Hokejisté po mdlém výkonu znovu prohráli

9 2001
S t o c k h o l m - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Trápení hokejové reprezentace na Švédských hrách pokračuje. Národní tým prohrál třetí zápas v řadě, tentokrát podlehl Kanadě 1:3 a podal zatím nejhorší výkon. Nedokázal se probít skrz pečlivě střežené střední pásmo, znovu navíc doplatil na výpadky v obraně. Jediný gól vstřelil nejvýraznější útočník výběru David Moravec, povedl se mu hezký blafák do forhendu. Kanaďané vstřelili vítězný gól šestnáct vteřin před koncem druhé třetiny. Poslední zápas čeká mužstvo v sobotu, od 15,30 se utká s domácím Švédskem.Utkání jsme sledovali v on-line reportáži - ZDEGólman Hudáček si nerozuměl s obranou - čtěte ZDE

Kanaďané hráli velmi důsledně v obraně, hlídali si střed kluziště a český tým si s tím nedokázal poradit. Zámořskému protivníkovi vydržely navíc v průběhu celého boje síly, takže neodpadl jako v předešlých duelech se Švédskem a Finskem. Jedinou povedeou kombinační akcí se blýskl vítkovický David Moravec, efektně využil Vlasákovu přihrávku a chladnokrevně přelstil Drapera.

Soupeř však dokázal bleskově reagovat, hned za minutu, těsně před koncem druhé části, využil důrazu před brankou Norris a v pádu prostrčil puk za Hudáčka. Ten chytal proti Kanadě vůbec poprvé v životě. Potřetí inkasoval ve 44. minutě, po pravém křídle se vřítil do pásma Hlushko a získal spoluhráčům rozhodující náskok.

Český tým působil velmi vlažně, nebyl důrazný. Ztrácel v osobních soubojích. Kanadský tým, tvořený hráči z Evropy, hrál naopak překvapivě chytře, dobře kombinoval. V tom reprezentanti zaostávali, ofenzivu navíc znovu vůbec nebyli schopni podpořit obránci.

Zápas skončil v rekordním čase, borci se po ledě proháněli méně než dvě hodiny.

Česko - Kanada 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
39. Moravec (Vlasák) - 30. Marois (Purdie, Bohonos), 40. Norris (Falloon, Parks), 44. Hlushko (Tomlinson). Rozhodčí: T. Andersson - Norrman, Karlsson (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:7, navíc Vlasák (ČR) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2528.