KHL. | foto: Profimedia.cz

Dvě extraligová vítězství se Slavií, zlatá medaile z mistrovství světa v roce 2010, prvenství v nižší zámořské AHL s Hershey Bears, farmou Washingtonu, loni triumf v KHL v Ufě a letos obhajoba Gagarinova poháru v moskevském Dynamu...

Kam Klepiš přijde, tam se vyhraje titul - pomalu se to stává pravidlem a nabízí se zde srovnání s fotbalovým "štístkem" Vladimírem Šmicrem. "Každé oslavy a radost z titulu jsou krásné. Vždy, když se to stane, je to pokaždé něčím jiné," řekl Klepiš agentuře ČTK. "Je skvělý pocit vyhrávat, tohle se neomrzí a určitě to nezevšední," dodal.

Přitom letos to na úspěch nevypadalo. Vždyť Dynamo Moskva po solidní základní části vyřadilo bohatý a silný Petrohrad nečekaně snadno 4:0 na zápasy. A pak ve finále moskevský tým prohrával ve finále s Omskem 1:3 na zápasy. "Bylo to finále, jak má být, vyrovnaný každý zápas, určitě super i pro diváky," hodnotil pražský rodák Klepiš.

Finále KHL

Čtěte více o sedmém duelu mezi Dynamem Moskva a Omskem

Ačkoliv bylo Dynamo v těžké situaci, protože na pátý duel jelo odvracet mečbol na Sibiř, ještě se hráči vybičovali a souboj o titul otočili. "Bylo vidět v kabině, že se nikdo nesmířil s porážkou a každý věřil tomu, že to dotáhneme k sedmému zápasu," řekl Klepiš. "A taky pomohl můj knír," usmál se sběratel titulů.

Klepiš si totiž nechal v play-off narůst hodně výrazný a netradiční knír. Všechny tím zaujal a získal od spoluhráčů nové přezdívky. "Bylo jich dost, třeba Freddie Mercury, Super Mario," prozradil. Vousy zatím ještě neoholí. "Slíbil jsem, že se s ním přijedu domů ukázat."

Kromě kníru může ukázat také prsten pro vítěze Gagarinova poháru, který se po vzoru NHL uděluje i v Kontinentální lize. Na rozdíl od loňska v Ufě zatím nebyly oslavy tak bouřlivé.

"Dostali jsme se zpátky až ve tři v noci. Na letišti čekalo několik fanoušků, pak jsme zamířili do restaurace, ale jak jsme slavili už v letadle, tak to nebylo nic dlouhého," popsal Klepiš.

Další oslavy ho čekají v polovině května. Zatím si užívá chvály v ruském tisku. I když neměl bývalý slávista úplně povedenou sezonu, na jejím vrcholu si užívá slávu. "Za hrdinu se ale nepovažuju, hrdinou bylo dvacet tři lidí," tvrdí a pak dodá: "Samozřejmě to zahřeje na duši, ale mě potěší každý gól, bez ohledu na to, zda je v základní části, nebo ve finále."

Klepišův gól zajistil mistrovské oslavy "Super Mariovi" a jeho spoluhráčům, ale nejproduktivnější hráč play-off Roman Červenka, podobně zarostlý, zůstal smutný. "Když takhle prohrajete, není vám nikdy zrovna moc do řeči. Takže jsme toho moc nenapovídali, ale Roman mi pogratuloval, pozdravili jsme se a poplácali," řekl Klepiš o kamarádovi.

Červenka si může spravit chuť alespoň na mistrovství světa v Švédsku, kde by měl hrát jednu z klíčových rolí při obhajobě bronzu. Klepiš naopak na šampionát nepojede. Moskevský útočník totiž dohrával se zraněním a trenér Alois Hadamczik mu vůbec nevolal. "Vážně nevím, zda by to šlo dál, ale mně se nikdo nijak neozval, takže s reprezentací nepočítám," řekl.

Klepiš si tak užije oslavy a pak začne řešit svou budoucnost. Přesídlí zase jinam, aby tam vyhrál další mistrovský titul? "Nejsem domluvený nikde s nikým a na ničem. Opravdu vůbec nic, takže teprve uvidíme, kam zamířím a kde budu hrát."

Autoři: ,
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nedaleko metra - Praha 9 - Libeň prodej cihlového...
Nedaleko metra - Praha 9 - Libeň prodej cihlového...

reality.iDNES.cz

lokalita: Praha 9, Libeň, U svobodárny
Praha 9 - Libeň, ul. U Svobodárny - nabízíme k prodeji...
cena: 1 500 000 Kč

„Štístko“ Klepiš získal šestý titul. Asi pomohl můj knír, smál se

vintason
3josseff ...dva Lenery rozpočet svazu neutáhne....
Diddel vypada jak pornstar z 80. let
Vstoupit do diskuse

V diskusi je 41 příspěvků, poslední příspěvek 28. 4. 2012, 17:20







Poslední zápasy

19.5.2013 - 3.kolo
Švýcarsko Švédsko 1:5
Finsko USA 2:3N
18.5.2013 - 2.kolo
Švýcarsko USA 3:0
Finsko Švédsko 0:3
všechny odehrané zápasy
kompletní rozpis