Olomouc podlehla na Dukla Cupu Nižnému Novgorodu, Zlín vyzrál na Znojmo

Zlínský útočník Antonín Honejsek v přípravném duelu proti Znojmu | foto: Zdeněk Němec

16 2016
Hokejisté Olomouce podlehli na Dukla Cupu v Jihlavě účastníkovi Kontinentální ligy Nižnému Novgorodu 3:4. Další tři extraligové týmy si v úterý zahrály přípravné zápasy - Zlín zvítězil nad Znojmem hrajícím EBEL 6:2, Litvínov prohrál doma s prvoligovou Slavií 1:2 po samostatných nájezdech a Plzeň vyhrála na hřišti druholigových Klatov 9:5.

Olomouc prohrávala už v osmé minutě po trefách Daugavinše a Ashtona 0:2. Po polovině utkání smazali ztrátu Houdek s Burianem, ale vzápětí vrátil vedení ruskému klubu Galuzin. Ve 47. minutě vyrovnal Knotek, ale duel rozhodl pět minut před koncem druhou brankou v utkání kanadský útočník Ashton.

Zlín vedl nad Znojmem po první třetině už 3:0 díky gólům Štumpfa, Říčky a Romana Vlacha. Orli dokázali ve druhém dějství dvakrát snížit, ale domácí vždy zareagovali a v úvodu poslední dvacetiminutovky dovršil výsledek Veselý. Pro Znojmo to byla generálka na Ligu mistrů, do které za týden vstoupí doma proti Mnichovu.

Litvínov prohrával se Slavií po první třetině 0:1, když se trefil obránce Pohl. V 55. minutě vyrovnal kapitán Vervy Trávníček. V nájezdech byli díky Kverkovi úspěšnější Pražané.

Pro Plzeň byl posledním testem před sobotním vstupem do Ligy mistrů na ledě norského Stavangeru duel v Klatovech, s kterými Indiáni úzce spolupracují. Čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí si připsal v dresu favorita obránce Pulpán a dvakrát skóroval i Tomáš Svoboda.