Ukázalo se, že můžeme hrát s kýmkoliv, těšilo slávistu Šafránka

Zleva útočníci Slavie David Šafránek, Milan Mikulík, karlovarský brankář Tomáš Závorka, útočník Michal Vachovec a obránce Martin Rohan. | foto: ČTK

1 2016
Na podzim hrál v druholigovém Kolíně, teď hokejový útočník David Šafránek pomáhá pražské Slavii v cestě za návratem do extraligy. V pátečním utkání druhého kola baráže proti Karlovým Varům pomohl gólem k vítězství 4:2. „Tři body byly nutné,“ řekl po zápase.

V čem byly tři body nutné právě v tomto utkání?
To je jednoduché - když se nevyhrávají domácí zápasy, těžko se dá pomýšlet na postup.

Slavia - Karlovy Vary 4:2

Přitom první třetina byla jasně v režii Varů. Až druhá perioda přinesla změnu. Dokonce jste hosty přestříleli 18:3. Co jste změnili?
Stály za tím přesilové hry, my jsme v první třetině neměli žádnou, zato Vary hned tři, z toho pramenily ty jejich střely. V úvodní části se nám nedařilo faulů vyvarovat, od druhé třetiny to bylo přesně naopak. Přesilovky jsme hráli my a díky tomu jsme měli střeleckou převahu.

Čím jste si fauly Varů vynutili?
Začali jsme víc bruslit, od toho se všechno odvíjelo.

Máte za sebou dvě kola baráže s dosud extraligovými týmy, získali jste tři body. Co vám tyto duely napověděly?
Ukázalo se, že můžeme s s extraligovými soupeři hrát. V Litvínově jsme nepodali stoprocentní výkon, a proto to na body nestačilo. Proti Varům jsme sami sobě ukázali, že se dá hrát s jakýmkoliv mančaftem, ať hraje extraligu, nebo první ligu. V baráži to je jedno.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38