Hokejisté Znojma se přiblížili play off

• 60
Praha - Šlágr 50. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Spartou skončil výhrou 2:1 suverénního lídra základní části. Daleko větší pozornost ale poutaly duely týmů bojujících o play off. Povinné tři body bralo Znojmo - deklasovalo 8:0 Havířov. Vsetín zdolal v nervózním zápase České Budějovice 3:2 v prodloužení a Plzeň vydřela v Litvínově jenom bod za remízu 4:4. Bod braly po prohře 1:2 v prodloužení Karlovy Vary na Slavii. Vítkovice zdolaly 5:0 Zlín. Třinec vyhrál 3:1 v Liberci a v pátek může v přímém souboji atakovat třetí místo Sparty. Dále čtěte: Hubáček se s Vítkovicemi těší na play off x Slávik má po dovolené, zaskakuje ve Znojmě x Pardubice mi daly šanci, libuje si Zábranský

O play off tedy stále usilují čtyři týmy. Jak si stojí? Znojmo je sedmé se 73 body, o bod méně má osmý Vsetín. Bez šancí ale stále nejsou deváté Karlovy Vary se 71 bodem a 70 bodová Plzeň. Aktuální tabulku najdete ZDE.

Pardubice - Sparta 2:1
Nešťastná teč sparťanského obránce Jana Srdínka, který si v závěru druhé třetiny srazil v oslabení puk nahozený pardubickým útočníkem Petrem Průchou do vlastní branky, rozhodla o výhře lídra soutěže nad úřadujícím šampionem. Pardubičtí hokejisté v letošní sezoně se Spartou ani jednou neprohráli a jejich rekordní zápis má dvě kola před koncem základní části hodnotu 109 bodů.

Uplynula však pouze první minuta a zaplněné a natěšené ochozy pardubické arény zklamaně vydechly. Leška našel před brankou zcela osamoceného Bělohlava a ten bez problémů dostal Spartu do vedení. Domácí se rozjížděli pomalu, ale s přibývajícím časem se častěji nastěhovali před Břízovu branku. Sparťanský gólman sice ještě zlikvidoval Sýkorovu šanci, ale na nekompromisní Kudrnovu střelu pod horní tyčku už nedosáhl. Rozhodnutí přinesla šťastná Průchova trefa v přesilovce před druhou přestávkou.

Hlasy trenérů po utkání:
Miloš Říha (Pardubice):
"Měli jsme celý zápas pod kontrolou. Trochu jsme polevili ve třetí třetině, kdy jsme se nechali vtáhnout do soubojů a přestali hrát hokej, ale utkání jsme dovedli do vítězného konce. Jsem za to nesmírně rád."
Kamil Konečný (Sparta Praha): "Bylo to oboustranně kvalitní utkání. Vynikající brankáři určili výsledek, protože šancí na obou stranách bylo víc, než padlo branek. Naše střelecká produktivita byla velice nízká a jsem zklamán z toho, že jsme zápas prohráli. Chybělo mám trochu štěstí."

Branky a nahrávky: 11. Jaroslav Kudrna (T. Blažek, Lubina), 39. Průcha (Koukal) - 1. Bělohlav (Leška, Paroulek). Rozhodčí: Minář, Venglář - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 9178. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.
Pardubice: A. Svoboda - Mudroch, Pácal, Čáslava, Zábranský, A. Novotný, Duben, D. Pospíšil - Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina - P. Sýkora, T. Divíšek, Tvrdík - Kropáč, Janecký, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.
Sparta: Bříza - O. Malinský, Srdínko, Richter, Šrek, F. Ptáček, Jiruš - Tomík, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav - Zelenka, Šimíček, Havelka - Ujčík, P. Martinec (21. Špaňhel), Kubinčák.

Vsetín - České Budějovice 3:2 v prodl.
Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE
Hokejisté Vsetína porazili České Budějovice 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v 62. minutě Tomáš Demel, který si tak připsal v nečistě hraném utkání dohromady dva góly a jednu asistenci. Vsetín tak má na osmém místě jednobodový náskokem před Karlovými Vary.

