Třebíč je v semifinále, Chomutovu chybí jedna výhra, Kladno vyrovnalo

Kladenský David Stach vstřelil rozhodující gól v prodloužení v proti Jihlavě, smutní brankář Lukáš Sáblík a obránce Petr Šidlík. | foto:  František Vlček, MAFRA

23 2015
První hokejová liga má prvního semifinalistu, Třebíč v nejkratším možném čase vyřadila Havířov. Jedno vítězství od postupu je favorizovaný Chomutov, který po pondělním čtvrtém čtvrtfinále play-off vede nad Ústím nad Labem 3:1 na zápasy. České Budějovice vyrovnaly v Benátkách sérii na 2:2 a totéž se v prodloužení podařilo Kladnu v souboji proti Jihlavě.

Havířov - Třebíč 3:4

Havířov se ve čtvrtém utkání série sice brzy ujal vedení, na Haasův gól ale hosté brzy odpověděli trefou Králíka. Třebíč si vypracovala rozhodující náskok na konci druhé třetiny, branky Havla a Wasserbauera dělilo pouhých 66 sekund.

Domácí sice dokázali v průběhu poslední třetiny snížit, ale naději jim vzal opět Wasserbauer. A i když Zdráhal tři minuty před koncem snížil na 3:4 a Havířov se v poslední minutě pokusil o hru bez brankáře, hosté už těsné vítězství uhájili. Pro Havířov sezona skončila, Třebíč se naopak může připravovat na semifinále.

Branky: 10. Haas, 46. Tomi, 58. Zdráhal - 39. a 55. Wasserbauer, 14. Králík, 38. Havel. Rozhodčí: Mikula, Doležal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:1. Konečný stav série: 0:4.

Kladno - Jihlava 3:2 v prodl.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Kladnu se podařilo udolat Jihlavu na domácím ledě i podruhé, tentokrát rozhodlo v nastaveném čase. Diváci čekali na první gól až do 38. minuty, kdy je potěšil Eberle, který tečoval Kaniovu střelu od modré. Dukla však v průběhu třetí třetiny dokázala díky dvěma brankám v přesilovkách otočit skóre. Do prodloužení poslal zápas Kindl po obléhání jihlavské branky.

Před kladenským brankářem Janem Lukášem se snaží prosadit Adam Zeman z Jihlavy.
Jihlavského Mihu Štebiha zastavuje jeden z kladenských hokejistů.
Kladenský brankář Jan Lukáš likviduje šanci Aleše Jergla z Jihlavy.
Kladenský Petr Tenkrát v šanci před jihlavským brankářem Lukášem Sáblíkem,...

Nejkrásnější akci zápasu si Kladno nechalo na samotný závěr. Hlaváč připravil gólovou pozici při končící přesilovce pro volného Stacha, hostující Malec z trestné lavice přispěchal pozdě. Rytíři vyhráli 3:2 po prodloužení a vrátili sérii do Jihlavy vyrovnanou.

Branky: 38. Eberle, 55. Kindl, 65. Stach - 44. Štebih, 49. Zeman. Rozhodčí: Zubzanda, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:9, navíc Mocek (Jihlava) 10 min. Využití: 0:2. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0. Diváci: 3 323. Stav série: 2:2.

Ústí nad Labem - Chomutov 1:5

Ústecký Slovan sice na začátku druhé třetiny prohrával s Chomutovem 0:2, ale díky Vágnerově brance měli domácí fanoušci před posledním dějstvím stále naději na zvrat. Piráti však sehráli poslední dvacetiminutovku velmi dobře.

Momentka z utkání Ústí nad Labem - Chomutov.

Květoň dal hostům po tvrdé střele z mezikruží opět dvoubrankový náskok, a protože Chomutov odbránil i početná oslabení, pomalu směřoval ke třetímu vítězství v sérii. Gólové pojistky přidali ještě Hřebejk a Hovorka, a i když v závěru zápasu obdržel trest i gólman Hanuljak, vyhráli Piráti v Ústí přesvědčivě 5:1.

Branky: 38. Vágner - 12. a 42. L. Květoň, 24. Skinner, 52. Hřebejk, 56. Hovorka. Rozhodčí: Lacina, Grech - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:3. Diváci: 3 470. Stav série: 1:3.

Benátky nad Jizerou - České Budějovice 1:2

Českobudějovický Motor si v Benátkách pořádně oddechl. Jihočeši už v první třetině přišli o opory Nouzu a Pajiče, kteří si svými zákroky vykoledovali tresty do konce zápasu. Přesto hosté dokázali ubránit dlouhé minuty ve dvojnásobném oslabení a až do závěrečných minut drželi vyrovnaný stav 1:1.

Benátkám se vymstilo to, že nedokázaly zmiňovanou početní výhodu využít. Závěrečnou přesilovku zápasu totiž dostali hosté a sehráli ji úspěšně. Kuchejda gólem 18 sekund před koncem rozhodl o vítězství Motoru. Série se bude stěhovat na jih Čech za stavu 2:2.

Branky: 13. Víšek - 15. Straka, 60. Kuchejda. Rozhodčí: Hrubý, Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6, navíc Nouza a Pajič (oba Č. Budějovice) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. Diváci: 1 180. Stav série: 2:2.