Třinec zvítězil nad Linköpingem a skončil na Steel Cupu druhý

Třinecká gólová radost, ilustrační foto | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

14 2016
Hokejisté Třince zdolali na závěr domácího Steel Cupu švédský Linköping 3:2 a obsadili druhé místo. Triumf slavil Slovan Bratislava, který se posunul na první pozici díky vítězství nad Vítkovicemi 2:0. Kometa Brno prohrála v duelu o třetí místo na Dolomiten Cupu v německém Neumarktu s Klagenfurtem 2:3.

Třinec vedl po dvou třetinách nad Linköpingem díky trefám útočníka Coryho Kanea a obránců Lukáše Galvase a Vladimíra Rotha už 3:0 a přes finiš švédského celku vítězství udržel. Díky tomu poskočil z poslední na druhou pozici.

První místo nedokázaly udržet Vítkovice, kterým sebral vítězství na turnaji Slovan, vedený českým trenérem Milošem Říhou starším. Ve třetí minutě dostal účastníka KHL do vedení jeden z šesti českých krajánků v jeho sestavě Radek Smoleňák a výsledek potvrdil v závěru někdejší nejlepší střelec NHL Jonathan Cheechoo.

Kometa sice proti Klagenfurtu vedla v polovině úvodní třetině díky gólům Jana Hrušky a Petera Tršky 2:0, ale účastník EBEL výsledek otočil. Kometa si tak po duelech se Slovanem Bratislava, Chabarovskem a sobotním úvodním duelu v Neumarktu s Norimberkem připsala v přípravě po úvodních třech výhrách už čtvrtou porážku za sebou.

Hokejové přípravy

Dolomiten Cupu v Neumarktu - o 3. místo:
HC Kometa Brno - Klagenfurt AC 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
5. J. Hruška, 10. Trška - 11. Fischer, 16. Ganahl, 56. Geier.

Steel Cup: HC Vítkovice Steel - HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
3. Smoleňák, 55. Cheechoo.

Steel Cup: HC Oceláři Třinec - Linköping HC 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
10. Kane, 32. Galvas, 39. Roth - 46. S. Karlsson, 55. Bergfors.

Konečné pořadí Steel Cupu: 1. Slovan Bratislava 3 zápasy/6 bodů (skóre 7:6), 2. Třinec 3/5 (9:8), 3. Vítkovice 3/4 (6:8), 4. Linköping 3/3 (8:8).

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38