Zdislav Tabara (Vsetín):
"Bylo to velmi těžké utkání, potřebovali jsem nutně bodovat. Ze začátku byli hráči nervózní, chyběl jim klid v zakončení. Hosté dobře bránili, nechtěli jsme hru otevřít, protože jsem věděli, že Budějovice by přečíslení trestaly. Zápas byl hodně ovlivněn rozhodčími, kteří do průběhu hry zbytečně zasahovali."
Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Jsem spokojený, že jsme uhráli bod. Je těžké takový zápas hodnotit. Až dodnes jsem si vážil Vsetína, jak dobrý hokej hraje, ale to, co domácí připravili včetně čtyř pánů v pruhovaném, je ostudou českého hokeje. Hrát proti devíti lidem ve třech, to se potom těžko něco vymýšlí. Pokud se má takto dělat sport v republice, tak ho radši nedělejme."

Branky a nahrávky: 6. Demel (Jaškin, Luža), 50. Kotásek (Frolo, Demel), 62. Demel (Jaškin, Luža) - 42. Turek (R. Suchánek, Štraub), 58. Štraub (Míka, R. Suchánek). Rozhodčí: Souček, Nečas - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:13, navíc Vampola 2 x 10 minut - Jasečko, Babka oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4120. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2 - 1:0.
Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, B. Ptáček, Němec (7. Kučný), J. Polák - Kacíř, Vak, Stantien - Dubec, Ambruz, Streit - Kotásek, Vampola, Demel.
České Budějovice: Hudáček - Gýna, Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko (6. Jindra), Barinka - Míka, Turek, Bartoš - Vondrka, Štraub, Rob - Ondřej, Michálek, S. Procházka - od 16. min. navíc Šimánek.

Znojmo - Havířov 8:0
Hokejisté Znojma deklasovali poslední Havířov 8:0, připsali si důležité tři body v boji o play off a upevnili si postavení na sedmém místě tabulky. V brance Znojma se při zranění Jaroslava Kameše podělil o čisté konto Martin Altrichter s Robertem Slávikem. O všem rozhodla již první třetina během které dokázali domácí zoufalým hostům nastřílet pět branek.

Milan Kastner (Znojmo):
"Potřebovali jsme vyhrát a to se nám povedlo. Havířov měl v první třetině také několik šancí, ale nám se podařilo dát pět gólů, což nás uklidnilo. Je dobré, že jsme žádnou branku neinkasovali, protože jsme si ověřili, že umíme hrát dopředu i dozadu."
Radomír Kužílek (Havířov): "Nemám bohužel příliš co komentovat. Musíme se rychle vzpamatovat a zapomenout na toto utkání. Dnes nám nevyšlo vůbec nic, ale čekají nás v baráži důležitější zápasy."

Branky a nahrávky: 2. Erat (Barus, Plášek), 5. Pucher (Uram, Snopek), 7. Benák (Barus, Plášek), 12. Melenovský (Milan Procházka), 16. Křetínský (Soudek, Haman), 49. Plášek (Toman), 59. Erat (Benák), 60. Snopek (Pucher). Rozhodčí: Husička, Turčan - Unzeitig, Cambal. Vyloučení: 6:8, Boháček (Havířov) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4900. Třetiny: 5:0, 0:0, 3:0.
Znojmo: Altrichter (41. Slávik) - Benák, Havíř, Snopek, Toman, Soudek, Křetínský, od 21. navíc Klimeš, R. Němeček - Uram, Haman, Pucher - Vorel, Milan Procházka, Melenovský - Erat, Plášek, Barus - Mikulík, Petr Kumstát, Beroun.
Havířov: Mařík (7.- 20. J. Čech) - Cartelli, Punčochář, D. Nosek, Boháček, Horáček, Kouba - J. Kopecký, Sršeň, Laszkiewicz - Folta, Hrbek, Polanský - Michal Čech, Appel, Micka - Meidl, Hebar, Rak.

Vítkovice - Zlín 5:0
Po třech porážkách dnes hokejisté Vítkovic zase zabrali. V dočasném exilu ve Frýdku-Místku bez potíží přemohli Zlín 5:0, když odevzdaného protivníka zlomili třemi góly na přelomu první a druhé části. Vicemistr si se tak drží na pátém místě.
Střelecky se znovu prosadila první vítkovická řada, která dala první tři góly. Brankář Jiří Trvaj popáté v sezóně udržel čisté konto.

Aleš Tomášek (Vítkovice):
"Začali jsme nervózně, chtěli jsme totiž za každou cenu vyhrát a pojistit si páté místo. V závěru první třetiny jsme však dali dva góly a spadlo to z nás. Od druhé části jsme už kontrolovali hru a nakonec jsme uhájili vítězství s nulou, můžeme být tedy spokojeni."
Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Porazili jsme se lehkovážným zahazováním šancí. Měli jsme jich dost, ale Trvaj byl pro nás nepřekonatelnou překážkou. Otázka je, jestli chytal tak dobře, nebo my jsme byli tak špatní. Po čtvrtém gólu už byla evidentní pohoda Vítkovic."

Branky a nahrávky: 17. Pavel Kumstát (Philipp), 18. Kaděra (D. Moravec, Pavel Kumstát), 21. Kaděra (Burger, D. Moravec), 48. Irgl (Selingr, Výtisk), 56. I. Padělek (Krayzel, Gron). Rozhodčí: Homola, Svoboda - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:6, navíc Olesz (Vítkovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4222. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0.
Vítkovice: Trvaj - Philipp, Pavel Kumstát, Dresler, Chmelíř, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Gron, Krayzel - Irgl, Hubáček, Olesz (9. Selingr).
Zlín: Tuček - Vlach, Blaťák, Zubíček, Iglo, Macholda, Hriňa - Okál, Záhorovský, Veselý - Rachůnek, Lipka, Jenáček - Mokrejš, Ministr, Pivko.

Litvínov - Plzeň 4:4 po prodl.
Remíza 4:4 mezi Litvínovem a Plzní byla ztrátou pro oba celky. Domácí Chemopetrol tak přišel definitivně o naději na postup do play off, Plzeň ztrácí na osmý Vsetín dva body. Utkání mělo divoký začátek a po 187 sekundách daly oba týmy po dvou brankách. Konečný výsledek zajistil v 54. minutě plzeňský Dušan Andrašovský.

Jaroslav Hübl (Litvínov):
"Je škoda, že když už jsme doma dali více než dva góly, tak jsme nevyhráli. Nedařilo se nám v defenzivě. Naše mladé mužstvo by vítězství potřebovalo."
Karel Trachta (Plzeň): "Chtěli jsme vyhrát a byli jsme k tomu blízko. Po chybách se však ze zápasu stala bitva. Hrál se otevřený hokej s mnoha brankovými příležitostmi."

Branky a nahrávky: 2. Trávníček (Kotrla), 3. Steiner (Prorok, Havel), 24. Steiner (Ťupa, Prorok), 25. V. Hübl (Žemlička) - 1. Dvořák, 4. Dvořák (J. Straka, Andrašovský), 14. Adamský (I. Vlček), 54. Andrašovský (Dvořák). Rozhodčí: Bolina, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:5, navíc Bombic 10 min., Kotrla - Matějovský, Jiří Hanzlík všichni 5 min. a do konce utkání, Branda 10 min. Diváci: 1956. Třetiny: 2:3, 2:0, 0:1 - 0:0.
Litvínov: Pinc (14. Podolka) - Martínek, Hranáč, Poživil, Bombic, Kroupa, Ťupa, Klobouček, R. Mrázek - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - Trávníček, T. Martinec, Kotrla - Říha, Petružálek, Gombár - Havel, Steiner, Prorok.
Plzeň: Barta - Mazanec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík, M. Divíšek, I. Vlček - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Branda, Hurtaj, Matějovský (8. Volák) - Koreis, Švík, Adamský.

Liberec - Třinec 1:3
Hokejisté Třince zvítězili na ledě Liberce 3:1 a přiblížili se na jediný bod třetí Spartě. Zápas rozhodla první formace hostů, v níž chyběl kapitán Richard Král. Marek Zadina vstřelil dvě branky, Václav Pletka mu u nich asistoval a v závěru uzavřel skóre.

Josef Jandač (Liberec):
"Moc jsme chtěli uspět, protože Třinec je jediné mužstvo, s kterým jsme v této sezoně neuhráli ani bod. Začali jsme však bez pohybu a bez nasazení. Teprve za stavu 0:2 jsme začali hrát to, co jsme si představovali. Naše koncovka je však bohužel v poslední době žalostná. Naši útočníci musí zlepšit produktivitu."
Pavel Marek (Třinec): "Zápas byl hodně bojovný. Ačkoli soupeři už zdánlivě o nic nejde, výborně bránil. Vedli jsme 2:0, ale udělali jsme hrubou chybu a Liberec se gólem vrátil do zápasu. Ve vypjaté koncovce jsme naštěstí uhájili vítězství. Tři body jsou pro nás v této chvíli velice důležité."

