Hokejisté Vítkovic se i nadále trápí

20 2001
O s t r a v a - Hokejisté Vítkovic i Havířova na tom byli před včerejším 39. kolem špatně. Nebodovali, nedařilo se jim a v kabinách bylo pošmourno. Jak se s tím vyrovnali ve vzájemném souboji? Jak jejich bitva o body a sebevědomí vypadala? Vyzněla jasně pro Havířov, nejen proto, že zvítězil 5:2. Jediné, v čem domácí triumfovali, byl vítězný, ovšem zbytečný pěstní souboj Marka Ivana s Patrikem Rimmelem pár vteřin před koncem.

O ROZBRUSLENÍ
Oba týmy šlapaly na maximum. Trenéři seskládali nové formace, je třeba využít každé minuty k vypilování souhry. Mírně aktivnější byli hosté, přece jenom jsou poslední a na lavičce stojí nový trenér - majitel klubu Pavel Hinner.

O SEBEVĚDOMÍ A NASAZENÍ
Havířovští se na domácí vrhli jako hladový panter na raněné zvíře. První útok, první velká šance. V ní nová akvizice - Lubomír Korhoň vytrejdovaný ze Zlína za Pavla Zdráhala. Vítkovický brankář Martin Prusek byl v ohni střel, ani ne po minutě musel likvidovat tři velké šance. "Museli jsme makat, vždyť jsme poslední," řekl Marek Melenovský z prvního útoku Havířova. Hokejisté Vítkovic jako by byli zaskočeni. Byli pomalejší, prohrávali osobní souboje. Přesto do půlky zápasu dvakrát vedli.

O BRANKÁCH
Vítkovičtí dali obě po chybách soupeře. Havířovu pomohly dvě šťastné trefy. Petr Folta srovnával na 2:2 ranou z dálky přes beka do vinklu, Lubomír Korhoň upravoval na 2:4 bekhendovým nahozením. Jinak výborný Prusek u těchto střel zaváhal. "I tak byl jediným, který snese přísnější měřítko," řekl vítkovický asistent Mojmír Trličík.

O SOUDRŽNOSTI
Vítězové tahali za jeden provaz. Kapitán Tomáš Sršeň neváhal vystartovat přes půl hřiště a chránit sedmnáctiletého Jiřího Hudlera, v okamžiku, kdy na něj vyjel o hlavu větší obránce Radek Philipp.

O PRVNÍM ÚTOKU
První pětka Havířova byla k neudržení. Jan Peterek dal dva góly a na dva přihrál, Marek Melenovský měl čtyři asistence. Okamžitě do něj zapadl i Lubomír Korhoň (1+1).

O PODPOŘE
Přestože ve vítkovické hale bylo 5213 diváků, fandilo domácím tak padesát nejvěrnějších. Hrstka havířovských fandů byla slyšet víc a častěji.