Hokejisté Sparty potřetí v řadě prohráli

18 2001
Praha - Útlum hokejové Sparty pokračuje. Pražský tým prohrál třetí zápas v řadě, tentokrát v předehrávce 15. kola extraligy nestačil na Znojmo a po prodloužení prohrál 2:3. Rozhodující gól trefil v nastavení útočník Vorel, gólman Bříza poté naštvaně rozbil hokejku o mantinel a pádil do kabiny. V dresu Sparty už se představil uzdravený Kratěna, zranil se naopak centr první formace Hlinka.Zápas jsme sledovali v on-line reportáži

Úvodní platonický nápor domácích vyústil pouze v šanci Chabadovu, který v dobrém postavení nedosáhl na puk. V tu dobu už na ledě nebyl reprezentant Hlinka, jemuž vyhozený kotouč přerazil hned při prvním střídání tři zuby. Trenéři museli se sestavou zamíchat a příležitost dostal poprvé po zranění Kratěna.

Hosté využívali chyb v zadních řadách domácích a Vorel je dostal do vedení poté, co zakončil Havířovu akci přesnou střelou. Domácí působili unaveným dojmem, a tak Znojemští využili s přehledem přesilovku při Hanzlíkově vyloučení, a jejich náskok mohl ještě zvýšit z těsné blízkosti Břízovy branky Pazourek. Do druhé části vstoupila Sparta aktivněji, ale koncovka byla její slabinou.

Proti Svobodovi neuspěli postupně Chabada, Bělohlav ani Král a obránce Hanzlík trefil v početní výhodě jen tyčku. Na druhé straně Vorlova teč Kumstátovy střely jen těsně minula sparťanskou branku.

Naděje domácích vykřesal v závěrečném dějství kapitán týmu Žemlička a znojemský trenér Pazourek si jakoby v očekávání blížící se hrozby vyžádal oddechový čas. Vyrovnání, o které se postaral Kratěna po nedorozumění Procházky s Buďou, však stejně nezabránil.

Nešťastnou postavou prodloužení se stal domácí obránce Ptáček. Nejprve nepřekonal po nájezdu Svobodu a vzápětí zaclonil při Vorlově dalekonosném pokusu Břízovi výhled, takže puk skončil za brankářovými zády.

Sparta - Znojmo 2:3 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1) v prodloužení
Branky a nahrávky:
49. Žemlička (Ptáček, V. Novák), 57. Kratěna (Broš, Havelka) - 9. Vorel (Havíř, Plášek), 15. Pavel Kumstát (P. Pucher, Haman), 63. Vorel (Havíř). Rozhodčí: Homola - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:4, navíc Jakeš (Znojmo) 10 min.
Využití: 0:1. Diváci: 2582.

Sestavy:
Sparta:
Bříza - Ptáček, Šrek, Nedvěd, Srdínko, Jan Hanzlík, Kučera - Tomík (41. Havelka), J. Hlinka, Žemlička - V. Král, Broš, V. Novák - Bělohlav, Kašpařík, Chabada - od 3. min. navíc Kratěna.
Znojmo: O. Svoboda - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, V. Holík, Heš, Kučírek - Plášek, Vorel, P. Pucher - Plch, Haman, Uram - Milan Procházka, Pazourek, Buďa -
Mikulík, Ludvík, Petr Kumstát.

Hlasy trenérů po utkání:
Pavel Hynek (Sparta):
"Vzhledem k průběhu zápasu musíme být spokojeni i s bodem. Dnes nám viditelně chyběly síly."
Pavel Pazourek (Znojmo): "Dobře jsme začali a vytvořili si i náskok, ale pak jsme pokračovali hodně pasivně a Sparta měla po dvě třetiny hru ve své moci. Vyrovnání jsme jí přesto nabídli vlastními chybami. Prodloužení je otázkou štěstí a to se dnes
přiklonilo k nám, jsem za druhý bod pochopitelně rád. Hodně nás podržel i brankář Svoboda."

Sparta prohrála třetí utkání v řadě, tentokrát nestačila na Znojmo a po prodloužení prohrála 2:3. Zde se snaží sparťanský útočník Chabada projít kolem znojemských hráčů.