Hokejisté Spojených arabských emirátů se radují z triumfu na asijském šampionátu. | foto: uaeihf.ae

Hokejisté Spojených arabských emirátů vyhráli asijský šampionát

• 1
V pořadí druhý asijský šampionát v ledním hokeji skončil v Abú Dhábí triumfem domácí reprezentace Spojených arabských emirátů. Reprezentanti pouštního státu porazili v dramatickém finále Thajsko 5:3. Bronzové medaile vybojovala Malajsie po výhře 4:3 nad Hongkongem.

Turnaje se zúčastnilo osm týmů. Vedle celků Číny, Japonska, Korejské republiky a KLDR, které jsou výkonnostně přeci jen na vyšší úrovni, chyběli také obhájci loňského vítězství - reprezentanti Tchaj-wanu.

Řada z nich totiž na přelomu února a března startovala v domácím prostředí v turnaji III. divize MS hráčů do 18 let a pro tamní hokejovou federaci byl tento podnik natolik prestižní a prioritní, že na pokus o obhajobu dobrovolně rezignovala.

Mezinárodní premiéru si odbyl reprezentační výběr Indie, který prohrál všech pět zápasů.

Turnaj se hrál pod oficiální patronací Mezinárodní hokejové federace, která počítá s postupným zapojováním asijských týmů do struktury světových šampionátů. Do nich se z účastníků asijského mistrovství pravidelně zapojuje pouze Mongolsko, které však v Abú Dhábí výrazněji neuspělo.

Spojené arabské emiráty vyhrály v minulém roce i další obdobný turnaj - arabský šampionát. Na něm se kromě nich představily i reprezentace Alžírska, Maroka a Kuvajtu.

Ice Hockey Challenge of Asia ve výsledcích

Skupina A
Výsledky
: Thajsko - Indie 14:0, Malajsie - Mongolsko 4:2, Indie - Mongolsko 0:10,  Malajsie - Thajsko 2:8, Thajsko - Mongolsko 5:3,  Malajsie - Indie 10:1.

Konečné pořadí: 1. Thajsko 6, 2. Malajsie 4, 3. Mongolsko 2, 4. Indie 0.

Skupina B
Výsledky:
Hongkong - Singapur 1:1, SAE - Macao 7:0, Macao - Hongkong 0:11, Singapur - SAE 2:4, Singapur - Macao 6:1, Hongkong - SAE 1:5.

Konečné pořadí: 1. SAE 6, 2. Hongkong 3, 3. Singapur 3, 4. Macao.