Hezký páteční večer, vítejte u podrobné on-line reportáže z duelu 51. kola hokejové extraligy. Beznadějně poslední Slavia hostí v Edenu aktuálně třetí Kometu Brno. Úvodní buly je naplánováno na 18:20 hodin, průběh zápasu můžete sledovat zde minutu po minutě.

Slavia si na dnešní utkání vymohla výjimku a z důvodu příprav na atletické halové mistrovství Evropy se přestěhovala z moderní O2 areny do svého starého stánku v Edenu. Zde odehraje i play-out a baráž, které se s největší pravděpodobností nevyhne.

Naposledy pražský klub sehrál extraligové utkání v Edenu před dvěma lety. S Vítkovicemi zde prohrál 0:1, jediný gól tehdy během výluky v NHL vstřelil obránce Roman Polák.

Statistika vzájemných zápasů v této sezoně vyznívá jasně pro Brno, které vyhrálo všechna tři střetnutí.

Mrázek

Rozhodčí: Mikula (CZE), Polák (CZE) - Gerát (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 3 110

Slávistický kouč Josef Beránek ml. nasazuje do dnešního utkání brankáře Adama Svobodu, naopak hosté výběrem gólmana překvapili. Bude jím totiž Lukáš Klimeš, pro něhož to bude první extraligový start v kariéře.

Na stadionu panuje bouřlivá atmosféra, zápas za malou chvíli začne.

0:16

Slávisté si připisují první střelu - nahození Pletky v klidu přikryl dvacetiletý debutant Klimeš.

1:08

Domácí začali náporem a zamkli hosty v jejich obranné třetině. Nejprve zblízka dorážel Doležal, pak i Poletín. V obou případech byl Klimeš na místě.

1:52

Slávisté se dostali do přečíslení 2 na 1, Miloslav Čermák vzal zakončení na sebe, ale Klimešovu branku netrefil.

3:15

Kometa měla první vážnější šanci, kapitán Leoš Čermák trefil tyč!

3:28

Ton se srazil se Štichem, hostující útočník musel zamířit s krvavým zraněním do kabin.

3:21

Vyloučen hráč David Štich (Slavia), 2+2 min. za Vysoká hůl

3:47

Kuboš pálil od modré, Svoboda měl nezakrytý výhled a puk bez potíží přikryl.

4:09

Sražená brněnská rána, slávisté se dál úspěšně brání.

4:51

Trest týmu (Kometa), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

5:20

Holec přesně přihrál obránci Šenkeříkovi, který ovšem z úhlu Klimeše neohrozil.

6:38

Dlouho se hrálo ve středu ledové plochy, až se po rychlém výpadu dostal ke střele Vojtěch Němec, jehož ránu ovšem zblokoval jeden ze slávistických beků a gólman Svoboda nemusel zasahovat.

6:50

Další zblokovaná brněnská střela, tentokrát v podání Honejska.

6:51

Hosté jsou v plném počtu.

7:21

I domácí už hrají v pěti.

8:53

Kometa zamkla slávisty, ke střele se probíjel třeba Čermák nebo Mrázek, oba bezúspěšní.

9:15

První slávistická pětka v akci! Vlasák se dostal až před Klimeše, mladík v brněnské brance zachoval chladnou hlavu a puk bez problémů vyrazil. Ani druhá Vlasákova střela po přihrávce Bednáře se neujala.

10:07

Marek Tomica (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jakub Sklenář a Miloslav Čermák. Stav zápasu Slavia - Kometa 1:0
Slávisté se dostali do přečíslení, na pas Sklenáře si počíhal Tomica, který se nemýlil.

10:59

Vyloučen hráč Michal Poletín (Slavia), 2 min. za Hákování

12:17

Miloslav Čermák (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Miroslav Holec. Stav zápasu Slavia - Kometa 2:0
V oslabení se dostali slávisté do brejku, Čermák střílel k bližší tyči a zaskočil Klimeše.

12:59

Domácí jsou v pěti.

