Sparta drží domácí neporazitelnost. Ale bod jsme ztratili, řekl Přibyl

ROZHODNUTO V PRODLOUŽENÍ. Sparťanský útočník Daniel Přibyl dává rozhodující gól v čase 60:32. Domácí tým soupeře z Plzně porazil 5:4 v prodloužení. | foto: ČTK

9 2015
Hokejisté Sparty po přestěhování z Holešovic v O2 areně v extraligovém utkání ještě neprohráli. Ovšem páteční duel s do té doby vedoucí Plzní jim tolik radosti nepřinesl. Sparťané vyhráli 5:4 v prodloužení, ačkoliv vedli po dvou třetinách 4:1. „Ztrácíme vyhrané zápasy,“ zlobil se střelec Daniel Přibyl.

Právě Přibyl se stal hlavní hvězdou zápasu. Sparťanský útočník nejprve dal čtvrtý gól domácích a v prodloužení uklidnil fanoušky, když v přesilovce mezi nohama trefil puk do plzeňské branky. “Trochu štěstí,” přiznal 22letý hokejista.

Dal jste dva góly, vyhlásili si vás mužem večera. Byl to váš nejpovedenější zápas v sezoně?
To se těžko hodnotí, samozřejmě by bylo lepší, kdybychom vyhráli za tři body.

Takže berete výhru v prodloužení jako ztrátu?
Ano, ztratili jsme bod. Nechci z toho dělat žádnou vědu, ale myslím, že bychom to mohli sehrát víc v klidu, když vedeme čtyři jedna.

Čím to, že jste ve třetí třetině tak polevili?
Nejsem si jistý, že jsme polevili. Přijde mi spíš, že jsme se báli hrát, abychom neudělali nějaké zbytečné chyby. Ale spíš z toho nějaké pramenily.

Věděli jste, že Plzeň má takhle dobré třetí třetiny? Vyhrála ji už pošesté za sebou.
Něco jsem viděl v novinách, ale nebylo to tak, že bychom se z toho třepali.

Přesto se vám nepodařilo soupeře srazit.
Vždycky se hraje líp, když nemáte co ztratit, než když potřebujete udržet výsledek.

Ačkoliv rozhodující gól padl v početní výhodě, přesilovky se vám nedařily, že?
Škoda, že se nám nepovedlo skórovat už v základní hrací době, ale zaplaťpánbůh za to, že jsme dali gól alespoň v prodloužení. Těžko říct, jak by utkání vypadalo, kdybychom proměnili na začátku druhé třetiny dvě přesilovky pět na tři.

Cítili jste po nepříliš povedené venkovní sérii tlak na výsledek?
Samozřejmě my potřebujeme vyhrát vždycky, očekává se to od nás. Na tlak jsme zvyklí.

Co jste říkal na atmosféru? Přišlo přes sedm tisíc diváků, což je sparťanský rekord v O2 areně.
Bylo to výborné. Jsem rád, že přišlo tolik diváků.

Je důležité, že jste udrželi domácí neporazitelnost?
Musím se přiznat, že na tyhle statistiky se moc nekoukám. Myslím, že bychom měli vyhrávat doma i venku. Samozřejmě je dobré, že nám tady daří. Ale teď potřebujeme hlavně vyhrávat v normální hrací době.

Témata: Praha, Sparta

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42