Hokejisté Martina připravili Nitře první prohru v sezoně

Skalica - Poprad: Školiak před Šimonovičem - René Školiak (vpravo) ze Skalice a brankář Miroslav Šimonovič z Popradu v utkání 3. kola slovenské hokejové ligy. | foto: Jan KollerČTK

12 2008
Hokejisté Martina porazili ve slovenské extralize Nitru 4:1. Ani v třetím kole nového ročníku soutěže tak neztratili bod a patří jim první místo v tabulce. Soupeři naopak připravili první porážku v sezoně.

Na dnešní výhře se podíleli i čeští hráči. Jiří Polák si připsal dva body za gól a asistenci, jednou trefou se uvedl také Lukáš Havel, kterému přihrával Lukáš Říha, stejně si vedl i David Appel. Podíl na výhře Martina měl také brankář Vlastimil Lakosil.

Výsledky - 3. kolo:
Banská Bystrica - Zvolen 0:2 (za hosty Pavliš 1+0, Malinský, F. Turek, Dlouhý všichni 0+1), Martin - Nitra 4:1 (za domácí Polák 1+1, Havel 1+0, Appel, Říha oba 0+1), Skalica - Poprad 4:0, Slovan Bratislava - Trenčín 2:1 v prodl., Žilina - Slovensko 20 2:1.

FINSKO

Hokejisté Lukko Rauma vstoupili do nového ročníku finské ligy vysokou výhrou. Před domácími fanoušky dnes rozstříleli Ässät Pori 6:1. Dvěma góly a třemi přihrávkami se blýskl útočník Juha-Pekka Haataja.

Výsledek - 1. kolo:
Lukko Rauma - Ässät Pori 6:1.

NĚMECKO

Obhájci mistrovského titulu Eisbären Berlín mají i
po třetím kole německé hokejové ligy stoprocentní bilanci. Dnes vyhráli na ledě Frankfurtu 3:1. Bez porážky jsou ještě hráči Augsburgu, kteří díky skóre vedou tabulku, druhý Mannheim a pátý Krefeld.

Duisburg - Ingolstadt 2:6, Frankfurt - Eisbären Berlín 1:3, Hamburk - Düsseldorf 6:3, Hannover - Straubing 2:1, Kassel - Augsburg 2:3, Mannheim - Wolfsburg 2:0.

Góly českých hokejistů Petra Sýkory a Josefa Marhy
dnes pomohly hokejistům Davosu k ligové výhře 3:2 nad Curychem. Sýkora zvýšil v 46. minutě na 2:1, jeho krajan zařídil o necelé dvě minuty později domácím dvougólové vedení. Curych dokázal v závěru utkání pouze snížit.

4. kolo:
Davos - Curych 3:2 (za domácí Sýkora, Marha oba 1+0), Fribourg - Rapperswil 5:1, Lugano - Langnau 2:5, Zug - Biel 2:4.

KVALIFIKACE LIGY MISTRŮ

Hokejisté Bernu vstoupili úspěšně do kvalifikace Ligy mistrů, když v Norimberku porazili domácí Sinupret Ice Tigers 4:1. Švýcarský celek si může zajistit účast v hlavní soutěži už v sobotu, pokud uspěje proti Košicím.

Na úvodní branku nově vzniklé soutěže se dnes čekalo až do 31. minuty, kdy se v přesilovce při Polaczekově trestu prosadil Kanaďan Abid a dostal Bern do vedení.

Ještě v druhé části vyrovnal jeho krajan Savage, ale závěrečná část patřila švýcarskému celku. V 42. minutě se trefil Bärtschi, vedení pojistil Gamache a výsledek dovršil při power play Bordeleau.

Norimberk Sinupret Ice Tigers - SC Bern 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
36. Savage - 31. Abid (Furrer), 42. Bärtschi, 51. Gamache (Goren), 60. Bordeleau (Roche). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Rönnmark (Švéd.) - Bouguin (Fr.), Deweerdt (Belg.). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5046.