Hokejisté Chabarovsku si zahrají play-off

1 2008
Praha - Hokejisté Chabarovsku rozhodli na poslední chvíli o své letošní účasti v play-off. V posledním kole základní části ruské ligy vyhráli v Podolsku 2:0 a obsadili v konečné tabulce šestnáctou příčku. Dostali se tak před Novokuzněck, který utrpěl debakl 0:8 od moskevského CSKA a play-off si nezahraje.

Gólem a asistencí se na debaklu Novokuzněcku podílel český útočník Ladislav Kohn. Třemi asistencemi oslavil novou smlouvu v Omsku Pavel Rosa, který přesnými nahrávkami výrazně přispěl k výhře 4:2 nad Togliatti. Dva kanadské body si připsali ještě Jan Bulis z Chimiku a Petr Čajánek z Kazaně.

Výsledky - 57. kolo:
Chimik MO - Čeljabinsk 3:5 (za domácí Bulis 1+1), CSKA Moskva - Novokuzněck 8:0 (Kohn 1+1), Čerepovec - Nižněkamsk 3:2 (za domácí Hořava a Straka oba 1+0), Dynamo Moskva - Novosibirsk 0:3 (Mojžíš 1+0), Jaroslavl - Spartak Moskva 1:3, Kazaň - Nižnij Novgorod 4:3 (za domácí Čajánek 1+1), Magnitogorsk - Viťaz Čechov 5:4 po sam. nájezdech, MVD Podolsk - Chabarovsk 0:2, Omsk - Togliatti 4:2 (za domácí Rosa 0+3), Petrohrad - Ufa 1:2.

Finsko

Hokejový brankář Alexander Salák pomohl 28 úspěšnými zákroky k výhře 5:2 svého TPS Turku v klíčovém utkání finské ligy na ledě Saipy.

Ta hokejistům Turku kolo před koncem základní části zajistila účast v předkole play-off právě na úkor jejich dnešního soupeře.

Výsledky:
Hämeenlinna - KalPa Kuopio 3:1, Jokerit Helsinky - Blues Espoo 0:3, Jyväskylä - Ilves Tampere 6:3, Lukko Rauma - Kärpät Oulu 3:5 (za hosty Kratěna 0+1), Pelicans Lahti - IFK Helsinky 1:3, SaiPa Lappeenranta - TPS Turku 2:5, Tappara Tampere - Ässät Pori 4:1.

Slovensko

Svěřenci trenéra Antonína Stavjani z Dukly Trenčín vstoupili do čtvrtfinále slovenské hokejové extraligy porážkou 2:4 na ledě Martina. Gólem a asistenci se na ní podílel český útočník domácích Albín Podstavek, jednou se trefil také Lukáš Havel. Nedařilo se ani dalšímu českému trenérovi Ladislavu Svozilovi ze Zvolena, který prohrál ve Skalici vysoko 1:7. O jedinou branku hostů se postaral Luděk Krayzel.

Výsledky - čtvrtfinále, první zápasy:
Martin - Trenčín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
11. Podstavek, 30. Klepáč (Podstavek), 46. Havel (Lakosil), 47. Török - 23. V. Král, 53. Pardavý (Křetinský).

Skalica - Zvolen 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 13. a 51. Školiak, 10. a 23. Kocák, 22. Ivičič, 36. Gula, 45. Višňovský - 35. Krayzel.

Švédsko

Hokejisté HV 71, kteří mají již zajištěno první místo po základní části švédské ligy, podlehli na ledě Frölundy 2:3 v prodloužení. Na vyrovnávací gól na 1:1 nahrál český útočník Jan Hrdina.

V programu dnešního 52. kola byl rovněž souboj Djurgaardenu s Brynäs, ale
kvůli technickým problémům s ledem v hale Globen musel být přeložen na neděli.

Výsledky - 52. kolo:
Frölunda - HV 71 3:2 v prodl. (za hosty Hrdina 0+1), MODO Hockey - Färjestad 2:4, Mora - Timra 4:1, Skelleftea - Lulea 3:1, Södertälje - Linköping 1:2.

Švýcarsko

Hokejisté Davosu podlehli i ve druhém zápase čtvrtfinálové série Zugu, tentokrát až v prodloužení. Domácí obhájce titulu celý zápas dotahoval, ve třetí třetině se mu také zásluhou dvou asistencí Petra Tatíčka a jedné Josefa Marhy podařilo srovnat na 4:4. V šesté minutě prodloužení však o výhře Zugu rozhodl Steinmann.

V utkání Curychu s Klotenem se blýskl slovenský útočník Peter Sejna, jenž jeden gól dal a na další tři nahrál. Také díky němu vede Curych v sérii 2:0.

čtvrtfinále, druhé zápasy:
Fribourg - Bern 2:1 v prodl., stav série 1:1, Rapperswil-Jona - Ženeva 5:2, stav série 1:1, Curych - Kloten 5:3, stav série 2:0, Davos - Zug 4:5 v prodl. (za domácí Tatíček 0+2, Marha 0+1), stav série 0:2.
Play out - 1. kolo, druhé zápasy:
Basilej - Lugano 5:3 (za domácí Duda 1+0), stav série 1:1, Ambri/Piotta - Langnau 4:2 (za domácí Kutlák 0+1), stav série 1:1.