Vítězství bez postupu. Spekulace však hokejisté Boleslavi odmítají

Miloslav Hořava (vlevo) z Kladna uniká boleslavskému Davidu Pojkarovi. | foto: ČTK

16 2014
Výhrou splnili svou část práce, zatleskali fanouškům a rychle spěchali do kabiny. Pro informaci, jakou hodnotu vlastně mají tři body z kladenského ledu. Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli nad sestupujícím klubem 5:3, ale k vlastnímu postupu v tu chvíli ještě potřebovali, aby Chomutov v souběžně hraném utkání na ledě Olomouce získal maximálně bod.

"Když už jsme to proti Kladnu dokopali k vítězství, každý doufal, že by to mohlo klapnout," přiznal extraligové myšlenky boleslavský útočník Michal Broš, v úterý třígólový střelec.

Jakmile hosté v poloprázdné kladenské hale během třetí třetiny otočili skóre z 2:3 na 5:3, opravdu už v tu chvíli jednou a půl brusle klouzali v extralize. Olomouc totiž tou dobou vedla 2:1, což byl stav, který posouval do nejvyšší soutěže oba prvoligové vyzývatele.

Jenže Mora v závěru své vedení proti Chomutovu ztratila, její zápas rozhodovalo prodloužení a tou dobou současně končilo středočeské derby. Vítězové si krátce zaskotačili s početnou skupinou fanoušků, ale pak zmizeli do kabin a rychle popadli telefony s on-line informacemi z Olomouce.

Právě tamní majitel druhého bodu byl v tu chvíli klíčový! Trefa chomutovského Luboše Bartečka 2,7 vteřiny před koncem prodloužení však vzala radost Olomouci i Mladé Boleslavi. Piráti zůstali ve hře, udrželi naději. "Bylo by hezké, kdyby to už skončilo, ale věděli jsme, že takhle jednoduché to mít nebudeme," řekl Broš.

Přesto oba prvoligisté mají situaci ve svých rukou. Doslova. Navzájem si mohou k postupu pomoci. V pátečním kole zajíždí Mladá Boleslav do Olomouce a vítězství domácích v prodloužení či na nájezdy zajistí extraligu oběma týmům. Středočeši potřebují k definitivě bod, Mora dva. "Obě mužstva budou bojovat na maximum," míní boleslavský trenér František Výborný.

Spekulace nás nezajímají, odmítá Broš dohodu s Olomoucí

Při pozápasovém rozhovoru sem tam zamíchal s lahví s iontovým nápojem. Přitom nechybělo moc, aby mladoboleslavský útočník Michal Broš držel spíše láhev sektu. Hattrickem zařídil výhru 5:3 v Kladně, ale hosty připravil o postupovou euforii výsledek z Olomouce.

Michal Broš (uprostřed) z Mladé Boleslavi se se spoluhráči raduje ze svého gólu.

Když se pět minut před koncem promítal na světelné tabulky průběžný stav zápasu Olomouc - Chomutov, nedoufal jste už, že jsou vaše tři góly postupové?
Během našeho zápasu jsem výsledek v Olomouci neřešil, stejně bych ho neovlivnil.

Jak jste pak v kabině prožívali prodloužení? Kdyby Olomouc získala druhý bod, už jste v extralize.
Bylo tam ticho, ani se nepouštěla vítězná písnička. Ale hlavy nám kvůli tomu nepadají, ani žádné nadávky neproběhly. Chomutov se prostě dál drží, ale my to stále máme ve svých rukou.

Páteční dvoubodová výhra v Olomouci přisoudí extraligu vám i domácím. Jak zamezit spekulacím o dohodě?
Zamezit tomu nejde. Ať jsme v Česku, nebo kdekoli jinde na světě, týmy vědí, o co hrají. Když lidé nemají co dělat, uchylují se ke spekulacím, ale to nás nezajímá. Ze dvou zápasů prostě potřebujeme bod.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38