Duel Hradec - Zlín zůstává dramatem, k postupu je pro oba stejně daleko

Potyčka v utkání Hradec Králové - Zlín. | foto: Martin Veselý, MAFRA

25 2014
Co jiného se asi dalo čekat! V základní části hokejové extraligy stejný počet bodů a jen mírně rozdílné skóre. Podobně mírný rozdíl přinesly i výsledky čtyř vzájemných zápasů. A také po čtyřech čtvrtfinálových je to mezi Hradcem a Zlínem - jak jinak - nerozhodně.

"Je to o detailech," zopakoval po dvou zápasech v Hradci Králové trenér Hradce Peter Draisaitl větu, kterou vyřkl i před začátkem čtvrtfinálové série. Hradec v ní vždycky ztratil dva zápasy v prodloužení, vždy ten první. Poté zabral a svého soupeře udolal v základní hrací době. V Hradci, v zatím posledním duelu série, rekordním skóre sezony, rozdílem čtyř gólů ještě žádný tým nevyhrál.

"Měli jsme za sebou dvě těžké porážky v prodloužení, klobouk dolů, jak jsme čtvrté utkání zvládli," řekl po nedělní výhře 5:1 Draisaitl, "zvlášť poté, co jsme dostali gól čtyři vteřiny před první přestávkou."

Sám tomu pomohl tím, že oproti sobotní prohře 3:4 v prodloužení udělal v sestavě pět změn. Poprvé do branky poslal Kacetla místo Kantora. "Nebylo to těžké rozhodování. Kantor sice chytal dobře, ale spadly mu tam minule dva tři divné góly," komentoval tuto změnu trenér.

Podobně vysvětloval i změny ve třetím a čtvrtém útoku: "Měl jsem pocit, že se nám tam Zlínští dostávají právě přes třetí a čtvrtou lajnu."

Vyplatilo se, Kacetl dostal jediný gól a třetí a čtvrtý útok nejenže v neděli neinkasoval, ale dokonce vstřelil díky Švagrovskému, Knotkovi a Markovi tři góly, k tomu se střelecky prosadil i Jank, který v sobotu nehrál.

"V sobotu dostala třetí lajna dva góly a čtvrtá taky," uznal útočník Tomáš Knotek, jeden z těch, jichž se změny dotkly. V neděli to bylo jinak. "Řekli jsme si, že třetí a čtvrtá lajna musí přidat," prozradil Bohumil Jank.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40