Hokejisté Dynama získali loni i předloni Gagarinův pohár pro vítěze play-off KHL, Kontinentální pohár pro nejlepší tým základní části však vybojovali poprvé.
V duelu s Magnitogorskem změnil bezbrankový stav až poslední šestý exekutor v rozstřelu Danis Zaripov. Před ním jel na branku i Kvapil, ale na Vasilije Košečkina nevyzrál.
Gólman Magnitogorsku byl hrdinou zápasu, neboť během 65 minut hry pochytal 41 střel. Alexandr Jerjomenko v brance Dynama čelil pouze 16 pokusům.
Loňský finalista Čeljabinsk porazil i díky úvodní trefě Jana Bulise Podolsk 3:2 a dostal se v tabulce Východní konference na osmou příčku, poslední postupové místo do play-off.
Hokejisté Lva doma vyhráli posedmé za sebou |
Ze hry o účast v Gagarinově poháru vypadl Omsk, který podlehl na ledě Atlantu Mytišči 0:2 a před závěrečnými dvěma duely ztrácí na Čeljabinsk osm bodů. Trenéra Miloše Říhu tak definitivně připravil o šanci na play-off jeho bývalý tým, kde v roce 2011 dovedl do finále.
V souboji českých gólmanů v Čerepovci se radoval domácí Jakub Štěpánek, jehož tým porazil Jekatěrinburg s Jakubem Kovářem 2:1. Štěpánek přišel o páté čisté konto v sezoně v čase 59:59, kdy Arťom Černov využil dlouhou power play hostů. Kovář předtím inkasoval v 5. a 49. minutě a prohrál s Jekatěrinbugem i druhý zápas po neúspěšném vystoupení s českou reprezentací na olympijských hrách.
Alexander Salák pochytal 34 střel Astany a pomohl Petrohradu k vítězství 3:2, po němž se SKA bodově dotáhl na Magnitogorsk. Domácí sice dvakrát prohrávali o gól, ale Artěmij Panarin vyrovnal na 2:2 a další trefou rozhodl.
Výhru 3:2 slavil i další český brankář Jakub Sedláček z Dinama Riga, které zdolalo Spartak Moskva. Tým z ruské metropole prohrál 19. utkání za sebou a znovu prodloužil rekordní sérii neúspěchů v soutěži. Před zápasem vedení Spartaku oznámilo, že kvůli finančním potížím nebude po skončení základní části hrát Pohár naděje pro mužstva, která neprojdou do play-off.
Kontinentální hokejová liga Lev Praha - Dinamo Minsk 3:1 - více |
Východní konference
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Magnitogorsk | 52 | 28 | 5 | 8 | 11 | 161:111 | 102 |
2. | x-Kazaň | 52 | 26 | 7 | 6 | 13 | 136:105 | 98 |
3. | x-Barys Astana | 52 | 26 | 6 | 4 | 16 | 180:151 | 94 |
4. | x-Nižnij Novgorod | 52 | 24 | 7 | 5 | 16 | 150:117 | 91 |
5. | x-Ufa | 52 | 24 | 6 | 7 | 15 | 151:135 | 91 |
6. | x-Novosibirsk | 52 | 21 | 7 | 7 | 17 | 118:109 | 84 |
7. | x-Jekatěrinburg | 52 | 21 | 7 | 6 | 18 | 131:119 | 83 |
8. | Čeljabinsk | 52 | 18 | 7 | 6 | 21 | 124:144 | 74 |
9. | Vladivostok | 52 | 19 | 5 | 5 | 23 | 128:127 | 72 |
10. | Omsk | 52 | 16 | 6 | 6 | 24 | 133:157 | 66 |
11. | Chanty-Mansijsk | 52 | 15 | 4 | 8 | 25 | 125:160 | 61 |
12. | Nižněkamsk | 52 | 14 | 4 | 4 | 30 | 120:147 | 54 |
13. | Novokuzněck | 52 | 11 | 2 | 10 | 29 | 103:162 | 47 |
14. | Chabarovsk | 52 | 8 | 5 | 11 | 28 | 103:171 | 45 |
Západní konference
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Dynamo Moskva | 52 | 32 | 4 | 5 | 11 | 164:110 | 109 |
2. | x-Petrohrad | 52 | 29 | 5 | 5 | 13 | 170:113 | 102 |
3. | x-Lev Praha | 52 | 23 | 11 | 5 | 13 | 145:103 | 96 |
4. | x-Doněck | 52 | 26 | 7 | 1 | 18 | 133:97 | 93 |
5. | x-Dinamo Riga | 52 | 22 | 11 | 5 | 14 | 139:116 | 93 |
6. | x-Záhřeb | 52 | 23 | 4 | 11 | 14 | 134:122 | 88 |
7. | x-CSKA Moskva | 52 | 24 | 6 | 2 | 20 | 125:117 | 86 |
8. | Jaroslavl | 52 | 21 | 5 | 5 | 21 | 101:101 | 78 |
9. | Atlant Mytišči | 52 | 18 | 8 | 5 | 21 | 116:116 | 75 |
10. | Čerepovec | 52 | 19 | 5 | 7 | 21 | 125:132 | 74 |
11. | Slovan Bratislava | 52 | 15 | 9 | 4 | 24 | 118:154 | 67 |
12. | Viťaz Podolsk | 52 | 12 | 6 | 10 | 24 | 107:139 | 58 |
13. | Spartak Moskva | 52 | 11 | 7 | 6 | 28 | 99:145 | 53 |
14. | Dinamo Minsk | 52 | 12 | 4 | 6 | 30 | 97:156 | 50 |
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off.
