Hokejový Vsetín si vyšlápl na mistra

• 5
Zlín - Dlouhá hromadná bitka završila velkolepý souboj hokejistů Zlína a Vsetína. Dvojice hráčů se rvaly, do potyčky se vsetínským obráncem Gřegořkem se zapojili i někteří diváci. Našlapaný stadion bouřil přesto, že mistrovský Zlín prohrál se Vsetínem 2:3 v prodloužení. Málokdo čekal od zápasu posledního s rozjetým Zlínem takovou řežbu.

Před utkáním oba týmy dělil propastný rozdíl 33 bodů, dvanácti míst v tabulce a poměr výher byl 13:3. „Hrál první s posledním, ale derby smazává rozdíly v tabulce,“ řekl po utkání vsetínský kouč Antonín Stavjaňa.

Jako obránce v dresu Vsetína při utkáních ve Zlíně nikdy neprohrál. A teď sérii protáhl i jako trenér. Vsetín konečně dovedl k výhře, teprve čtvrté v sezoně.

Nakonec jen v prodloužení. „Když jsme před koncem vedli 2:1, chtěli jsme tři body,“ posteskl si.

Vsetín držel vynikající gólman Roman Čechmánek, zároveň sportovní manažer týmu. „Rozchytává se,“ řekl o něm trenér Stavjaňa.

A navíc Vsetín dokázal ubránit zlínské přesilovky, devětkrát otupil vražednou zbraň soupeře. „Každý týden jsou vidět v televizi v Dohránu. A pokud má člověk ponětí o schématu, dá se to odbránit,“ řekl Stavjaňa, bývalý vynikající obránce.

„Byli jsme potrestaní za nevyužité šance, nedokázali jsme potvrdit vedení, takže jsme byli stále pod tlakem. Doplatili jsme na individuální chyby. Nakonec jsme vydolovali bod,“ řekl zlínský asistent Jaroslav Stuchlík.

Už se zdálo, že Zlín doma poprvé v sezoně prohraje, ztratí tři body teprve podruhé v sezoně. Nakonec natáhl šňůru zápasů, v nichž bodoval, na sedmnáct.

Ale na 2:2 srovnal až v čase 59:24, kdy spolupráci bratří Hamrlíků završil v přesilovce šesti proti čtyřem mladší Roman.

Jenže další přesilovku v prodloužení už Zlín nevyužil. Naopak ve vlastním oslabení zužitkoval nájezd dvou na jednoho Selingr. Vsetínští hráči se radovali u mantinelu.

A po podávání rukou propukla vřava. Podle zápisu ji vyprovokoval zlínský obránce Martin Hamrlík, který napadl vsetínského beka Rostislava Kleslu. „Ranami pěstí ho knokautoval,“ stojí v zápise.

Do bitky se zapojili ještě domácí hráči Mokrejš, Erat a Čajánek, za Vsetín bojovali Gengel, Vašut a Frolo. Švédský rozhodčí duelu Thomas Andersson potrestal všechny hráče odebráním registrace.

Vsetínský Němec bojuje s Okálem ze Zlína.