Branky a nahrávky: 38. Kašpařík - 26. Zadina (J. Malinský, Pletka), 31. Zadina (Pletka), 60. Pletka (Jančařík). Rozhodčí: Vokurka, Kolísek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2834. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1.
Liberec: Koťátko - L. Šmíd, J. Moravec, Krstev, Kočí, Jan Kudrna, Vála, R. Pospíšil, Jareš - Kábrt, M. Straka, Víšek - Hájek, Kašpařík, Rozsíval - V. Novák, Pabiška, Jiří Kudrna - Klimenta, Šulc, Jech.
Třinec: Lakosil - Houdek, J. Malinský, L. Procházka, Jančařík, Čakajík, Žabka - Zadina, Stejskal, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Ivan, Meluzín, Skořepa.

Slavia - Karlovy Vary 2:1 v prodl.
Branka Petra Kadlece ve čtvrté minutě prodloužení rozhodla o výhře pražské Slavie nad Karlovými Vary 2:1. Domácím k zisku dvou bodů pomohl kapitán hostujících hokejistů Ladislav Svoboda, jenž byl vyloučen za faul v útočném pásmu. Vary zůstaly deváté, bod za osmým Vsetínem, s nímž se utkají v pátečním 51. kole.

Jiří Kalous (Slavia Praha):
"Věděli jsme, že Vary potřebují nutně bodovat. My jsme ale chtěli potvrdit druhou příčku, což se nám díky zisku dvou bodů podařilo. Do utkání jsme měli velmi vlažný vstup, Karlovarští za námi šli do hloubky pásma a praktikovali nepříjemný agresivní hokej. Přesto jsme se dostali do vedení, které jsme bohužel ve druhé části hry neudrželi. V prodloužení jsme ale rozhodli, takže jsme se ziskem dvou bodů spokojeni. S předvedenou hrou již tolik ne."
Jan Votruba (Karlovy Vary): "Věděli jsme, že na Slavii musíme bodovat, pokud chceme zůstat ve hře o play off. Proto jsme zvolili trochu otevřenější hokej ze začátku a myslím, že jsme hráli dobře. Trochu jsme domácí napadáním i překvapili, ale bohužel jsme ve vlastní přesilovce udělali chybu a soupeř dal branku. Taktiku jsme však neměnili, stále jsme chtěli forčekovat a ve druhé třetině jsme nastřelili tyčku a vyrovnali. Ve třetí části jsme se dostali místy pod tlak, ale díky úporné obraně a
výkonu Petra Fraňka jsme udrželi stav 1:1. V prodloužení jsme chtěli hrát vabank, protože další bod by pro nás byl cenný. Bohužel jsme udělili faul, dostali jsme se do třech a inkasovali. Pro nás to ale nic neřeší. Vzhledem k ostatním výsledkům jsme s
bodem spokojeni, protože jsme stále ve hře. Myslím si, že se rozhodne v pátek proti Vsetínu, kdy musíme vyhrát, pokud chceme postoupit."

Branky a nahrávky: 12. Antoš (Duda), 64. Kadlec (J. Beránek, Antoš) - 38. Bednařík (Němeček). Rozhodčí: Mikula, Havlík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1882. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 1:0.
Slavia: Málek - Kadlec, Hejda, Graňák, J. Novák, Kolařík, Posmyk - Jaroš, M. Kopecký, Dlouhý - Duda, J. Beránek, Sup - Krátoška, Kukla, Antoš - Tomica, Fadrný, Šaffer - Z. Novák.
Karlovy Vary: Franěk - M. Hlavačka, Krajíček, Bauer, Němeček, Topoli, Mádl - V. Polák, Alinč, Košťál - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Balázs, Kverka, Bednařík - Opatovský, Vala, Kraus.

Českobudějovický gólman Vladimír Hudáček dostává první gól

Pardubickému kapitánovi Otakaru Janeckému gratuluje za 1000. zápas ve finské a české nejvyšší soutěži i trenér Miloš Říha.