Hradecký navrátilec Bulík: Myslím, že by se na mém místě přiznala většina

Ján Lašák | foto: Profimedia.cz

25 2016
Vypadalo to, že Tomáš Bulík z Hradce odejde ve zlém, jenže teď je všechno jinak! Slovenský útočník se s klubem dohodl a přes Litoměřice se znovu vrátil do prvního týmu Mountfieldu. A v zápase s Kometou Brno mu gólem a asistencí pomohl k vysoké výhře 5:1.

Zní to jako pohádka. Tomáš Bulík nejprve odmítl jít do Litoměřic a už to vypadalo, že si bude balit kufry, jenže nakonec se rozhodl, že v Litoměřicích hrát bude. Po jejich zápase s Kladnem, ve kterém dal dva góly, si ho trenér Václav Sýkora, i kvůli velké marodce, vytáhl zpátky do hradeckého ligového týmu.

A Bulík se hned ve druhém utkání po návratu odvděčil skvělým výkonem proti rozjeté Kometě Brno: zaznamenal gól a asistenci. Poté navíc projevil vzácné gesto fair-play. Když rozhodčí chtěli na 2 + 2 minuty za hru vysokou holí potrestat brněnského Zaťoviče, slovenský útočník ve službách Hradce přiznal, že hokejka, která skončila v obličeji spoluhráče Pavlíka, byla jeho. „Byla to jednoznačně moje hokejka, myslím si, že by to přiznala většina hokejistů,“ férově přiznal Bulík.

Máte asi velikou radost po vítězství nad rozjetou Kometou , navíc s takovým rozdílem ve skóre.
Tak určitě mě to těší. Navíc po takové situaci, jaká tu byla. Je dobré, že jsme utkání zvládli.

Byly to vaše první body po šestnácti zápasech v Hradci. Neznervózňoval vás fakt, že se mužstvu bodově nedařilo?
Je pravda, že už jsem na to příliš nemyslel. Já jsem většinou hrál ve čtvrté pětce a tam jsem měl jiné úkoly. O to víc jsem rád, že mi to tam proti Kometě spadlo.

Zápas jste výborně rozjeli, od první minuty jste vedli, ale v poslední minutě první třetiny Brno po velké chybě vyrovnalo.
My jsme si hned v šatně řekli, že jedeme dál. Bylo to vyrovnané utkání, i po té chybě to bylo stále otevřené. Potom bylo hodně přesilovek za sebou ať na jedné, nebo druhé straně. Mně to tam poté spadlo a v třetí třetině bylo důležité, že jsme Brnu odskočili.

Neměl jste pocit, že Kometa po některém z gólů už nenašla potřebnou motivaci a zápas spíše dohrávala?
Potom na nich už bylo vidět, že jsou nervózní. Snažili se hrát hodně do těla a také vyprovokovat nějaké šarvátky. Nás naštěstí podržel gólman, který chytal skvěle, díky němu jsme to takhle zvládli.

V posledních zápasech se vám příliš nedařilo, může takovýhle výsledek ještě k tomu po výborném výkonu tým posílit?
Já si myslím, že určitě ano. Tady se potvrdilo, že hokej nehrají jen jména, ale celý tým. Dneska jsme každý odvedl maximum. Já jsem rád, že se mi povedlo dát gól a k vítězství trochu pomohl.

Jak proběhl váš návrat z Litoměřic do Hradce, přijali vás spoluhráči v pohodě?
Je pravda, že kluci v kabině si ze mě trochu srandu dělali, ale přijali mě dobře, což mě moc těší.

Ještě před časem to vypadalo, že z Hradce odejdete, nakonec jste se přes Litoměřice vrátil zpět. Jak to vnímáte?
Jsem moc rád, že jsem opět tady, a k těm problémům bych se už vracet nechtěl.