Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejista Pronger ve finále Stanley Cupu nevinně provokuje. A funguje to

Chris Pronger | foto: Profimedia.cz

2 2010
Jeho Philadelphia ve finále Stanley Cupu prohrála oba úvodní zápasy, a tak se ostřílený obránce Chris Pronger zkouší všemožně rozhodit soupeře. K dosažení svého cíle si vybral poměrně nevinnou záminku, která však nečekaně zabrala.

Tak tedy k věci: Pronger si po obou prohraných duelech v Chicagu dojel pro puk.

A dál? zeptáte se možná. Nic. To je celé. I tak málo stačilo k tomu, aby k němu přijel domácí útočník Ben Eager a od plic mu vynadal. "Říkal jsem mu, aby s tím přestal," svěřil se.

Pronger místo odpovědi nabral na hokejku jeden z předmětů, který při závěrečných oslavách naházeli fanoušci na led, a vystřelil ho směrem na domácího hokejistu. Nebýt u toho dva čároví rozhodčí, došlo by možná i ke rvačce.

"Že jsem na něj něco vystřelil? Fakt? Wow, vy jste ale jasnozřiví," reagoval vytáhlý bek na dotaz zámořských novinářů a s přísností dodal: "Další otázku."

Jak vidno, v boji o Stanley Cup hrají velkou roli všechny maličkosti. Jednou z nich je psychologická válka.

"Proč jste si vlastně ten puk bral? A kde teď je?"

"V odpadkovém koši. Přesně tam, kam patří," odvětil Pronger suše. "A ani nevím, co mi ten hráč v červeném říkal. Mluvil nějakým cizím jazykem, nerozuměl jsem mu. A vlastně jsem ho ani neposlouchal," poznamenal.

Zámořští novináři Prongerovi poté navrhli, aby puk prodal na serveru eBay, jelikož už jde o cennou relikvii. "Možná bych tím soupeře naštval, ale to už se stalo i tak, ne? Myslím, že takové maličkosti můžou rozhodit jenom slabomyslné lidi."

Bude zajímavé sledovat, jestli tyhle "fígle" Philadelphii pomůžou. Chicago, které vede 2:0 na zápasy, musí být každopádně na pozoru. Letci už letos přece ukázali, že pro ně není nic ztraceného. Nebo si nepamatujete, jak otočili sérii s Bostonem ze stavu 0:3 na 4:3?

Podívejte se, jak si Pronger po každém zápase vzal puk


A jak vystřelil předmět na útočníka Eagera

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze