Hradecký brankář Svoboda: Snad takový lepák dlouho nepřijde

Královéhradecký brankář Adam Svoboda inkasuje gól. | foto: Petr Bílek, MF DNES

2 2016
Jako by na něj v lednu vyšly zápasy, v nichž jeho tým hodně inkasuje. Brankář Adama Svoboda se podruhé v lednu postavil do branky hokejového Mountfieldu a po porážce 6:7 po samostatných nájezdech v Třinci z úvodu tohoto měsíce byl nyní u prohry 1:5 v Litvínově.

„Asi jsme tuhle facku potřebovali. Některé poslední zápasy nebyly z naší strany dobré. Ani doma s Olomoucí, kde Ondra Kacetl pochytal spoustu věcí. Doufám, že další takovýhle lepák dlouho nepřijde,“ komentoval prohru v Litvínově zkušený gólman.

Přitom začátek zápasu nevypadal z vaší strany špatně.
To je pravda, ale špatným střídáním jsme domácí dostali ke konci první třetiny na koně. Dali gól a nabudilo je to. Ve druhé třetině nás už rozebrali a jak říkají Slováci, „pojebala mačka vtáčka“. Tentokrát to jednoznačně sedělo.

Litvínov se po loňské mistrovské sezoně letos jen snaží vyhnout baráži, vy jste ho třikrát porazili. V čem vás ve čtvrtém zápase překvapil?
Věděli jsme, že poslední zápasy hraje dobře, hlavně doma. I když body tolik nesbíral, hrál aktivně, a to se potvrdilo. Navíc v Litvínově to je vždycky práce, vždycky hrál dopředu, ale vždycky se tady chytalo fajn i díky dobré atmosféře. Zvlášť ta pravá strana na mě řve už dvacet let.

Dost jste si zachytal.
Mít hodně práce je pro gólmana dobře. A bylo také trochu o štěstí, mladý Petrásek ho měl. Zatímco my jsme ten jeho beton nepřehodíli, mě Hanzl ano. Hodnotím to, že vyhrál lepší.

V obraně vám chyběli zranění Vydarený a Pilař, bylo to hodně znát?
Aby to znát nebylo! Ale nemůžeme plakat. Jsou to sice zkušení hráči, ale máme další kluky, co hrají výborně v Litoměřicích, musí se ukázat a zastoupit je.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38