Rakušané tak napodobili Slovince, kteří vyhráli druhou skupinu I. divize v Lublani.
Ze skupiny v Tilburgu sestupují Srbové, kteří v rozhodujícím duelu prohráli s domácím týmem až v prodloužení 2:3.
Přehled všech odehraných seniorských MS IIHF 2010
I. divize, skupina B (Tilburg)
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Rakousko | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 28:5 | 15 |
2. | Ukrajina | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 39:12 | 12 |
3. | Japonsko | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 17:7 | 9 |
4. | Nizozemsko | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 11:19 | 5 |
5. | Litva | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 19:33 | 3 |
6. | Srbsko | 5 | 0 | 0 | 1 | 4 | 8:46 | 1 |
I. divize, skupina B (Lublaň)
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Slovinsko | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 29:10 | 14 |
2. | Maďarsko | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 21:6 | 12 |
3. | Polsko | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 15:12 | 9 |
4. | V. Británie | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 10:10 | 7 |
5. | Korea | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 13:21 | 3 |
6. | Chorvatsko | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 4:33 | 0 |
II. divize, skupina A (Mexiko City)
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Španělsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 35:7 | 15 |
2. | Austrálie | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 31:15 | 12 |
3. | Belgie | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 26:18 | 6 |
4. | Bulharsko | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 28:31 | 6 |
5. | Mexiko | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 17:21 | 3 |
6. | Turecko | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 8:53 | 0 |
II. divize, skupina B (Narva)
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Estonsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 62:5 | 15 |
2. | Rumunsko | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 47:14 | 12 |
3. | Island | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 16:18 | 9 |
4. | N.Zéland | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 9:39 | 6 |
5. | Čína | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 12:26 | 3 |
6. | Izrael | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 11:55 | 0 |
III. divize, skupina A (Kockelscheuer)
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Irsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 17:7 | 9 |
2. | Řecko | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10:5 | 6 |
3. | Lucembursko | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8:10 | 3 |
4. | S. Arábie | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5:18 | 0 |
III. divize, skupina A (Jerevan)
1. | KLDR |
2. | Arménie |
3. | Jihoafrická republika |
4. | Mongolsko |
Po odehrané skupině se v Jerevanu hrály zápasy o konečné umístění.
Finále: KLDR - Arménie 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
O 3. místo: JAR - Mongolsko 8:3 (3:1, 1:2, 4:0)
Postupy a sestupy
Podle dosavadních pravidel by měli vítězové šampionátů postupovat do vyšší divize a celky z posledních míst sestupovat do divizí nižších.
Postup do elitní divize MS: RAKOUSKO a SLOVINSKO
Postup do I. divize: ESTONSKO a ŠPANĚLSKO
Sestup do II. divize: CHORVATSKO a SRBSKO
Postup do II. divize: IRSKO a KLDR
Sestup do III. divize: TURECKO a IZREAEL
Ovšem není vyloučeno, že IIHF od příští sezony změní systém světových šampionátů. O novém modelu se debatuje už řadu let. Formát elitní divize MS by se ale každopádně měnit neměl.