13:19

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Podražení
Slávisté si poprvé zkusí hru v přesilovce.

14:01

Domácí mohli vést už o tři góly! Vlasák nahodil puk před Klimeše, kde ho zkoušel Pletka dokopnout do odkryté branky - kotouč ale poslal jen do tyčky.

15:16

Nyní to zkusil Holec tvrdou ránou, která skončila v náruči Klimeše.

15:19

Hosté oslabení ustáli a hrají zase v pěti.

15:51

Dalekonosná střela Šenkeříka, kterou Klimeš jen s obtížemi vyrazil.

16:18

Slávisté jsou dál při chuti a tlačí Kometu. Doležal se obtočil kolem branky, ale byl tísněný a žádného spoluhráče nenašel. O puk tak přišel.

17:07

Vyloučen hráč Jakub Šulc (Slavia), 2 min. za Hákování

17:35

Zohorna hledal před brankou Honejska, který Svobodovu branku pouze přestřelil.

18:31

Brňané jsou v této přesilovce nebezpeční, Svoboda ovšem puk přikryl a nedopustil žádné vzrušení před svou brankou.

18:36

Následně se slávisté osvobozují.

19:07

Tuhle přesilovku domácí ustáli, Šulc je zpátky ve hře.

20:55

První vážnější střelu druhé třetiny si připsali hosté, rána z dálky ale Svobodu neohrozila.

21:38

Pavel Kolařík (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Stránský a Tomáš Doležal. Stav zápasu Slavia - Kometa 3:0
Veterán Kolařík se raduje z premiérového gólu v této sezoně! Na začátku akce byl Doležal, který udržel puk za Klimešovou branku. Následně přesunul kotouč na Stránského, jehož ránu ještě brněnský gólman vyrazil levým betonem. Puk se ale dostal k volnému Kolaříkovi, jenž zvýšil skóre už na 3:0.

22:18

Vyloučen hráč David Štich (Slavia), 2 min. za Hákování

23:36

Kometa se dlouho držela v útočné třetině, ale ne a ne vystřelit. Nakonec od modré vypálil Ptáček, ale Ostřižek nebyl z dorážky úspěšný.

23:44

Vyloučen hráč Jan Hruška (Kometa), 2 min. za Hrubost

24:18

Štich je zpátky, Slavia má k dispozici zkrácenou přesilovku.

25:30

Tomáš Vondráček (Kometa) vstřelil branku (17. gól v sezóně). Stav zápasu Slavia - Kometa 3:1
Kometa snižuje po hrubce Vlasáka, který o puk v útočné třetině přišel a Vondráček vyrazil do brejku. Marně ho naháněl Šenkeřík a brněnský útočník bekhendem snížil skóre.

25:44

Hosté jsou kompletní.

27:37

Nahození Doležala končí u Klimeše, jenž s touto ránou neměl sebemenší problém.

28:16

Teď se Klimeš předvedl! Slavia mířila za čtvrtým gólem v tomto utkání. Hezky se uvolnil Stránský s Doležalem, prvně jmenovaný ještě zprava přihrával, Klimeš ale bekhendovou střelu Doležala stylově vychytal.

29:04

Vzápětí zahrozila i Kometa, na Honejska ovšem vyzrál Svoboda.

30:04

Vlasák křížnou střelou napálil jen tyč!

30:45

Ihned z protiútoku to "hořelo" i před slávistou Svobodou. Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1, mladý bek Knot obětavým zákrokem nebezpečnou akci zastavil.

32:30

Nepříjemná situace v maličkém Edenu - v sektoru hostujících fanoušků se rozhořela pyrotechnika. Zatím se hraje.

33:08

Nápor hostů pokračuje a nepolevuje! Do šancí se dostali postupně Čermák, Ostřižek i obránce Hanzlík. Svoboda ve spolupráci se slávistickými beky nebezpečí zažehnal.

34:10

Nervozita na ledě stoupá. Slávisté půjdou do čtyř, v ponechané výhodě Svoboda ránu z dálky přikryl a ihned poté se kolem jeho brankoviště hráči začali pošťuchovat. Rozhodčí ale situaci uklidnili.