Finsko
Výsledky:
Blues Espoo - Kärpät Oulu 2:1
Pelicans Lahti - Hämeenlinna 1:2 po sam. nájezdech
SaiPa Lappeenranta - KalPa Kuopio 4:0
Tappara Tampere - Ässät Pori 3:0
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Kärpät Oulu | 56 | 32 | 8 | 7 | 9 | 173:101 | 119 |
2. | Tappara Tampere | 55 | 30 | 7 | 6 | 12 | 157:114 | 110 |
3. | Lukko Rauma | 55 | 28 | 4 | 3 | 20 | 142:124 | 95 |
4. | SaiPa Lappeenranta | 55 | 23 | 9 | 3 | 20 | 146:128 | 90 |
5. | Jyväskylä | 55 | 24 | 6 | 6 | 19 | 145:136 | 90 |
6. | Jokerit Helsinky | 55 | 24 | 4 | 7 | 20 | 141:130 | 87 |
7. | Blues Espoo | 55 | 25 | 3 | 3 | 24 | 126:136 | 84 |
8. | Ilves Tampere | 54 | 23 | 3 | 6 | 22 | 131:126 | 81 |
9. | Pelicans Lahti | 55 | 22 | 5 | 5 | 23 | 139:143 | 81 |
10. | IFK Helsinky | 55 | 22 | 4 | 4 | 25 | 133:135 | 78 |
11. | Hämeenlinna | 54 | 16 | 9 | 3 | 26 | 118:128 | 69 |
12. | Ässät Pori | 55 | 15 | 7 | 5 | 28 | 129:159 | 64 |
13. | TPS Turku | 54 | 10 | 6 | 11 | 27 | 122:177 | 53 |
14. | KalPa Kuopio | 53 | 12 | 2 | 8 | 31 | 87:152 | 48 |
Slovensko
Výsledky:
Skalica - Poprad 5:3 (za domácí Vyrůbalík 1+3, Obdržálek 1+1)
Žilina - Zvolen 4:3 po sam. nájezdech (Ostrčil 0+1 - Brabenec 0+1)
Banská Bystrica - Martin 1:2 po sam. nájezdech
Trenčín - Nitra 2:4
Piešťany - Košice 0:1 (čisté konto Hylák)
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Košice | 54 | 38 | 4 | 0 | 12 | 168:94 | 122 |
2. | Nitra | 54 | 32 | 5 | 6 | 11 | 187:108 | 112 |
3. | Banská Bystrica | 54 | 27 | 3 | 7 | 17 | 157:141 | 94 |
4. | Piešťany | 54 | 20 | 10 | 3 | 21 | 139:134 | 83 |
5. | Poprad | 54 | 20 | 7 | 6 | 21 | 161:152 | 80 |
6. | Skalica | 54 | 23 | 1 | 7 | 23 | 164:180 | 78 |
7. | Zvolen | 54 | 16 | 6 | 7 | 25 | 136:147 | 67 |
8. | Martin | 54 | 14 | 7 | 7 | 26 | 116:156 | 63 |
9. | Trenčín | 54 | 13 | 7 | 9 | 25 | 141:167 | 62 |
10. | Žilina | 54 | 16 | 4 | 4 | 30 | 143:197 | 60 |
11. | Slovensko 20 | 20 | 3 | 4 | 2 | 11 | 41:77 | 19 |
Švédsko
Výsledky:
Brynäs - Frölunda 4:5
HV 71 - Leksand 4:1
Lulea - Örebro 3:4
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Skelleftea | 51 | 31 | 4 | 6 | 10 | 167:108 | 107 |
2. | Frölunda | 51 | 27 | 4 | 7 | 13 | 141:114 | 96 |
3. | Växjö | 51 | 21 | 7 | 11 | 12 | 145:119 | 88 |
4. | Lulea | 51 | 22 | 6 | 5 | 18 | 130:103 | 83 |
5. | Leksand | 51 | 21 | 5 | 4 | 21 | 107:140 | 77 |
6. | MODO Hockey | 51 | 17 | 9 | 7 | 18 | 120:121 | 76 |
7. | Färjestad | 51 | 18 | 6 | 8 | 19 | 131:129 | 74 |
8. | Brynäs | 51 | 15 | 11 | 6 | 19 | 147:147 | 73 |
9. | Linköping | 51 | 18 | 6 | 4 | 23 | 164:162 | 70 |
10. | HV 71 | 51 | 16 | 9 | 2 | 24 | 137:162 | 68 |
11. | Örebro | 51 | 12 | 5 | 11 | 23 | 111:149 | 57 |
12. | AIK Stockholm | 51 | 10 | 6 | 7 | 28 | 115:161 | 49 |
Liga EBEL
O play-off:
Znojmo - Linec 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 3. Kolarz (Fiala, Blatný), 29. Pavlikovský (Podešva, Pucher), 34. Špaček (Bořuta, Bartoš) - 35. Leahy, 42. Kozek.
