Hokejisté se bijí, zatím nemají formu

21 2003
Znojmo - Hned první vzájemný zápas hokejistů Znojma a Pardubic od skončení jarního nervózního čtvrtfinále se proměnil v kolbiště pro rvačky a oplácení oboustranného násilí. Hokejisté se několikrát pobili, rozhodčí Homola udělil 21 menších trestů a dva hráče za rvačku vyloučil do konce zápasu.

Bilance? Přesně 92 trestných minut. Pardubický trenér Říha na konci druhé třetiny sledoval bitku domácího Snopka s Kudrnou a pak šel do chodby před kabinou Znojma, aby tam probral dění na ledě.

"Jen je popichujte, ať se někomu něco stane," stěžoval si. Nebyl to první zápas Znojma, v němž padlo tolik trestů. Minule v Prostějově byl poměr vyloučených 10:13.

Hokejisté se rvou i jinde, plné šarvátek jsou vzájemné zápasy Kladna, Slavie a Sparty. Proč v tomto období hráčům ujíždějí nervy, přestože ještě nejde o ligové body a mnohde už ani o místo v sestavě, které jsou uzavřeny?

"Hráči jsou unavení z tréninků a nejsou ještě v takové herní formě, aby situace na ledě zvládli s nadhledem. V této fázi přípravy je běžné, že jsou podráždění," tvrdí znojemský trenér Pavel Pazourek.