BUDE GÓL? Zlínský brankář Tomáš Duba čelí nájezdu pardubického hokejisty Radovana Somíka. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejisté Zlína nezvládli druhou třetinu a zůstali bez bodů

• 1
Po dvou venkovních výhrách zlínští hokejisté nezvládli domácí zápas s Pardubicemi. Vůbec jim nevyšla druhá třetina a závěrečný nápor přišel pozdě. Proto prohráli 3:4.

Nejproduktivnější zlínský hokejista Petr Leška byl znovu k neudržení. Své statistiky rozšířil o tři body za dva góly a jednu nahrávku. Jenže víc branek už zlínští hokejisté v souboji s Pardubicemi nevstřelili. Proto prohráli 3:4.

"Je pěkné, že se mi daří. Ale ještě radši bych byl, kdybychom vyhráli," poznamenal Leška, který letos nasbíral už 33 kanadských bodů a útočí na čelo statistik. Zlín neuspěl proto, že vůbec nezvládl druhou třetinu. V ní byl všude o krok pozadu, hosté ji jasně ovládli.

"Poztráceli jsme spoustu puků," posteskl si trenér PSG Zlín Zdeněk Venera. "Až jsem si říkal, že musíme nechat Pardubicím přeměřit hokejky. Bylo neuvěřitelné, kolik puků nám vypíchli, sklepli a zachytili," dodal. "Druhá třetina byla hodně špatná. Úplně jsme vypadli z tempa," přiznal zlínský útočník Bedřich Köhler, který svou chybou zavinil čtvrtý gól Pardubic.

Zlínský propad byl o to horší, že v první třetině hráli domácí parádně. Sice inkasovali jako první, ale díky Leškovi a Linhartovi skóre otočili. Jenže téměř vzápětí o vedení přišli, Sýkorův faul uprostřed hřiště potrestal Pivko. "Pro vývoj zápasu bylo důležité, že první třetinu jsme neprohráli," vydechl si trenér Pardubic Josef Jandač.

Domácí totiž i tak mohli úvodní část získat pro sebe. Za stavu 2:2 nevyužil kapitán Balaštík, včera slavící 31. narozeniny, samostatný nájezd, krátce před sirénou trefil Důras tyčku.

"V první polovině zápasu jsme hráli příliš ofenzivně, hosté toho dokonale využili," posteskl si Venera. Po mizerné druhé části Zlín zabral až v poslední třetině. Hrál několik přesilovek, deset minut před koncem po parádní kombinaci skóroval Leška. Jenže na vyrovnání už domácí nedosáhli.

"Cením si toho, že mužstvo zápas nezabalilo a bojovalo až do konce. Jenže Pardubice dobře bránily," litoval Venera. "Několikrát jsme se nechali zbytečně vyloučit, ale zápas jsme ubojovali," vydechl si Jandač.