Kdo vyhrál a kdo prohrál? Rébus zavinily tři góly v prodloužení

Momentka z přípravného utkání Olomouc - Hradec Králové. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

5 2016
V základní, šedesátiminutové hrací době gól nepadl, následovalo tedy pětiminutové prodloužení. A v něm se na začátku 4. minuty jako první gólově prosadili hosté z Kladna a podle klasických hokejových pravidel by si tak k utkání na ledě hradeckého klubu měli připsat vítězství.

Jenomže podle domluvy týmů se hrálo dál a ve zbývajícím čase, dokonce ještě v téže minutě, dvakrát skóroval domácí. Nejprve pěknou akci Jarůška k vyrovnání využil Šimánek a jen 14 vteřin poté skóroval Štajnoch.

Protože do konce prodloužení už žádný gól nepadl, nastala debata, kdo vlastně vyhrál. Někde se objevilo, že Kladno, jinde že domácí Hradec Králové.

U toho také zůstalo. Vysvětlení? „Kluby se předem dohodly na kompletním pětiminutovém prodloužení, takže by měl platit výsledek 2:1,“ zaznělo logicky.

Prodloužení po skončení základní hrací doby si Hradec vyzkoušel v několika přípravných zápasech i tehdy, když zápas neskončil nerozhodně. Vedla ho k tomu změna pravidel, od letošní sezony se totiž prodloužení hraje jen ve třech hráčích na každé straně, týmy si proto tuto novinku chtěly co nejvíce vyzkoušet. Poprvé ale rozhodovalo o opravdovém vítězi utkání.

A útěcha pro Kladno? Vedle příznivého výsledku v základní hrací době i fakt, že v nájezdech, které se konaly po prodloužení, bylo úspěšnější, poměrem 2:1 je vyhrálo.