Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyhne se Olomouc baráži? Teoreticky hratelné to je, říká Laš

Marek Laš kontroluje puk. | foto: MAFRA

6 2015
Hokejová Olomouc je ve složité situaci. Na startu play-out má jen malou naději, že se vyhne baráži, kde už půjde o holý extraligový život. „Ale teoretická šance ještě zůstává,“ nevzdává se útočník Mory Marek Laš před pátečním (18.00) důležitým zápasem v Karlových Varech, které jako jediné mohou Hanáci dostat pod sebe. Ztrácí na ně osm bodů, ve hře jich zbývá jen osmnáct...

Právě s Karlovými Vary jste v posledním zápase základní části ukončili děsivou sérii patnácti proher. Čím jste to zlomili?
Ani nevím. První třetina nám utekla kvůli mému zbytečnému vyloučení, zničehonic jsme prohrávali 0:2 a to se na nás podepsalo. Od druhé třetiny bylo na ledě jen jedno mužstvo a to jsme byli my. Já jsem měl hrozně moc šancí, a kdybych je proměnil, mohlo to být tříbodové vítězství, což by bylo lepší.

Co jste po první třetině změnili?
Něco jsme si řekli, abych pravdu řekl, už nevím co. Je to kolikrát o jednom povedeném střídání, kdy se tým dostane do tlaku, do soupeřovy třetiny a zahraje párkrát do těla, dostane se do střelby. Pomohl nám gól a to jsou věci, které týmu pomůžou více než jakákoliv slova.

Měli jste v hlavách, že kdybyste prohráli, bylo by 12 bodů už neřešitelných?
Mluvili jsme o tom, ale co jsme si řekli, bylo, že chceme vyhrát kvůli pocitu z vítězství, což jsme dva měsíce nezažili.

Věříte, že se baráži vyhnete?
Teoreticky hratelné to je, a dokud možnost bude, tak na to myslet budeme. Doufáme, že i soupeř po minulém zápasu znervózní. Teď hrajeme u nich a snad to budou mít v hlavách a nám to pomůže. Tento zápas snad napoví, budeme zase chytřejší.

Sezonu jste jako nováček rozjeli skvěle. Přemýšleli jste, kde nastal zlom?
Přemýšleli... Jednoduše nám ujel vlak a nikdo nevíme proč. Nemyslím, že jsme něco začali dělat jinak nebo změnili myšlení. Dodneška jsme nepřišli na to, proč se to stalo.

Vítězný pokřik jste ještě nezapomněli?
Nezapomněli. Je takovej složitej, ale nezapomněli jsme ho. Bylo to hrozně příjemný, lidi byli úžasní a po zápase, kdy jsme vyhráli, byla atmosféra tak úžasná, že je o to větší škoda, že jsme to dlouho nezažili.

Jste překvapený, že při vás fanoušci stojí a vypadá to, že budou stát až do konce?
Já sám na sebe bych se dívat snad ani nepřišel. Klobouk dolů před nimi, že chodí a skvěle fandí. Přál jsem si to hlavně i kvůli nim, aby si mohli po zápase zakřičet. Věřím, že si to užili.

Vytvořili jste v kabině vzdor neúspěchům partu, která stojí při sobě i v kritických chvílích?
V posledním domácím zápase s Plzní jsme hráli dost na krev a říkali jsme si, že takové budou zřejmě všechny zápasy do konce sezony, ať už to bude v březnu, nebo dubnu. Tak bojovný výkon, jako byl v posledních dvou zápasech, svědčí o tom, že tu týmový duch musí být.

Může jedna výhra po 15 prohrách něco změnit?
Určitě jo. A třeba po zápase ve Varech bude nálada ještě pozitivnější.

Berete zápas jako klíčový?
Nevím, nechci se k tomu vyjadřovat. Moc bych si přál, abychom ho vyhráli a měli v hlavách jen to, že soupeře dotahujeme. Nechci přemýšlet nad tím, že by nám mohl odskočit.

Po základní části jste skončili třináctí, experti vás tipovali na čtrnácté místo. Štve vás, že se v prognózách moc nespletli, nebo umístění zkrátka odpovídá kádru?
Nemůžeme být spokojení s tím, že jsme o jedno místo překonali odhad nějakých expertů. Jediné, co po dvaapadesáti kolech může převládat, je zklamání z umístění, na kterém se nacházíme.

Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze