Fanoušci Ústí mohli být tentokrát spokojeni, jejich tým nastřílel deset gólů.

Fanoušci Ústí mohli být tentokrát spokojeni, jejich tým nastřílel deset gólů. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Hokejisté Ústí si spravili chuť, po dvou porážkách rozstříleli Písek

• 0
Hokejisté Ústí nad Labem si v první lize po dvou porážkách spravili chuť a připsali si nejvýraznější vítězství v sezoně. Favorizovaní Lvi v předehrávce 34. kola deklasovali 10:0 předposlední Písek a pojistili si třetí místo v tabulce.

Jihočeši drželi bezbrankový stav do 10. minuty, kdy nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři. Poté spustili před nejslabší návštěvou sezony 820 diváků brankostroj domácí obránci Brož a Poživil a skóre narůstalo. Ústí využilo pět přesilovek z deseti, dvakrát se trefili Kovář a Meidl. Na dvojciferný výsledek upravil v 59. minutě Lapšanský.

Ústí nad Labem - Písek 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
19. a 21. R. Kovář, 36. a 38. Meidl, 10. Brož, 12. Poživil, 33. Čermák, 38. Ludvík, 57. Smetana, 59. Lapšanský. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Čížek. Vyloučení: 5:10, navíc Šperger (Písek) 10 min. Využití: 5:0. Diváci: 820.