Gólman Mrázek byl u druhé výhry hokejistů Grand Rapids ve finále AHL

8:14
Třicet úspěšných zákroků předvedl český gólman Petr Mrázek a hokejisté Grand Rapids vyhráli i druhé play-off nižší zámořské ligy AHL. Na ledě Syracuse triumfovali 6:4, domácím nepomohl ani gól Andreje Šustra a asistence Ondřeje Paláta. Grand Rapids vedou v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0 na zápasy a mají třikrát výhodu domácího prostředí, nejbližší duel je na programu ve středu.

Brankář Grand Rapids Petr Mrázek inkasuje. | foto: Profimedia.cz

Grand Rapids dostal v páté minutě do vedení Slovák Tomáš Tatar, který se s 12 góly vyrovnal v čele tabulky střelců Marku Arcobellovi z Oklahomy. Náskok hostů zvýšil Triston Grant, v 15. minutě prostřelil Mrázka Šustr a zaznamenal první trefu v play-off.

Ve druhém dějství upravil na 3:1 Landon Ferraro. V přesilovce snížil Slovák Richard Pánik, ale Grand Rapids vrátil dvoubrankový náskok v početní převaze jeho krajan Tomáš Jurčo.

Crunch vyrovnali díky trefám Bretta Connollyho a J. T. Browna. Na třetím gólu domácích v početní převaze se podílel Palát, který se s 21 body za pět tref a 16 asistencí ze 14 utkání vyhoupl do čela produktivity před Arcobella.

Jenže Griffins ve 39. minutě hned po 26 vteřinách získali také v přesilovce díky Francisu Paremu vedení a pět minut před koncem pojistil výhru Jan Muršak. Hráči Syracuse ve třetí třetině přestříleli soupeře 13:4, ale na gólmana Mrázka nevyzráli.