Hokejisté Timry prohráli s HV 71

5 2003
Timra - Hokejisté HV 71 v pátém kole švédské ligy porazili na svém stadionu Timru 4:2 a zvýšili náskok na druhé příčce tabulky právě před sobotním soupeřem. Hostům nepomohl ani obránce Jan Němeček, který v úvodu poslední části přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Pera Hallina. Jeho spoluhráči však přidali už jen jednu branku, kterou snížili na konečných 2:4.

ŠVÉDSKO
Uspěl i vedoucí Färjestad, který na domácím ledě přehrál Leksand 3:2.

Výsledky - 5. kolo:
Färjestad - Leksand 3:2, Södertälje - Lulea 3:1, Djurgaarden - Frölunda 5:0, HV 71 - Timra 4:2 (za hosty Němeček 0+1), MoDo - Brynäs 4:1, Linköping - Malmö 2:3.

FINSKO
Petr Šachl se ve finské lize blýskl dvěma góly a pomohl hokejistům týmu SaiPa Lappenranta k vítězství 5:2 nad Lahti. Český útočník nejprve ve druhé třetině zvýšil na 3:0, v polovině závěrečné části pak pečetil konečný stav. Jednou přihrávkou přispěl i Vladimír Machulda.

Gólově se v desátém kole ligy prosadil i Vladimír Sičák z Hämeenlinny, který v utkání s Kärpätem Oulu snížil na 2:3. Jeho tým nakonec stihl ještě vyrovnat a vynutit si prodloužení, v něm už ale branka nepadla.

Svěřenci českého trenéra Václava Sýkory z Ilves Tampere prohráli na ledě TPS Turku 2:3. Za domácí si připsal jednu asistenci Jiří Vykoukal, v hostujícím týmu na gól přihrával Marek Vorel.

Výsledky - 10. kolo:
Hämeenlinna - Kärpät Oulu 3:3 po prodl. (za domácí Sičák 1+0), Lukko Rauma - Jyväskylä 2:1 v prodl., SaiPa Lappeenranta - Pelicans Lahti 5:2 (za domácí Šachl 2+0, Machulda 0+1), TPS Turku - Ilves Tampere 3:2 (Vykoukal 0+1 - Vorel 0+1), Ässät Pori - IFK Helsinky 2:3 (za hosty Špaňhel 0+1), Blues Espoo - Jokerit Helsinky 1:2.

ŠVÝCARSKO
Hokejisté Bernu deklasovali ve švýcarské lize Davos s českým hokejistou Josefem Marhou 7:2.

Nedařilo se ani Hlinkovu Klotenu, který prohrál 2:3 doma s Luganem. Největší kanonádu viděli diváci ve Fribourgu, kde domácí tým porazil Basilej 10:3.

Výsledky - 9. kolo:
Bern - Davos 7:2, Fribourg - Basilej 10:3, Ženeva - Lausanne 3:2 v prodl., Kloten - Lugano 2:3, Curych - Langnau 2:1 v prodl., Zug - Ambri/Piotta 2:0.

RUSKO
Brankář Dušan Salfický vychytal hokejistům CSKA Moskva vítězství 5:2 na ledě Čerepovce. Na druhý gól hostů přihrál Sergeji Anšakovovi krátce po zahájení druhé třetiny český obránce Jan Hejda.

Jednu asistenci si připsal i kazaňský útočník Radek Duda při vítězství svého týmu 2:1 v Togliatti. Lukáš Zíb skóroval za Nižnij Novgorod, svou brankou však dvanáct vteřin před koncem utkání proti Voskresensku pouze zkorigoval na konečných 3:4.

Výsledky - 11. kolo:
Dynamo Moskva - Novokuzněck 1:1, Togliatti - Kazaň 1:2 (za hosty Duda 0+1), Magnitogorsk - Novosibirsk 0:1, Ufa - Nižněkamsk 5:2, Čerepovec - CSKA Moskva 2:5 (za hosty Hejda 0+1), Petrohrad - Chabarovsk 4:2, Nižnij Novgorod - Voskresensk 3:4 (za domácí Zíb 1+0), Jaroslavl - Omsk 1:0

SLOVENSKO
Vítězné tažení hokejistů Trenčína nedokázal zastavit ani Zvolen, který v desátém kole slovenské extraligy vedoucímu týmu podlehl 2:4. Dukla vyhrála poosmé za sebou také díky brance českého legionáře Jiřího Heše.

Náskok Trenčína v čele tabulky vzrostl už na 12 bodů, neboť druhý Slovan Bratislava prohrál 1:3 v Košicích.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
38. Cibuľa, 40. Paciga - 3. a 30. Melichárek, 26. Heš, 60. Lezo. Rozhodčí: Čaprnka - Mášik, Pavlovič. Vyloučení: 4:6, navíc Viazanica (Trenčín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3920.

HC Košice - Slovan Slovnaft Bratislava 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
11. Kmiť, 46. Kledrowetz, 56. Šimurda - 12. J. Sýkora. Rozhodčí: Jakubec - Krpelec, Valach. Vyloučení: 5:5, navíc Jánoš (Slovan) 10 min. Bez využití. Diváci: 2000.

Martin - Skalica 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
17. Mar. Hovorka, 24. Kotlárik, 50. R. Sýkora - 28. a 56. Jarolín. Rozhodčí: J. Konc - Tvrdoň, Višňovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2000.

Nitra - Poprad 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
22., 34. a 51. Ľ. Kolník - 5. Polomský, 17. R. Tomas. Rozhodčí: Jonák - Čavojský, Mesároš. Vyloučení: 5:4, navíc Petrina (Nitra) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1831.

MSHK Žilina - MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:0 po prodl.

NĚMECKO
Ani výkon českých hokejistů nezachránil Freiburgu vítězství nad Frankfurtem v německé lize.

Petr Mareš dal v úvodní třetině první gól domácích, Dušan Frosch si připsal asistenci a Jiří Zelenka pět minut před koncem vyrovnal po přihrávce Petra Kořínka na 5:5. Brankář Rostislav Haas ale při samostatných nájezdech třikrát inkasoval a Frankfurt zvítězil 6:5.

Hosté se díky vítězství udrželi na prvním místě tabulky před Eisbärenem Berlín, který rovněž až po samostatných nájezdech přehrál Iserlohn.

V desátém kole německé ligy se trefil i Radek Křestan, který první brankou odstartoval tažení Hannoveru za vítězstvím 3:2 v Mannheimu.

Výsledky:
Düsseldorf - Ingolstadt 6:3 (za hosty Ficenec 0+1), Kassel - Kolín n.R. 5:2, Mannheim - Hannover 2:3 (za hosty Křestan 1+0), Eisbären Berlín - Iserlohn 4:3 po sam. nájezdech, Freiburg - Frankfurt 5:6 po sam. nájezdech (za domácí Mareš 1+0, Zelenka 1+ 0, Frosch 0+1, Kořínek 0+1), Augsburg - Krefeld 3:1, Norimberk -