Je to o detailech, říká litvínovský centr Duda a přeje si hnusný gól

Radek Duda z Litvínova odpaluje puk. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

27 2015
Už se svým oblíbeným číslem 69, zato nezvykle v centru elitní formace místo zraněného Viktora Hübla, naskočil Radek Duda za Litvínov ve své domácí premiéře proti Brnu. Ale hokejového svéráze i jeho litvínovské spoluhráče vynuloval brankář Marek Čiliak.

A mistr dál trčí na dně extraligy jako kůl v plotě. „Tady je hezký heslo: Nesmíš se z toho posr... To k tomu přesně pasuje,“ tvrdila vánoční posila Vervy po porážce 0:1.

Co zápas rozhodlo?
Udělali jsme o jednu chybu navíc, zápas byl jinak nulovej. Myslím, že jsme hráli dobře. První třetina z naší strany byla slabší, ale ve druhé a třetí jsme dominovali. Bohužel nedáme góly, to je taková slabost. A věc nás útočníků, abychom se v tom zlepšili.

Jak jste se sžil s rolí centra?
Mně to je jedno. Kam mě trenéři dají, tam budu hrát. Snažil jsem se klukům vyhovět, abych je dostal do zápasu, aby měli hodně střel a cítili se dobře a komfortně.

Dvakrát jste nastoupil za Litvínov, máte dvě porážky. Je cítit nepohoda třeba právě v koncovce?
Je to o detailech. Víš co, je to strašně vyrovnaný. Myslím, že proti Brnu jsme k tomu byli blízko. Jsou to ty maličkosti, abys víc chodil do brány, aby se k tobě odrazil puk, abys dal nějakej hnusnej gól. To je o detailech, být ve správnej čas na správným místě, líp si stoupnout před gólmana. Tyhle věci musíš dělat a za to pak budeš odměněnej. Když to nebudeš dělat a budeš si ulevovat, tak to bude vypadat, jak to vypadá.

Jak tým probudit?
Klíč k úspěchu je, jak jsme hráli druhou a třetí třetinu. Bojovali jsme, lidi nám nemůžou nic vytknout. Nepadlo to tam. My si šance ukážeme na videu, budeme se snažit ty detaily napravit a jedeme dál, nedá se nic dělat. Takhle je sezona rozjetá, to je hokej, jednou jsi nahoře, jednou dole. Teď musí prostě hlava jet, musí být čistá.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38