Hokejisté Ústí rozstříleli Jihlavu a stíhají vedoucí Brno

Radost hokejistů Ústí nad Labem | foto: Martin Adamec, MAFRA

15 2008
Hokejisté Ústí nad Labem rozstříleli ve 23. kole první ligy Jihlavu vysoko 8:1, což je vyneslo zpět na druhé místo tabulky. Na vedoucí Kometu Brno, která vyhrála 3:2 nad Hradcem Králové, ztrácejí Severočeši pouhý bod. Dosud druhé Vrchlabí přišlo o bod v Mostu, kde vyhrálo 5:4 až v prodloužení.

Ústí nad Labem - Jihlava 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)

V 6. minutě zúročil Dragoun pohlednou kombinaci a skóroval střelou švihem. Za další tři minuty překonal Heřman jihlavského Řehoře po pohledné akci. Ve 24. minutě se zranil domácí brankář Orct, kterého nahradil Volke.

Hned po jeho nástupu zvýšil na 3:0 Sklenička, jenž potrestal vyloučení Maleny, a podruhé tentýž hráč skóroval za necelé čtyři minuty. Pětiminutovou přesilovku domácích využil v úvodu třetí třetiny Šagát, který se trefil i za dalších pět minut při vyloučení Bleka. Pak zahříval trestnou lavici hostující Strach a Klobouček zvýšil na 7:0.

Nešťastného Řehoře vystřídal v brance hostů Vajner, jenž za 47 sekund po příchodu na led inkasoval po střele Špirka. V závěru zápasu zaznamenal čestný úspěch Jihlavy v přesilovce Hanzal.

Branky: 25. a 28. Sklenička, 42. a 48 Šagát, 6. Dragoun, 8. Heřman, 52. Klobouček, 52. Špirko - 57. Hanzal. Rozhodčí: Petružálek - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 6:9, navíc T. Hradecký (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 2137.

Kometa Brno - Hradec Králové 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Vyprodaný stadion v Brně viděl napínavý hokej až do poslední minuty. Dobře hrající Hradec Králové nadělal domácím spoustu starostí, gól ovšem nepadl. Druhá část už branky nabídla. Hosty poslal do vedení po samostatném úniku Luštinec. Kometa se zdála po inkasované brance zaskočena. Ve 32. minutě pak zvyšoval přesnou střelou Jan Hruška.

Druhý gól ale paradoxně pomohl Brnu, protože hned při dalším střídání snížil Mikšan. Ještě před koncem třetiny se pak povedlo vyrovnat Zubíčkovi z přesilovky. Třetí třetina byla ve znamení ostrých soubojů s čekáním na gól. Ten přišel ve 45. minutě po Klimtově nepovedené střele, která zmátla především brankáře Luňáka. Kometa těsný náskok uhájila, stejně jako první místo v tabulce.

Branky: 32. Mikšan, 38. Zubíček, 44. Klimt - 24. Luštinec, 32. Hruška. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200.

Most - Vrchlabí 4:5 v prodl. (0:0, 3:2, 1:2 - 0:1)

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre utkání ve 27. minutě Konečný. Odpověď Mostu na sebe nenechala dlouho čekat a v následující minutě vyrovnal Vrtek. V polovině utkání získal pro domácí tým vedení v přesilové hře Šimkovič.

O dvě minuty později také v početní výhodě vyrovnal Pajič. Třetí branku domácích střelil Bauer dvě minuty před koncem druhého dějství. Na 4:2 zvýšil ve třetí čtvrtině v přesilové hře Budínský. Tlak Vrchlabí v posledních minutách utkání přinesl vyrovnání.

V 53. minutě snížil Gengel a o tři minuty později vyrovnal Rusnák. Rozuzlení dramatu padlo až v poslední minutě prodloužení v přesilové hře pět na tři, v niž sedm sekund před sirénou prostřelil Horčičku Galvas.

Branky: 28. Vrtek, 31. Šinkovič, 38. J. Bauer, 45. Budínský - 27. Konečný, 33. Pajič, 53. Gengel, 56. Rusnák, 65. Galvas. Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 9:10, navíc Vrtek - Nouza oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 620.