Villach - Vídeň 3:4 v prodl.
Bolzano - Salcburk 2:3 v prodl.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 9 | 7 | 1 | 1 | 33:16 | 17 |
2. | Vídeň | 9 | 4 | 1 | 4 | 19:25 | 13 |
3. | Bolzano | 9 | 5 | 1 | 3 | 24:21 | 12 |
4. | Znojmo | 9 | 4 | 2 | 3 | 25:22 | 10 |
5. | Villach | 9 | 4 | 1 | 4 | 29:32 | 9 |
6. | Linec | 9 | 3 | 0 | 6 | 17:31 | 9 |
O umístění:
Innsbruck - Dornbirn 3:9
Lublaň - Klagenfurt 0:5
Székesfehérvár - Štýrský Hradec 5:4
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Székesfehérvár | 9 | 7 | 0 | 2 | 29:19 | 15 |
2. | Dornbirn | 9 | 6 | 0 | 3 | 31:24 | 15 |
3. | Klagenfurt | 9 | 4 | 1 | 4 | 28:20 | 13 |
4. | Štýrský Hradec | 9 | 4 | 1 | 4 | 28:30 | 11 |
5. | Lublaň | 9 | 4 | 0 | 5 | 28:31 | 8 |
6. | Innsbruck | 9 | 2 | 1 | 6 | 17:37 | 5 |
Německo
Výsledky:
Augsburg - Kolín nad Rýnem 3:4 po sam. nájezdech
Eisbären Berlín - Mnichov 3:2 po sam. nájezdech
Krefeld - Iserlohn 3:1 (za hosty Jareš 0+1)
Norimberk - Mannheim 4:3 po sam. nájezdech
Schwenningen - Hamburk 0:2
Straubing - Düsseldorf 4:2
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Hamburk | 49 | 28 | 3 | 6 | 12 | 155:110 | 96 |
2. | Krefeld | 50 | 28 | 3 | 2 | 17 | 161:130 | 92 |
3. | Wolfsburg | 50 | 25 | 5 | 3 | 17 | 147:118 | 88 |
4. | Kolín nad Rýnem | 49 | 22 | 7 | 6 | 14 | 142:111 | 86 |
5. | Norimberk | 50 | 22 | 6 | 7 | 15 | 174:148 | 85 |
6. | Mannheim | 49 | 25 | 3 | 3 | 18 | 139:117 | 84 |
7. | Mnichov | 50 | 21 | 7 | 3 | 19 | 165:150 | 80 |
8. | Ingolstadt | 50 | 21 | 3 | 6 | 20 | 137:142 | 75 |
9. | Eisbären Berlín | 49 | 18 | 7 | 4 | 20 | 139:148 | 72 |
10. | Iserlohn | 50 | 18 | 6 | 5 | 21 | 141:145 | 71 |
11. | Augsburg | 50 | 18 | 4 | 5 | 23 | 143:171 | 67 |
12. | Straubing | 50 | 15 | 3 | 9 | 23 | 130:152 | 60 |
13. | Schwenningen | 50 | 12 | 5 | 4 | 29 | 133:181 | 50 |
14. | Düsseldorf | 50 | 9 | 4 | 3 | 34 | 96:179 | 38 |
Švýcarsko
Výsledky:
Biel - Bern 2:1 (za hosty Olesz 1+0)
Fribourg-Gottéron - Ženeva 6:8
Kloten - Davos 5:0
Zug - Lausanne 1:0
Ambri-Piotta - Lugano 1:2 v prodl.
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Curych | 48 | 30 | 1 | 8 | 9 | 160:108 | 100 |
2. | Fribourg-Gottéron | 48 | 24 | 4 | 3 | 17 | 148:145 | 83 |
3. | Kloten | 48 | 21 | 9 | 1 | 17 | 142:118 | 82 |
4. | Lugano | 48 | 22 | 5 | 3 | 18 | 138:110 | 79 |
5. | Ženeva | 48 | 20 | 6 | 6 | 16 | 144:126 | 78 |
6. | Ambri-Piotta | 48 | 22 | 4 | 4 | 18 | 124:117 | 78 |
7. | Davos | 48 | 21 | 6 | 2 | 19 | 148:130 | 77 |
8. | Bern | 48 | 19 | 4 | 5 | 20 | 124:122 | 70 |
9. | Lausanne | 48 | 18 | 4 | 6 | 20 | 100:113 | 68 |
10. | Zug | 48 | 15 | 5 | 9 | 19 | 128:152 | 64 |
11. | Biel | 48 | 10 | 7 | 3 | 28 | 109:145 | 47 |
12. | Rapperswil | 48 | 9 | 2 | 7 | 30 | 111:190 | 38 |