Žižka: Víme, že brankáři Sparty nejsou v pohodě. Musíme střílet víc

Sparťanský gólman Tomáš Pöpperle inkasuje gól v duelu se Zlínem. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

21 2016
Sparťanům slibovali hokejisté Zlína před domácími zápasy peklo, ale ve třetím duelu čtvrtfinálové série se sami spálili. S pražským rivalem prohráli 2:3, ačkoliv se snažili, tak se nemohli přes pozorně hrajícího soupeře prosadit. A ve třetí třetině vyslali pouhé dvě střely na branku. „Nehráli jsme play-off hokej,“ litoval zkušený zlínský obránce Tomáš Žižka.

Čím to bylo, že jste si na rozdíl od prvních dvou zápasů nedokázali v závěrečné části vytvořit tlak, hnát se za vyrovnáním?
Těžko říct. Po zápase nám trenér říkal, že jsme měli za poslední třetinu dvě střely na bránu. Nevím, co k tomu říct... Sparta má zkušený mančaft, ale i tak bychom si měli vytvořit větší tlak. Víme, že jejich brankáři nejsou v pohodě, přesto nevystřelíme na bránu. Tohle musíme v pondělí zlepšit a více využívat
příležitosti ke střelbě.

Do vašeho brankáře Libora Kašíka sparťané naopak hodně chodili, čekali jste to?
Dalo se to předpokládat. Chytá fantasticky a je to náš klíčový hráč, proto do něj chodili. My ho musíme ochránit.

O porážce rozhodly hlavně vaše nevyužité přesilovky, že?
Přesilovek bylo hodně, měli jsme tam dlouhou pět na tři. I ve třetí části jsme hráli v početní výhodě, ale nic. Mohli jsme vyhrát i na dva góly, ale Sparta nás potrestala. Víme, z čeho oni umí dávat branky a přesto jsme se toho nevyvarovali. Musíme hrát rychleji a zjednodušit to. Sparta byla dobrá i ve svých přesilovkách, na puku jsou silní.

Jak jste si užili atmosféru vyprodaného zimáku?
Super. Je nádhera v takovém prostředí hrát, musíme si to užít. Play-off je samozřejmě boj, ale taková kulisa je perfektní.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38