Sparta bez Přibyla: I kdyby chybělo pět hráčů, musíme padat po hubě

Daniel Přibyl odchází už během první třetiny do šatny. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

3 2016
Pouze jeden den hrál elitní útok hokejové Sparty v obvyklém složení. Na sobotní semifinále v Plzni se do sestavy vrátil Jan Buchtele, ale v neděli se zranil jeho parťák Daniel Přibyl. Sparťané navíc dohrávali zápas kvůli odstoupení Michal Čajkovského na pět obránců. Možná i kvůli tomu padli 1:2 a série je vyrovnaná.

Na schodech před sparťanskou šatnou seděl Přibyl oblečený v civilu se smutným výrazem, ledoval si pravé koleno, doktor mu jej prohmatal a pak dostal od fyzioterapeutky ortézu na celou nohu.

Takovou scénku Pražané rozhodně neviděli rádi, o Přibyla mají strach. Jaký je tedy stav 23letého reprezentanta? „Nevím, opravdu nevím,“ odpověděl sparťanský trenér Josef Jandač. „Uvidíme, jak dopadnou vyšetření.“

Přibyl odstoupil už v první třetině, kdy plzeňští hráči soupeře tvrdě dohrávali. Po jednom takovém souboji se nejproduktivnější hráč play-off (11 bodů za pět gólů a šest asistencí) těžce zvedal z ledu, při dalším střídání rovnou za pomoci spoluhráčů odjel do kabiny, přičemž se o pravou nohu vůbec neopíral.

Ačkoliv hosté ztratili zápas až ve třetí třetině, mohla s nimi ztráta klíčového hráče trochu rozhodit. „Nad tím takhle nejde přemýšlet,“ tvrdil střelec Miroslav Forman. „Máme tady plno hráčů, kteří ho umějí zastoupit. Doufám, že se dá do pořádku a bude v Praze hrát.“

Také obránce Michal Barinka odmítá, že by jeho tým tato situace ovlivnila. „Na to nemůžeme brát ohled. Play-off se hraje tvrdě. Kdyby odešlo pět hráčů, musíme padat po hubě, abychom je zastoupili.“

Zkušený útočník Jan Hlaváč uznal, že Přibyl chyběl hlavně v přesilovkách. „Na něm je to vlastně postavené. Máme nějaký čas na trénink, abychom vymysleli něco jiného, když bude chybět.“

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38