Gólová radost Vítkovic

Gólová radost Vítkovic | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Hokejisté Vítkovic hrají konečně doma, při návratu porazili Zlín

• 3
Návrat do domácího prostředí vítkovickým hokejistům vyšel. Kvůli šampionátům ve stolním tenisu a basketbalu, které hostila ČEZ Aréna, dosud nastupovali v porubské hale. V prvním utkání v tradičním prostředí přehráli Zlín 5:2. O výhře rozhodli třemi trefami v závěrečné třetině.

"Už v první třetině jsme měli dostatek šancí, naštěstí jsme se prosadili v poslední části," vydechl si asistent trenéra HC Vítkovice Steel Zdeněk Moták.

Domácí se přitom vypořádali s nepříjemnou situací. V polovině zápasu vedli po trefách Svačiny a Huny už o dva góly, jenže po druhé třetině byl stav 2:2. Zlín se prosadil v oslabení i v přesilovce, kterou využil 27 vteřin před sirénou.

"Hlavně gól v naší přesilovce byl hloupý, letos se nám to stalo už podruhé," zlobil se Moták. "Mohl to být fatální úder, který nás mohl dostat dolů."

Poslední část ale Zlín nezvládl. Odehrál ji příliš pasivně, čehož domácí využili. Rozhodující gól vstřelil v 50. minutě nejlepší hráč zápasu Rudolf Huna, který do statistik nasbíral tři body. Hostující obrana neuhlídala v rohu Káňu, který v pádu přistrčil slovenskému forvardovi, jenž poslal skákající puk za Sedláčkova záda.

"Je jedno, jestli dám góly já nebo někdo jiný. Hlavní je, že jsme vyhráli," liboval si Huna, který letos skóroval už sedmkrát a na čele střelecké tabulky vyrovnal další čtyři útočníky. Hunova trefa byla klíčová, Zlín už se na odpor nezmohl.

Naopak vítkovičtí hráči pojistili sedmou výhru v sezoně v přesilovkách. Trefili se Malík s Vránou. "Důležité bylo, že po zlínském vyrovnání jsme nezpanikařili," vydechl si Moták.

"Je škoda, že poslední třetinu jsme nezvládli, protože hra byla vyrovnaná," mrzelo asistenta zlínského trenéra Rostislava Vlacha.