34:10

Kouř z pyrotechniky se dostává na ledovou plochu. Polovina kluziště takřka není vidět.

34:10

Vyloučen hráč Pavel Kolařík (Slavia), 2 min. za Podražení

35:10

Hosté předvedli pěkný ťukes, který ale nakonec trochu překombinovali a slávisté vyhazují.

35:50

Vondráčkova střela byla zblokovaná a za deset vteřin se slávisté i osvobodili.

36:10

Kolařík vlétl na kluziště, domácí toto oslabení zvládli.

37:05

Obránce Kolařík má dnes střelecké choutky, tentokrát však pálil vysoko nad.

38:10

Výraznějších šancí nyní ubylo, hraje se převážně ve středu hřiště.

39:15

Teď se mladík Klimeš předvedl! Sklenář nebezpečně pálil a brněnský gólman musel efektně sebrat puk ze vzduchu do lapačky, jinak by za něj zapadl přímo do branky.

39:48

Ofsajd domácích, do něhož se vystavil Pletka.

41:05

Hostující Vondráček vyrazil dopředu, ještě přihrával doleva, ale ránu zblokoval obránce Šulc. Ten však narazil do Svobody, jenž se skácel na zem. Okamžitě se zvedl a pokračuje ve hře.

41:13

Miloslav Čermák (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně). Stav zápasu Slavia - Kometa 4:1
Čermák vypálil zprava a už to vypadalo, že Klimeš puk mezi betony udrží. To se ovšem nestalo a kotouč se dokutálel až do branky.

41:43

Vyloučen hráč Libor Hájek (Kometa), 2 min. za Faul kolenem
za faul na Čermáka

42:09

Ránu Šenkeříka od modré Klimeš vyráží, hosté pak vyhazují.

43:00

Valach to zkusil z dálky, jeho ráně chyběla přesnost.

43:43

Brno je v pěti, hosté okamžitě vyzkoušeli pozornost Svobody.

44:38

Slávisté nikam nepospíchají, zakládají postupný útok.

47:10

Leoš Čermák (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jan Káňa a Petr Mrázek. Stav zápasu Slavia - Kometa 4:2
Hosté se ještě nevzdávají. Čermák převzal zleva přihrávku a tvrdou ranou pod břevno snížil.

47:47

Vondráček se dostal až před Svobodu, ale žádné nebezpečí pro Slavii z toho nevzniklo.

48:21

Sklenář chtěl vrátit domácím třígólový náskok. Jeho ráně nechyběla prudkost, nebyla však dostatečně přesná.

49:13

Vyloučen hráč Petr Šenkeřík (Slavia), 2 min. za Hákování

49:45

Z dálky střílel Káňa, Svoboda byl na místě.

50:38

Vágner to zkoušel ránou od modré, napálil jen Sklenáře.

51:13

Slavia toto oslabení ustála.

51:36

Hanzlík nahodil puk a gólman Svoboda měl co dělat, aby ho přikryl.

51:54

Slavia tlumí nápor Komety jen za cenu zakázaného uvolnění.

52:37

Tomica jen nahodil puk do útočné třetiny, přihrávkou žádného spoluhráče nenašel.

52:51

Bednář vypálil z dálky, Klimeš byl připravený.

54:30

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl

55:15

Vlasák nahodil puk před branku, Bednář se z otočky neprosadil.

55:25

Jaroslav Bednář (Slavia) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Václav Pletka a Tomáš Vlasák. Stav zápasu Slavia - Kometa 5:2
Slavia nyní předvedla krásnou akci v přesilovce, na jejímž začátku byl na modré Šenkeřík. Puk se po několika rychlých přiťuknutích dostal k Bednáři. A dezorientovaný Klimeš už na jeho ránu zblízka nestačil zareagovat.

56:30

Utkání sleduje 3 120 diváků.

56:48

Rychlý Doležal zkusil vystřelit technicky, Kometa jeho pokus stihla zblokovat.