Benátky nad Jizerou - Poruba 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Nový trenér hokejistů Benátek nad Jizerou Vladimír Čermák se hned ve svém prvním utkání ve funkci dočkal vítězství. Jeho svěřenci dnes ve 23. kole první ligy porazili 1:0 Porubu.

Jediný gól utkání vstřelil ve 46. minutě Weiss. V úplném závěru mohl vyrovnat ostravský Ivan, ale domácí gólman Stejskal prodloužení odmítl. Prvoligový nováček díky výhře přeskočil svého dnešního soupeře v tabulce.

Branka: 46. Weiss (Kajínek). Rozhodčí: Zubzanda - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:5, navíc hostující Mocek (Poruba) 5 minut. a do konce utkání. Diváci: 483.

Havlíčkův Brod - Chomutov 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Domácí do zápasu se svým neoblíbeným soupeřem vlétli s velkým elánem, ujali se vedení a úvodních deseti minutách byli lepší. Chomutov však výsledek otočil a od 10. minuty Havlíčkův Brod přehrával.

Branky: 3. Ondráček, 19. Svoboda, 41. Čermák - 45. a 60. Všetečka, 7. Gombár, 16. Jíra, 17. Malát, 35. Trefný. Rozhodčí: Pešina - Šperl, Flégl. Vyloučení: 10:10, navíc Svoboda (Havlíčkův Brod) do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1400.

Kadaň - Beroun 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Skóre otevřel v 19. minutě Valský, jenž překonal Štelmacha po úniku střelou mezi betony. Ve 28. minutě skončila tečovaná střela Kloze na tyči branky hostů. V poslední třetině Beroun trestal z přesilových her. Ve 43. minutě Tvrzník dorazil střelu Gudase a vyrovnal. V 55. minutě Kica v přesilové hře dorazil střelu Slížka za záda brankáře Hanuliaka a hosté poprvé vedli.

V poslední minutě domácí odvolali brankáře, kadaňský obránce ve snaze přihrát před branku trefil rozhodčího, odraženému puku byl nejblíže Vlček, který pečetil do prázdné branky.

Branky: 19. Valský - 43. Tvrzník, 55. Kica, 60. Vlček. Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Našek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 370.

Havířov - Olomouc 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Domácí působili v první třetině hodně vlažně. Pomalu bruslili a nedokázali si vytvořit větší příležitosti, dokonce ani ve dvojnásobné přesilovce trvající celé dvě minuty. To hosté se stejnou příležitostí naložili mnohem lépe a po dvanácti sekundách přesilovky pět na tři předvedli pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Ministr.

Od začátku druhé třetiny však začali domácí mnohem lépe bruslit, důrazněji napadat a s tím se hosté nedokázali vyrovnat. Díky dvěma rychlým brankám Lojka a Klimeše domácí otočili skóre a další branku přidal ještě ve druhé třetině Vala. V poslední části nejprve zvýšil Přeučil, hosté dokázali už jen snížit brankou Žajgly.

Branky: 25. Lojek, 26. Klimeš, 36. Vala, 49. Přeučil - 6. Ministr, 53. Žajgla. Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Brabec. Vyloučení: 12:5, navíc Zeliska 10 min. - Nedbálek 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 828.

Chrudim - Třebíč 5:6 v prodl. (1:1, 4:1, 0:3 - 0:1)

Domácí vstoupili do zápasu velmi dobře, už ve 2. minutě skóroval Král. Ovšem po vstřelené brance aktivita Chrudimi upadávala a hosté v 9. minutě vyrovnali. Do druhé třetiny nastoupili Východočeši aktivněji a strhli vedení na svou stranu v poměru 5:2.

Ve třetí třetině měli na začátku opět navrch domácí, ovšem svou nedisciplinovaností vrátili hosty do utkání, což vyvrcholilo vyrovnávacím gólem v 60. minutě. Nabuzení Třebíčští pak ještě díky Nahodilovi vstřelili vítěznou trefu v prodloužení.

Branky: 2. Král, 28. Zohorna, 30. Zadina, 37. Valko, 37. Beránek - 10. Přibyl, 24. Čech, 47. Flamík, 55. Kaláb, 60. Staněk, 62. Nahodil. Rozhodčí: Lacina - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. Diváci: 820.